Sanace zdiva svépomocí

Reklama
JK Josef Křivánek @josef.krivanek539 před 6 roky11.09.2017 14:50:00
Sanace zdiva svépomocí

Dobrý den,
chtěl bych se podělit o zkušenosti s injektáží vlhkého zdiva pomocí krému Aquastop cream. Koupili jsme rodinný domek, který byl postaven v 50 létech minulého století. Dům je celý podsklepený a postavený z plných pálených cihel. Ve sklepě místy chybí nebo je již zcela nefunkční vodorovná izolace. Jelikož celý dům rekonstruujeme a máme v plánu sklep, který má cca 90m2 využívat k jinému účelu (tělocvična, sauna…) než sloužil doposud (sklad uhlí atd.), rozhodli jsme se k odizolování sklepa pomocí injektáže, kterou jsme prováděli svépomocí. V podstatě je to nejlevnější způsob odizolování vlhkého zdiva (pokud si jej tedy provedete svépomocí). Po naší zkušenosti (u všeho mi pomáhala manželka) musíme říct, že odizolování dokáže provést každý, kdo udrží vrtačku v ruce – jen vrtání je celkem pracné.
Dům má obvodové zdi o tloušťce 45 cm a ve sklepě jsou od země přibližně 50cm vysoké betonové základy, na které navazuje cihelné zdivo. Po konzultaci s panem Schwarcem ohledně nejlepšího řešení odizolování jsme vrtali otvory pro injektáž v průběžné spáře nad první řadou cihel nad základy. V našem případě jsme použili vrtací kladivo. Jeden metr zdiva (10 děr) mi trval asi 30 minut. Po vyvrtání otvorů jsme provedli s manželkou vyfoukání děr kompresorem a pak jsme dle doporučení pana Schwarce každou díru ještě cca hodinu před samotnou injektáží “prostříkli“ vodou, která měla ještě zdivo více zvlhčit, aby se krém lepé šířil. Zároveň se ještě vyvrtané otvory propláchli vodou (na proplach jsem použil trubičku s ventilem, kterou jsem odšrouboval z injektážní pumpy a napojil ji na zahradní hadici). Následně přišla na řadu samotná injektáž, na kterou jsme použili pumpu, kterou má firma Trumf v nabídce. Samotné injektování zdiva šlo už lehce a po vyplnění otvorů jsme navíc každý vrt ještě doplnili jednou za pomocí gumové špičky, která se nasadila na injektážní trubičku (byla součástí dodávky pumpy). Po doplnění jsme každý vrt zadělali polystyrénovou zátkou, kterou firma nabízí. Po třech dnech jsme šli zkontrolovat jak to vypadá a kolem vrtů byla vidět kolečka od toho jak se krém postupně šíří do zdiva.
S odstupem 4 měsíců je viditelné prosychání zdiva nad injektáží a to už od první řady cihel nad základem. Krém viditelně prostoupil i do řady cihel pod vyvrtanými otvory. Společně se svislou izolací, kterou máme v plánu zhotovit pomocí stěrky Bitumen a odizolování podlahy, pevně věříme, že budeme mít sklep naprosto suchý.
Za nás tedy naprostá spokojenost s injektážním krémem Aquastop cream. Navíc musíme vyzdvihnout přístup a ochotu zaměstnanců firmy Trumf sanace. Kdykoliv jsme potřebovali radu ohledně postupu velmi ochotně nám poradili.
Co se týče spotřeby materiálu, reálná spotřeba krému je +- stejná s tou, kterou jsme si vypočítali na kalkulačce spotřeby na stránkách firmy. Spotřeba vrtáků délky 45cm v našem případě byla zhruba jeden vrták na 100-120 děr plus jsme ještě používali jeden vrták délky 60cm na vrty v rozích, které jsem si nejdříve předvrtal vrtákem o délce 45 cm (injektáž byla prováděna z vnitřní strany sklepu).
Velkou výhodu v tomto způsobu odizolování zdiva vidím v tom, že pokud by se postupem času přece jen někde vlhkost objevila, tak vyvrtám pár děr navíc a dodatečně odinjektuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.