automatický kotel na pelety vs. elektrokotel

Rubriky:

Reklama
AG Aleš Goldman @ales.goldman před 7 roky21.10.2016 13:38:00
automatický kotel na pelety vs. elektrokotel

Dobrý den,

mám jako lajk dotaz ohledně zdroje vytápění.

Mám cca 10let novostavbu RD domu (Ytong 37,5cm, nezateplený polystyrenem, pouze štíty obloženy dřevem s 6cm vaty).
Plocha domu je asi 130m2 (2podlaží).

Mám současně automatický kotel Benekov Ling 25
Začínal jsem původně s ořechem 2, později jsem vzhledem k prašnosti (kotelna na úrovni domu) přešel na topení dřevěnými peletami (osvědčili se mi pouze Royal pelets Paskov a Biomac).

Ikdyž je topení peletami asi 2x dražší než uhlí, pořád to pro mne nevychází úplně špatně - sezónní spotřeba vč. ohřevu TUV je asi 2,6t pelet (stejně váhově jako tomu bylo z uhlím) - cca 17tis.Kč/sezona

Současně však přemýšlím pro vytápění domu změnu na elektrokotel, zkoušel jsem nějaké přepočtové kalkulačky, dle nich mě celková nákladnost nevycházela nijak drasticky vyšší - o cca 5tis.Kč ročně
navíc (více v příloze - obrázek s porovnáním)

Kalkulačka navíc ještě nereflektuje na fakt, že budu mít 20hod. tarif elektřiny s nižší sazbou, což by dle mého ve finále bylo poté nákladově stejné s peletami.

Je tomu tak nebo přichází v úvahu ještě jiné aspekty ve výpočtu spotřeby?

Děkuji za odpovědi a postřehy k tématu

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.