Jak spojit asi PE trubku s PPR?

Reklama
DN David Novák @david.novak975 před 6 roky17.10.2017 01:04:00
Jak spojit asi PE trubku s PPR?

Zdravím,
potřebuji poradit, rekonstruuji starý dům a narazil jsem na rozvod teplé a studené vody v barevných trubkách červené a modré. Je to prý nějaký starý plast, který se používal dřív, momentálně tyto trubky jsou přes PPR nátrubek spojeny s PPR trubkou. Instalatérovi se do toho nechce šahat, že to tahle nemá být a že se tyhle dva materiály nedají svařit. Je to pravda? Momentálně tahle svařené je to tam minimálně 12 let, to se dům kupoval. Přikládám ilustrační foto, reálnou fotku nemám, zapomněl jsem si to vyfotit. Ale je tam přesně tahle trubka i se stejným kulovým uzávěrem a červená je ta samá. Poraďte prosím, jaká je možnost, propojit tyto trubky s PPR trubkami.
Je mi jasné, že bych ty trubky měl nechat vyměnit celé, ale v tuhle chvíli na to nejsou v rozpočtu peníze. Trubka vede ze sklepa schodištěm do 2NP, kde jsou zase všechny rozvody v PPR, takže někde ve zdi zase musí být přechod.
Děkuji za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.