Jaké zvolit tep. čerpadlo Stiebel Eltron nebo Nibe

Reklama
DJ David Jedlička @david.jedlicka před 6 roky08.02.2018 21:51:00
Jaké zvolit tep. čerpadlo Stiebel Eltron nebo Nibe

Dobrý den,

chystám se s výstavbou rodinného domu, jedná se o bungalow o zastavěné ploše 150 m2, všude bude podlahové vytápění, tepelné ztráty pod 5kW. Mám dvě nabídky na tepelná čerpadla vzduch-voda s celoročním ohřevem teplé vody a zajímalo by mě kterou by jste mi spíše doporučili:
1) NIBE F2040-6 + jednotka VVM 320 a akumulační nádrž NAD 100 v1 (s izolací), kompresor s řízeným výkonem 1,5 - 7kW, účinnost v tabulce z roku 2016, kde se porovnávají TČ vzduch-voda u F2040 je cca 172%

2) Stiebel Eltron WPL 10 AC s akumulační zásobník topné vody závěsný 100l SBP 100 a smaltovaný zásobník teplé vody 300l SBB 301 WP. Účinnost v tabulce z roku 2016, kde se porovnávají TČ vzduch-voda u WPL 10 AC je cca 146%

Cena je srovnatelná, akorát u Nibe je 5 let záruka na TČ a 10 let na kompresor, u Stiebel Eltron je jen 5 let na vše.

Mohl by jste mi prosím doporučit, ke které variantě by jste se přikláněli.

Děkuji moc

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.