problém s kotlem nebo termostatem?

Reklama
RM Roman Milák @roman.milak před 6 roky03.01.2018 16:40:00
problém s kotlem nebo termostatem?

Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o pomoc s nastavením kotle / termostatu.

Kotel Protherm Rejnok.
Termostat BPT 21 Elektrobock CZ (bezdrátový)

Problém je následující: Na termostatu nastavím požadovanou teplotu např 22° -> termostat zaregistruje, že pokojová teplota je 19°a vyšle signál do kotle -> kotel se ale nesepne. Až když nastavím otočným ukazatelem přímo na kotli vyšší hodnotu tak teprve sepne a vytápí. Problém ale je, že když nechám na kotli otočený ukazatel na maximum tak se kotel nevypne na požadované teplotě ale je schopný topit do nekonečna.

Nastavení kotle i termostatu je stále stejné a toto mi kotel nikdy nedělal.
Kontroloval jsem zda signály z termostatu do kotle odchází v testovacím režimu a termostat zdá se běží tak jak má.

Dále se chci zeptat k čemu slouží zmíněný otočný ukazatel přímo na kotli v návodu je napsáno - (ovládací kolečko provozního termostatu
kotle) nevím co si pod tím mám představit - je to stupeň ohřevu vody v kotli nebo termostat podle kterého kotel vytápí na požadovanou teplotu ? Zdá se mi totiž, že když je kolečko otočené na maximum tak se byt vytopí daleko rychleji než když bylo nastavené třeba na půl.

Omlouvám se za možná stupidní dotaz ale v této problematice se vůbec nepohybuji.

Díky moc za každou radu :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.