Kotel na slámu pro RD

Reklama
ML Martin Luk @martin.luk před 13 roky03.11.2010 22:23:00
Kotel na slámu pro RD

Uvažuji o vytápění RD obilnou(pšeničnou) slámou z vlastních zdrojů. O peletkování jsem sice krátce uvažoval, ale odradily mě počáteční náklady spojené s drcením a lisováním peletek.

Proto sháním jakékoliv informace o kotly na biomasu, potažmo na malé balíky slámy a dřevo. Nedá se říci, že by se internet hemžil mnoho informacemi o tomto způsobu vytápění. Což je pochopitelné vzhledem k omezené skupině zákazníků

Co jsem pochytil a dalo se to i očekávat, tak k takovémuto kotli je třeba akumulační nádrže, protože takovýto kotel lze pouze omezeně regulovat.

O výrobu kotle svépomocí se zatím nesnažím, protože navrhnout efektivní kotel na slámu, která má velké množství zplynovacích látek, nebude určitě žádná sranda.

Na českém internetu jsem všehovšudy našel dva výrobce kotlů na slámu pro rodinné domy, tedy žádný velký výběr. Možná by šel použít i nějaký kotel na dřevo s patřičně velkou komorou?

Proto prosím, pokud máte nějaký tip na kotel který by slámu, dřevo zvládl, přidejte svůj námět.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.