Diskuze ke článku: Zkušenosti revizního technika s revizemi bytových instalací po částečné či úplné rekonstrukci bytových rozvodů

Autor článku: Jiří Rejmon - revizní technik
Plné znění článku: Zkušenosti revizního technika s revizemi bytových instalací po částečné či úplné rekonstrukci bytových rozvodů
Anotace článku: Praktické rady od revizního technika se mohou hodit všem elektrikářům. Článek je souhrnem postřehů a nejčastějších chyb na elektroinstalacích po rekonstrukci.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Když chce být někdo důležitej.... :-)David LeeRoth06.10.2014 22:55
ElektrikářiPetr Prouza21.02.2012 08:07
Re: dotazRejmon Jiří28.09.2009 10:46
dotazMatějková Helena28.09.2009 08:22
laikxyz zyzx08.08.2008 10:58
Re: InstalaceJiří Rejmon21.11.2007 10:46
InstalaceKarel Panský20.11.2007 23:08
Re: Revize elektrojiří Rejmon05.11.2007 18:14
Revize elektroPetr Petr24.10.2007 18:54

Předmět: Když chce být někdo důležitej.... :-)
Autor: David LeeRoth
Datum: 06.10.2014 22:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117498
reakce na ...
Ano, ano vážení přátelé, přesně takhle vypadá článek někoho, kdo jiného vyžití nemaje, hledá problémy tam kde nejsou. Prostě chce být za každou cenu důležitej, a dělat na chudáky laiky, rádoby vzdělaný bubáky... Sám dal revizní zkoušky s vodřenýma ušima. To co tady čtu, to je hnus. Prostě samoúčelný rádobychytrý blábolení... Vzpamatujte se a postupujte věcně a účelně. Podívejte se na zahraniční dokumenty - věc je zapojená správně, splňuje to limity, nevzniká nebezpečí, je to výrobek k tomu určený, bác hotový a jdu vod toho. Takovýhle hnidopichaření je dneska k smíchu, nějakej pozůstatek z komunismu nebo co. Tfuj! :-) olé!!

Předmět: Elektrikáři
Autor: Petr Prouza
Datum: 21.02.2012 08:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108899
reakce na ...
Dobrý den,
já si myslím, že článek je dobrý a kvalitní. Jen bych k tomu chtěl podotknout, že po dobré revizi elektroinstalace je také někdy potřeba návštěva elektrikáře. Dobé zkušenosti mám s jedním pánem z Prahy 4 a dovolím si na něj sem dát odkaz, snad to nebude vadit: http://www.elektrikarkokes.cz/
S pozdravem
Petr Prouza

Předmět: dotaz
Autor: Matějková Helena
Datum: 28.09.2009 08:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Článek je jistě užitečný, ale mám dotaz. Předělávají ná elektriku v malém RD v Praze. Firma Kormak. V řadových domcích dost problém, uříznou Vám kus plotu, vystaví skříňku, elektroměr mám za domovnímu dveřmi v chodbě. Měla jsem pěknou skříňku, tu jsm musela vyhodit /dělal ji již nežijící manžel(/ a teď jsem prohledala kdeco a nemůžu sehnat nějakou třeba umělohmotnou skříňku na zakrytí toho elektroměru v chodbě. Navíc jsem musela na předzahrádce zlikvidovat 3 zelené vzrostlé keře a další. Teď čekám na zazdění a zaštukování. Ale skříňku na zakrytí ne a ne nikde sehnat. Je to 1 metr, výka, 3O cm šířka a asi 22 hloubka. Je to vlastně bez zad, obdélník plus dvířka. Poradíte mi? Měli by to někde prodávat, když zadávají takovou práci. Nevím, zda toto někdo čte, ale předem díky.

Předmět: Re: dotaz
Autor: Rejmon Jiří
Datum: 28.09.2009 10:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážená paní, bohužel je nutné konstatovat, že měření musí být podle normy MM501 vydané Pražskou Energetikou a.s., ve veřejně přístupném prostoru. Chápu Vaše pocity, že otvor je nutné nějak zakrýt, ale jsem revizní technik, takže se omlouvám, ale bohužel tuto zkušenost jsem zatím neudělal, a nevím kdo by dodával podobné části. Jistě však to lze zazdít nebo zakrýt něčím rozměrově větším než je otvor.
Hezký den Rejmon

Předmět: laik
Autor: xyz zyzx
Datum: 08.08.2008 10:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ja se naopak musim ohradit, tento clanek mi prisel velmi uzitecny, a to podstatne vice nez napr. ruzne reklamy na siemens apod. Ano, to ze je nekdo laik neznamena ze je blbec, muze treba mit jen jinou specializaci, v ramci niz je klidne i mnohem vzdelanejsi nez autor puvodniho clanku. Zde nejde o to vysvetlovat detem ze nemaji strkat ruce do zasuvek ale seznamit odbornou verejnost s tim co by mela napr. o elektroinstalaci ve svem byte vedet. Tento clanek toto myslim splnil vyborne, a to urcite mnohem lepe nez fora rozhadanych revizaku na elektrika.cz

Předmět: Instalace
Autor: Karel Panský
Datum: 20.11.2007 23:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak nevím,že by všichni elektrikáři,co nedělají ve velké firmě,byli troubové?Nepopírám,že tací nejsou,ale z vašeho článku mám pocit,že všechny házíte do jednoho pytle.Osobně jako zaměstnanec mám přeskoušení jednou za tři roky,soukromě pak provádím drobnou údržbu,regulaci....Samozřejmě mám smluvně zajištěného revizního technika,který vždy provede potřebná měření.A co se týče otázek na rev.technika,stále je lepší,když si nejsem jist,se zeptat.Každému soudnému člověku je jasné,že zde jde o život,že to není jako když pekař spálí chleba.Elektrika je totiž věčné studium,nikdo nemůže říct,že už všechno ví.A znám dost revizních techniků,co si i na některá témata protiřečí,ale diskutují o tom a to je důležité.Ptát se,ptát se,ptát se,to není ostuda,to je nutnost.Vsadím se,že i Vás by dokázal některý váš kolega "nachytat na švestkach",věřím,že ne v naprosto zásadních věcech,ale i tak.

Předmět: Re: Instalace
Autor: Jiří Rejmon
Datum: 21.11.2007 10:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane, děkuji za Váš názor. Nikde však neuvádím, že by pracovníci velkých firem byli lepší nebo horší. Ani neuvádím, že všichni elektrikáři by byli troubové, jak jste se vyjádřil. Pouze a na tom trvám, že velká část pracovníků v oboru elektro, právě se to podle mne týká spíše jednotlivců, nekončí svoji práci revizi svým smluvním revizním technikem. Také nekonzultuje problematiku. O tom, že by zákazníkovi dali dokumentaci či ostatní náležitosti ani nemluvě.
Pokud Vy ji konzultujete věci Vám nejasné, pak klobouk dolů, protože si myslím, že takových elektrikářů potřebujeme více. Určitě nejde o to někoho nachytat na švestkách, ani já nevím úplně vše, od toho máme pomůcky ve kterých to najdeme. Pokud máte možnost posoudit instalaci v koupelně, pak asi pochopíte jaké mám revizní technik pocity, když zásuvka není ve správné prostoru, přičemž vidíte, že kdyby Vás elektrikář pozval na konzultaci při přípavě akce, mohlo se tomu snadno zabránit.

Předmět: Revize elektro
Autor: Petr Petr
Datum: 24.10.2007 18:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane revizní techniku, je pěkné že čtenáře TZB info zahrnujete nepřeberným množstvím informací týkajících se elektrotechnických norem, ale uvědomte si že tento portál čtou laici, kteří přístup k normám nemají. Váš článek je určen spíše pro odborné elektrotechniky než pro neelekrotechnickou veřejnost. Doporučujeme Vám s těmito typy článků se obrátit na profesionální elektrotechnický portál www.elektrika.cz, který je určený pouze pro odborníky elektrotechniky.
Petr

Předmět: Re: Revize elektro
Autor: jiří Rejmon
Datum: 05.11.2007 18:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane
děkuji za Váš příspěvěk. Nebyl to však můj počin zveřejnit zde tento článek. stalo se tak bez mého vědomí autora. Můj článek byl určen výhradně, což je i v záhlaví uvedeno, pro časopis Elektroinstalatér.
Takže je hezké, že mki to vyčítáte, ale bylo to určeno pro odbornou veřejnost. Náhodně jsem zabloudil na tento portál, takže mám možnost Vám odpovědět.
Zdravím
Rejmon Jiří, rev. technik

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVyladění interiéru podle feng shui: Prvek dřevaPREFALZ svitkový plech – patina zelená se zárukou 40 letVchodové dveře vám o sousedech řeknou možná víc, než byste chtěliVhodný koberec do kancelářských a komerčních prostor?