komín

Reklama
JV Jiří Vavřík @jiri.vavrik před 6 roky02.09.2017 08:03:00
komín

Blíží se zima a náš soused jak jsem předeslal v minulém dotazu, dodatečná kolaudace černé stavby krbu a výška komína, asi brzy začne topit horkovzdušném krbu. Protože máme řádovku na ulici Školní, v Havířově otočenou západ, proudí většinu roku vítr ze západu a s tím souvisí náš problém. Soused zatopí v krbu, má teplo a my máme smrad, dým a saze jež nám ničí zdraví po celou topnou sezonu. Při stavbě jeho komína, jsem jej požádal ať komín postaví aspoň 3m vysoký, ať nás neobtěžují spaliny. Nedbal na to soused, nedbal na naše připomínky stavební úřad, nedbal na to KÚ v Ostravě a MŽP to nezajímá. V zimě nejde větrat, smrad je na chodbě a vniká do bytu. Jsme poslední v řadě řádovky a větráky jež musí být otevřeny, všichni jsme se zavázaly topit výhradně plynem, vnikají spaliny do naší řádovky. Úřady nás považují za idioty, ale musel jsem přestavět nábytek k vůli plísni a máme bohatou sbírku sazí, fotek, video nahrávek, ale odpovědní nikdy nic nezjistí! Proč máme trpět liknavostí či úmyslem nám ničit život neschopností sjednat pořádek? Při monitoringu nás soused častuje vulgárními výrazy, ale on má dle "normy" vše v pořádku. Nakonec se nám dostala "dobrá rada" na KÚ, tak dům prodejte a odstěhujte se jinam! V řádovce nás bydlí 10rodin, ale my bydlíme poslední. Poraďte jak dál?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.