Ostrovní systém

Rubriky:

Reklama
JC Jiri Cervinka @jiri.cervinka před 13 roky02.01.2011 08:57:00
Ostrovní systém

Dobrý den,
vlatním fotovoltaický ostrovní systém. Budu jej rozšiřovat a nevím jestli půjdu správnou cestou.

Současný stav:
- 2 plochy solárních panelů zapojené paralérně
- 2ks solární regulátor 12V (JUTA CMP24 a CX10) tj. 24A a 10A
- zapojeno do 220Ah baterie 12V
- rozvaděč 12V s jističi na různé strany objektu
- odběr 12V osvětlení, led diodové zářivky

Budu rozšiřovat:
- 16ks solární panel (výrobce:Richsolar,monokrystalický Si, duralový rám, krycí sklo Max.napětí naprázdno Voc=21,9V,Max.zkratový proud Isc=8,41A Max.napětí při 140W:Vmp=17,6V,Max.proud při 140W:Imp=7,95A Pracovní teplota -45+85st.C, rozměry:1300x808x35mm)
- Solární regulátor JUTA CMP40 12-24V/40A s LCD (se zapojením 4panelů na regulátor a opět na baterii)

Prosím poraďte zda je cesta správná. Zdá se mi to nějaké vachrlaté mít tolik regulátorů. Nenašel jsem ale žádný regulátor který by uměl připojil více okruhů nebo více jak 40A. Vím že vždy 40A sluníčko dávat nebude ale dle návodů musím vždy připojit maximální proud.

Kumu by se zdálo že na svícení mám zbytečně velkou výrobu tak zdání klame. Zaprvé když dlouho slunce nesvítí tak baterie rapidně klesá a zadruhé chci do budoucna připojit více věcí.

Předem děkuji za odpověď.

Jiri

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.