Základní parametry našeho bungalovu

Rubriky:

Reklama
JM Jiří Mayrich @jiri.mayrich před 6 roky08.01.2018 19:36:00
Základní parametry našeho bungalovu

Dobrý den,

rád bych se (než dám projektantovi zadání), poradil ohledně teorie, jak bychom rádi postavili náš dům. Podotýkám, že jsem laik, který má "něco načteno" a jeden dům již za sebou.

Rádi bychom postavili přízemní rodinný dům s dvojgaráží na pozemku o délce 50m s převýšením cca 3m. zastavěná plocha by měla být 220-230m2. Základovou desku na pěnovém skle s betonáží drátkobetonem, obvodové zdivo 300mm Porfix + 15-20cm polystyrenu.

Rád bych se svépmocí vešel do rozpočtu cca 3mil Kč (pozemek máme vlastní). O co mi v první fázi jde, je dotaz, zda lze použít drátkobeton místo klasického armování na základovou desku na pěnovém skle. Moje představa je 40cm pěnového skla + cca 25cm drátkobetonu. Vše zadám projektantovi, nicméně rád bych dopředu věděl, zda jdeme správným směrem. Předpokládáme podlahové vytápění (17mm trubky uložené v anhydritu) zdroj měnší automatický kotel na tuhá paliva, případně tepelné čerpadlo.

Děkuji za postřehy a případné reference.

EDIT: PO PROJEDNÁNÍ SE STATIKEM PĚNOSKLO ZAVRŽENO, BUDE "KLASIKA", PASY, BEDNĚNÍ, ARMATURA, BETON.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

39 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.