Existuje kotel na dřevo s externím přívodem vzduchu?

Rubriky:

Reklama
RS Radim Slováček @radim.slovacek před 10 roky14.11.2013 10:24:00
Existuje kotel na dřevo s externím přívodem vzduchu?

V NED případně pasiv. RD (někde na pomezí energ. náročnosti) ve fázi projektu jsem rozhodnutý topit vzduchotechnikou - rekuperační jednotka s přihříváním vzduchu (uvažuji o Atrea Duplex), kubíkový integrovaný zásobník tepla (s průtokovým ohříváním TV) a kotel na kusové dřevo o výkonu něco mezi 10-20 kW. Jenže Na veletrhu jsem se ptal pracovníka Viadrusu na kotle s EPV a řekl mi, že nic takového nevyrábí, navíc nic takového ještě neviděl. Všechny kotle nasávají vzduch s interiéru kotelny. Ale takhle to bohužel ztrácí význam realizace v pasivních domech, o případném blower door testu nemusím ani uvažovat, protože za dveřmi kotelny by byl dům "otevřen". Nevíte o výrobci, který vyrábí takový vhodný kotel, který by nasával vzduch čiště z exteriéru přes sací trubku?
Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

25 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.