Regenerace sídliště aktuálně

Reklama
JH Jozef Homola @jozef.homola562 před 12 roky05.04.2012 21:02:00
Regenerace sídliště aktuálně

Včera jsem se prošel sídlištěm, které se vlastně regeneruje pořád, tedy asi posledních 8 let a na dalších 8 to vypadá. Stav je takový, že se nejdříve lidé zmohli na střechy, pak se předělalo topení (asi 6 let nazpátek) v tom smyslu, že se zavedlo poměrové měření uvnitř bytů včetně techniky TRV a instalovaly se výměnné stanice v každém bloku. Postupně se vyměňují okna za plastová individuálně a nelze stanovit kolik asi lidí okna má vyměněno ale bude to asi polovina. Bloky 6 p. čtvercového půdorysu až na jeden mají i fasádu zateplenou. Bloky podélné asi 8 se teprve začínají, tedy jeden a nevím jestli se budou všechny. Pak se stavil v kotelně a stáhnul několik dat. Spotřeba sídliště měrná jak jsem uvedl do grafu neustále klesá, zatímco režie neklesají i tak když je chladný rok se topí příznivěji a GJ o něco málo poklesl. Nemám ale budu mít i data za rok 2011. Dříve sídliště postavené v roce 1982 a později (čtvercové bloky) bylo vytápěno uhlím a už asi 10 let plynem 2 kotly o výkonu každý 1,15 MW. Při rozhovoru mne vedoucí tepelného hospodářství potvrdil, že doba je těžká a uvažují o další modernizaci a to přejít na kondenzační provoz. Takže závěrem. Každé drobné zateplení přineslo nějakou úsporu. Asi nejméně přineslo zateplení pláště cca 15%. Nikdo asi nespočítá nakolik se snížení spotřeby děje na úkor snižování teploty v bytech. Nicméně po zateplení všech bloků se můžeme domnívat, že klesne určitě pod polovinu výchozího stavu z devadesátých let.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.