Spínač při zvonění pevné linky

Reklama
FC Filip Cizek @filip.cizek před 6 roky21.11.2017 22:48:00
Spínač při zvonění pevné linky

Dobrý den,

snažil jsem se něco vygůglit, ale buďto jsem našel zařízení moc složité, nebo už hotové a zbytečně drahé. Zkoumal jsem Wiki abych přišel na to, jaký typ součástky vlastně potřebuji, ale mám pocit, že mi něco uniká. Takže k věci.

Na dílnu jsem zajistil VOIP telefon (věčně se tam snažím dovolat na mobily, ale to nemá význam, nikdo je neslyší). Mám bránu Cisco SPA112 a k tomu připojuji nějaký starý telefon od Telecomu, na plošňáku se podepsal Siemens. Ten klasický vyzváněcí "bzučák" samozřejmě taky nikdo neuslyší a tak jsem se rozhodnul pro podobné řešení jako u zvonku u dveří - připojit k tomu přes relé sirénu a světelný maják.

Takže: Na bzučák v telefonu jde cca 13 VDC. To mě dovedlo k myšlence použít běžné relé Finder 40.52 12VDC, kterých mám plný šuplík. Ale proud pro bzučák samozřejmě není dostatečný k tomu, aby relé zdvihl. Já tedy potřebuji něco, pravděpodobně nějaký druh polovodiče, který poslouží jako mikrorelé, tedy připojím +- místo na bzučák na relé a na druhé dva kontakty připojím 12VDC z vnějšího, dostatečně silného, zdroje. Tím pak budu ovládat Finder relé a tím pak konečně budu moct spínat sirénu, maják, solenoidy na vodním potrubí namířené na pracovníky a tak dále, zkrátka cokoliv co bude nutné k tomu, aby někdo zaregistroval vyzvánění telefonu ;-)

Můžete mi, prosím, někdo poradit jaký polovodič k tomu budu potřebovat? Myslel jsem že by to vyřešil tranzistor, ale asi na to koukám špatně, nebo jsem našel jiný, nebo nevím.

Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.