Stavba noveého pasivního/nulového RD

Rubriky:

Reklama
RC Radovan Cvrček @radovan.cvrcek118 před 7 roky04.03.2017 19:19:00
Stavba noveého pasivního/nulového RD

Dobrý večer,
rozhodl jsem se pro stavbu nového RD (bungalov 330m2) v pasivním standartu, jelikož se ve stavebnictví pohybuji mám i reálnou představu jak by to mělo vypadat, ale rád bych znal i názor dalších co s pasivním standartem už zkušenosti mají (staví, bydlí atd...). Bohužel projektantů a lidí co jsou schopni navrhnout něco opravdu smysluplného je poskrovnu takže než to někam zadám chci si udělat reálný návrh jak by to mělo vypadat.

V příloze jsem navrhl jak by měly vypadat základy RD a půdorys domu. Rozhodl jsem se pro pěnosklo 400mm viz. příloha, XPS variantu jsem po zvýšení cen v úvodu tohoto roku musel zavrhnout a po nacenění i Liapor.

RD je situován k Jihu (pokoje, ložnice, část obv.pokoje)

Hrubá stavba s ohledem na cenu by byla z porfixu P2-440 (bílí) a zateplení 400mm EPS 70F.
Okna plastová 3-sklo, st. hl. 82mm, 0,70 W/m2K.
Střecha valbová - sbíjené vazníky, sklon 25stupňů - taška Tegalit. Zateplení cca. 400mm foukané izolace mezi vazníky.

Rekuperace NILAN VP18 /varianta s ohřevem TUV a chlazením-přitápěním/.
Na střechu bych chtěl osadit FVE o výkonu cca. 5kwp.

Instalace: elektro,VZT by se prováděla v instal. mezeře pod stropem vazníky/osb(slouží jako parobrzda) a SDK směrem do interiéru.

Těď věci u kterých si nejsem zcela jist zda budou mit smysl.
Elektrické podlahové topení (např. DEVI).
Systém inteligentní domácnosti (např. LOXONE).
Předokenní žaluzie nebo rolety? Co je lepší/efektivnější?

Co zvažuji a myslím, že má vvýznam:
Retenční nádrž na dešťovou vodu a zpětnou re-distribuci do RD (pračka, myčka, zahrada).
Retenční nádrž na "šedou" vodu a zpětnou re-distribuci do RD (WC, zahrada).
Žádost NZÚ - B1.

Díky za pomoc a velice uvítám jakékoliv připomínky a návrhy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

32 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.