Rodinný dům z čeho a proč?

Reklama
MS martin sinkyrik @martin.sinkyrik před 17 roky16.05.2007 20:49:00
Rodinný dům z čeho a proč?

Zdravím všechny,
Předem musím říct že jsem přečetl dost článku a diskuzí ty se většinou zvrhnou ve výměnu názorů mezi několika lidmi a člověk z toho nic nepochytí.
Chtěl bych příští rok začít stavět svépomoci a co nejlevněji cca 2mil RD 4+1+garáž - cca 170m2 přízemní bungalow NED, PD asi při takove ceně neklapne, ale nevim z čeho.
Nebráním se porobetou (ytong) , cihle (porotherm), ani dřevostavbě. Už bych chtěl toto rozlousknout pomůže mi někdo??
První úvaha byla stavět z Ytongu 30 nebo porotermu 30 a zateplit to 20 polystyrenem.
Již delší dobu uvažuji o postavení dřevostavby. Bylo mi řečeno že takovýto dům se dá postavit až o 1/3 levněji než zděný.
Zde se nabízí tři systémy K-Kontrol , two by four a pak nějaký systém dřevěných panelů vyplněnych čedičovou vatou.
Mi osobně se z těchto tří zamlouval two by four , ale bavil jsem se s jedním známým který v takovém domě bydlel v americe a říkal že takovýto dům musel po 20 letech co stal prodat protože se mu do něj nastěhoval nejaký červotoč nebo nějaké takové svinstvo a nemohl se toho zbavit.
System K-Kontrol je pro mě novinkou a připadá mi to jako bydlet v polystyrenove boudě, ale třeba se mílým. Pokud má někdo s tímto systémem zkušenost podělte se.
Budu vděčný za každou zkušenost nebo radu jak na to ať už je to dům z cihel nebo dřevostavba. Případně za zkušenosti s takovouto stavbou a bydlením v ní.
Zčeho stavět a proč?
Diky moc za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

41 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.