Podstavec pod venkovní jednotku TČ (vaše zkušenosti)

Reklama
DD David David @david.david138 před 6 roky23.10.2017 17:49:00
Podstavec pod venkovní jednotku TČ (vaše zkušenosti)

Dobrý den,
Budou mi instalovat tepelné čerpadlo IVT. Dostal jsem plánek "Příprava pracoviště", je to nákres, jak má vypadat podstavec pod venkovní jednotku. Podtavec je z jednoho kusu betonu a je ve štěrkovém podloží 1500x1250x700 mm (výkres 753). Podstavec si budu dělat sám.
U nás je jílovité podloži a plánuji, odvod kondenzátu, napojit na kanalizaci.

Jde mi jen o to, jak vybudovat postavec.
Na spoustě obrázcích venkovních jednotek i od jiných značek vídávám venkovní jednotky např. na dvou patkách bez štěrkového podloží, na železné konstrukci postavené jen na dlažbě apod.

Našel jsem i návody (pdf) jako: "Za podstavec poslouží tepelnému čerpadlu Buderus obyčejné zahradní dlaždice. "

Další návod: "V praxi se používají nerezové nebo ocelové konstrukce na betonových patkách, případně betonové patky. Při použití betonového podkladu je vhodnější nebetonovat celou plochu pod venkovní jednotkou, ale ponechat volný střed pro odkap/odtok kondenzátu."
Tuto metodu prý použije jiná firma, která bude zapojovat TČ u mého souseda. Prý mu to bude dělat přímo ta firma.

Slyšel jsem ale názor, že dvě patky jako podtavec nejsou dobré, protože pokud mráz pracuje, tak každá může pracovat jinak, což by byl problém pro hadice.

Další pohled na věc. U nás v ulici např. montovali plyn a spousta lidí má přípojku plynu jen na betonovém podstavci ve tvatu písmene "Z" o výšce asi 800 mm. Podloží ani podstavec není nijak upraven proti mrazu a zatím nevím o tom, že by si někdo stěžoval na únik plynu při mrazech.

Takže jde mi o to, jestli není zbytečně složité vysypávat podloží tunou štěrku. Nestačil by betonový podstavec z jedné části do nezamrzné hloubky? Znáte nějaké méně pracné, ale dobré řešení?

Předem děkuji za vaše názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.