ZATEPLENÍ SOKLU základové desky pro dřevostavbu

Reklama
HP Hedvika Prudilová @hedvika.prudilova před 13 roky02.09.2010 13:53:00
ZATEPLENÍ SOKLU základové desky pro dřevostavbu

Dobrý den,

mám dotaz:máme postavenu dřevostavbu.Do letošní zimy bych chtěl zateplit sokl základové desky a potřebuji poradit jak na to:

Stěny jsou cca 13cm předsazeny přes desku vodorovně.
Deska je udělána tak,že je v jílovitém podlaží,základová spára je 1,3m.Deska je nejdříve je podkladní,na které jsou nataveny asflatové pásy s hliníkovou fóliíí na radon.Pásy byly přetaženy přes desku cca 15-20cm.Po stavbě domečku jsem tyto pásy natavil směrem dolů a nařezal si pásy o šíři 0,5m,které jsem následně po celém obvodu natavil přes tuto izolaci ta,že teď mám svisle pás od kraje stěny směrem dolů,tzn.zakrývá to 20cm dvou desed /5 a 15cm/,jeden blok ztraceného bednění a kousek /5cm druhého bloku ztraceného bednění /blok má 25cm na výšku/.Při stavbě základové desky byly bloky dva,potom již zmiňované dvě desky.Teď jsem před tím problémem,jak to vše vyřešit s obkladem.Jakou sílu by jste mi doporučili extrudovaného polystyrénu,čím jej na asfaltový pás připevnit /nalepit/,jak jej kotvit /samozřejmě ne úplně všude je natavený asfaltový pás stejný....jsou tam minimální rozdíly,i u přesahů,které jsou rozšpachtlovány,ale není to všude naprosoto stejné....Domek má být 30cm nad úrovní upraveného terénu,v současnosti mám terén skrytý kolem domu tak,že mám vidět oba dva bloky ztraceného bednění.
Společně s tímto problémem bych chtěl vyřešit i odvodnění kolem domu a nějaký ten kačírek atd...jak jsekm někde viděl,ale vůbec nevím,jak se to dělá,jak hluboko,čím začít atd...budu strašně moc rád za každou radu...jen ještě připomenu,že zároveň s tímto chci řešit i dešťovou kanalizaci,která je řešena ze tří svodů z okapů....z těchto tří se musím napojit do kanalizace dešťové.Nevím zas jak hluboko musím jít s odpady,jak to skloubit s tou terénní úpravou kolem domu atd....
Je mi jasné,že mi tu možná někdo řekne,co to tu povídám ať si najmu firmu atd,...ale peníze jsou omezeny a já bych si to rád udělal sám...Ještě bych se chtěl zeptat,zda je důležité dělat to dvodnění kolem domu současně s tou dešťovou kanalizací nebo ne,nevím kam se ztrácáí ta voda z drenážek kolem domu.

Děkuji moc za rady na všechny moje problémy...

Budu se těši na Vaše odpovědi.

Prudil Tomáš.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

73 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.