Odkouření plynového kotle

Reklama
MJ Martin Jung @martin.jung před 6 roky09.09.2017 21:05:00
Odkouření plynového kotle

Tak evoluce výběru zdroje pro vytápění dokončovaného RD stále pokračuje. Projektant v roce 2009 projektoval plyn. Dle technické zprávy jsou TZ domu přes 16 kW a navrhovaný kotel Buderus kombinovaný se zásobníkem teplé vody 16 kW. Všude podlahové vytápění, celkem plocha cca 150 m2, navíc 2 x žebřík v koupelnách a radiátor v garáži na udržování teploty (10°C). Jedna koupelna se ruší, jinak rozsah vytápění zůstává. TZ 16 kW se mi příliš nezdají. Pan Kubíček mi je zde na fóru spočítal na cca 5,5. Přidávám izolaci do podlahy (místo 6 cm polystyrenu bude celkem 13 cm), okna s trojsklem, zateplení 10 cm a lepší izolace ve střeše).
Vývoj byl takový, že jsem chtěl zdroj změnit na elektřinu, poté se vrátil k plynu a teď opět uvažoval elektřinu. Dnes jsem měl na návštěvě topenáře, který mě informoval, že elektřina není technicky problém, ale vzhledem k tomu, že nelze plynule regulovat, je nutné instalovat cca 100 l akumulační nádobu + silné čerpadlo, které prožene těch cca 800 m trubek. Varianta b) je návrat k plynu, kdy ale budu muset vyměnit rozvaděče za rozvaděče s čerpadlem. Teď jsem spíše odhodlán pro variantu b) (už čtvrtá změna názoru) a můj dotaz zní. Našel jsem kotel Junkers CerapurCompact ZSB 14-1 DE + ST 120-5Z s ohřevem a nádrží na TUV o objemu 118 l. Má ale Turbo odkouření, což by mě vyhovovalo (menší náklady na odkouření). Jaké jsou omezení pro odkouření přes zeď pro kondenzační kotle? Vyústění by bylo kousek nad oknem do technické místnosti. Nejbližší další okno je záchod cca 1,5-2 m daleko. Obě okna budou pod úrovní vyústění, nad ním žádné okno není, pouze hrana střechy. Je reálné v takové situaci instalovat odkouření přes zeď nebo ne? Důvodem pro jeho zvažování jsou samozřejmě nižší náklady na realizaci. Díky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.