Měření těsnosti domu

Reklama
RN Roman Novák @roman.novak před 11 roky09.07.2013 19:17:00
Měření těsnosti domu

Dobrý den,

před časem jsem na tomto odkazu:

https://forum.tzb-info.cz/110588-moj-pas…

popsal pokus s jednoduchým měřením netěsnosti

Dle výše popsané pokusu jsem provedl zkoušku těsnosti na novostavbě rodinného domu. Cílem bylo zjistit netěsnoti v podkroví domu. Byl použit jeden vysavač zapojený do vývodu zemního registru. 2 minuty po jeho spuštění se hodnota delta P stabilizovala tesně pod hodnotou 45 Pa. Zatímco v podkroví se nepodařilo dohledat žádnou netěsnost. Největší dohledatelnou netěsností byly otvory nenasazených kliček oken a drobné netěsnosti v patě založení obvodové zdi. Provizorně jsem otvory v oknech přelepil lepící páskou a po té hodnoto delta P již přesáhla 50 Pa. Po přepočtu by hodnota netěsnosti domu vycházela menší než 0,34. Dosažení požadovaného delta P průtokem 2,9 m3/min mě v této fázi výstavby domu překvapilo, protože ještě zdaleka není dokončena vzduchotěsná vrstva domu. (na oknech jsou "vzduchotěsně" dokončeny jen špalety + je odhalena základová deska se založením obvodových zdí).


Děkuji za případné reakce

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.