Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

THERMOSHIELD

Autor: Karel Prucha
Datum: 12.02.2002 11:20

1) Do rukou se mi dostal letak s metodou zateplovani pomoci THERMOSHIELDu(WWW.THERMOSHIELD.CZ). Rad bych se zeptal na vase zkusenosti ci nazory.
2) V pripade, ze pouziji zatepleni cihel POROTHERM44P+D polystyrenem 5cm kontaktnim zpusobem, je lepsi lepit polystyren primo na cihly nebo mam nejdrive nahazet jadro a srovnat zed?

Dekuji

Karel Prucha

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 413   starší >>
Datum: 26.08.2009 16:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nerad se pletu do Vašich sporů,ale mám doma vyzkoušenou termoaktivní stěrku a nemohu si stěžovat.Prostudoval jsem mnoho příruček o fyzice, až mě to dovedlo někam ke kvantové fyzice a tomu opradu nerozumím.Nemohu jistě říci, že jsem něco ušetřil protože díky zdražování mi připadá,že jakékoliv zateplení se mě nemůže do konce života vrátit.Tato stěrka mi vyřešila problém, který nebyla schopná vyřešit venkovní izolace.Můj názor je kombinovat jediná izolace problém zateplení nevyřeší.

Autor: Jarka Černá
Datum: 26.08.2009 16:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý deň.
Aký problém?

Autor: Vladimír Smrčka
Datum: 26.08.2009 17:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Zajac, po sezoně se podívejte, kolik Vám ten zázrak ušetřil, kontra kolik Vás stál.

Autor: Queeno El Mariachi
Datum: 31.08.2009 09:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Po přečtení této diskuze jsem e pro nátěr rozhodl. Nejde mi o to šetřit, mám velmi dobře zaizolovaný dům, jen chybou při stavbě došlo k vytvoření tepelných mostů v rozích místností.

Věřím, že by TS tento problém mohl pomoct vyřešit...

A nakonec, když nebudu muset vyhazovat plesnivý nábytek, třeba i ušetřím...

Autor: Pavel Kříž
Datum: 31.08.2009 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Víra je krásná věc, ale v jiných oblastech než ve stavebnictví.
Dovolím si tvrdit, že Vaši situaci nejen nevyřeší ale naopak nepatrně zhorší. Pokud totiž dochazí v konstrukci ke kondenzaci, tak snížíte vnitřní teplotu stěny(i když jen velmi málo), ale difusní odpor zůstane prakticky stejný....

Datum: 03.09.2009 17:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Uvidíme, zatím jsou oba pokoje subjektivně teplejší, překvapivě
i podlaha...podzim a zima však rozhodnou...dám Vám vědět!

Autor: lukas stepanek
Datum: 27.08.2009 07:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dobry den
chtel bych se zeptat jestli mate thermoshield nebo thermal tec. melo by to byt v podstate stejne ale thermal tec je cca 2x drazsi. osobne mam jiz jedno baleni aplikovane na vnitrni steny pokoju a udelalo mi to presne to co pisete. "ohralo" studene steny. asi nic neusetrim ale je tam ted subjektivne tepleji a prijemneji. takze budu pokracovat s naterem ve zbylych mistostech. jen se mi nechce zbytecne preplacet kdyz by obe sterky byly skoro stejne.

Datum: 27.08.2009 08:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý deň.
Ak je subjektívne teplejšie, môžete stíšiť kúrenie a nejaká úspora bude. Vykurovanie na teplotu len o 1°C nižšiu prinesie úsporu. Ide však o to, či subjektívny pocit tepla je telesný alebo psychický. V prvom prípade by sa dalo stíšiť kúrenie; v druhom nie...

Datum: 09.10.2009 15:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jde spíš o to, že zmizel pocit chladu od podlahy a z venkovních rohů místnosti a je tam prostě příjemněji. Jestli můžeme ubrat topení poznáme, až začne pořádně topná sezóna.

Dokonce zmizela kondenzace vody na nádržce WC splachovače...
...nevěřím na zázraky, ale něco se s místnostmi, kam jsme thermoshield aplikovali stalo...

...a jestli je to náhražka milimetru nebo centimetru polystyrenu...je mi to jedno, pokoje jsou pěkně vymalovaný, je v nich teplej a snad se přestala srážet vlhkost na tepelných mostech...

..ať si kdo chce co chce říká, jestli to vydrží do jara, tak mi to za ty peníze stálo!

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 09.10.2009 15:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dokonce zmizela kondenzace vody na nádržce WC splachovače...
TO NENÍ OMÍTKOU, ALE NIŽŠÍ VLHKOSTÍ VZDUCHU V OBJEKTU

Datum: 09.10.2009 15:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je mi to jasný, ale 4 roky, co tady bydlíme, se rosila (v létě i v zimě), kondenzovaná voda stékala až na zem.
Teď, je to víc než měsíc, co jsme vymalovali, nic se nerosí...
(ale třeba zítra začne)

Datum: 06.11.2009 20:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý deň,

ako sa vyvíja situácia po dlhšom trvaní nízkych teplôt? Ďakujem.

Datum: 09.11.2009 15:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
zatím vše vypadá až zázračně dobře. Dám vědět, až budou delší mrazy. Vlhkost v rozích nás však nejvíce trápila v teplotách kolem 0st., letos se zatím neprojevila...).
J.Švejda

Datum: 08.02.2010 17:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
tak jak zatím probíhá letošní zima, tak musím říct, že TS opravdu poměrně dobře funguje.
V místnostech, které jsou TS ošetřeny se přestala objevovat vlhkost a tím pádem i plíseň (pouze na lištách podlahy, pod kterými nátěr aplikován nebyl).
V případě největších mrazů (-15°C) se na místě, kde je tepelný most objevily kondenzované kapky vody, ty však jdou z TS otřít hadrem.
O tepelných úsporách nejsem schopen říct, máme miminko, takže topíme na vyšší teplotu.
Každopádně zkušenosti jsou velmi dobré a určitě na jaře vymalujeme zbylé místnosti.
J.Švejda

Datum: 09.10.2009 15:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
mám Thermoshield. Jak říkám zatím velká spokojenost, uvidíme až se ochladí a bude venku vlhko.
Na jaře dám vědět!

Datum: 02.06.2010 09:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Takže ještě jednou, po zimě. Můj problém TS opravdu vyřešil, plísně se neobjevily a když, tak jen na místech, kde TS není (lišty od plovoucí podlahy atd.).
Na problémy s vlhkostí je to určitě řešení, co se týče úspor za energii, byl bych spíš skeptický. Možné to je, ale měřit to nebudu, protože nemám zapotřebí kohokoli přesvědčovat - ani na to nemám čas, musím vydělávat na nátěr v dalších místnostech :-)!

Autor: Bidoo Kys
Datum: 23.07.2009 16:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
http://www.reflexe.nazory.cz/download/THERMOSHIELDPOSUDEK.pdf

ODKAZ JE NEFUNKCNÝ. Prosim nedal by sa ten posudok zaslat na adresu

Dakujem

Datum: 16.08.2009 00:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ostala som zhrozená, lebo som si ho pred časom nestiahla do PC... :-(
Ale ak zadáte len časť odkazu, tak sa dozviete, že sa čosi pripravuje: http://www.reflexe.nazory.cz/
Alebo si oň napíšte priamo autorovi doc. Šťastníkovi.

Autor: Stanislav Nestastnik
Datum: 09.10.2009 11:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč tady vyzýváte k nějakým emailům dalším lidem? Zadržte, dámo.
Nechcete si třeba stáhnout do PC celý svět a svůj život věnovat manipulaci s každým objektem podle svého?

Datum: 16.10.2009 09:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A Vy prečo chcete vzbudiť dojem, že ma "péruje" dotyčný autor publikácie?

Datum: 02.06.2010 01:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100025
reakce na ...
http://uloz.to/4655274/ts.rar

Autor: Štros václav
Datum: 08.07.2009 20:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ozval se ten s těma bedýnkama co neumí ani psát.
Netvrdil jsem, že dělám nějaký vědecký pokus.
Fotodokumentaci samozřejmě nemám až tak daleko jsem nešel.Teplota v mrazáku byla mezi -17 a -18C. a bedýnky jsem chladil celou noc. Nic jsem nedělal vědecky. Zkoušku jsem dělal v topné sezoně, kdy termostat v domku udržuje teplotu v rozmezí dvou stupňů kolem 20C.A jenom proto,že jsem náhodou chtěl natřít barák a přišel jsem na tuto názorovou výměnu.Stejně jsem nátěr provedl jinou barvou. Termoshield je pro mne jako starodůchodce finančně nedostupný i kdyby byl zázračný.Popsal jsem jen svůj výsledek a nic netvrdím.Žádné vědecké pojednání které by zaručovalo to co tvrdí reklama se mi nikde nepodařilo najít.Nechtěl jsem nikoho naštvat. Štros

Autor: kocina petr
Datum: 08.08.2009 21:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ani se neozve, usetril jste si penize :-)
duchodci by meli obzvlaste sledovat tento server.bydleni bude totiz nejvyssi polozkou z rozpoctu a to zdaleka nejsme u konce.
teprve to zacne :-(
ten kdo bydli ve svem tak ma stesti :-),duchodci obzvlaste pokud jsou ve svem.

bydleni je proste nakladna zalezitost :-(

Autor: Václav Štros
Datum: 03.06.2009 21:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Se zájmem jsem si přečetl úvahy o thermoschildu a protože jsem výtvarník a ne vědec šel jsem na to selsky. Pořídil jsem si dva metrové plechy/1x1m. Jeden jsem natřel "běžnou" fasádní barvou a druhou tím zázrakem o který se přete.Pak jsem udělal dvě bedýnky ze dřeva stejné velikosti.Jednu opět natřel zázrakem a druhou obyčejnou fasádní barvou. Do bedýnek jsem umístil stejné bimetalové teploměry aby stupnice zůstala venku a zalepil vulkanizační páskou. Bedýnky jsem umístil do mrazáku na 10 hod.Po vyjmutí na pokojovou teplotu bedýnka natřená zázrakem se ohřívala na pokojovou teplotu o 4hod. déle než ta natřená běžnou barvou mistral.Ohřívaný plech 150W infražárovkou /možná/ se pod thermoschildem prohříval o něco pomaleji,ale to si nejsem jist.Ovšem bedýnky byly jasné. Pokud jsem na bedýnku přidal ještě další dvě vrstvy,tedy celkem čtyři, opět se doba vyrovnání teplot o 30min protáhla. Vždy jsem pokus dělal 4x. Štros

Autor: kocina petr
Datum: 04.06.2009 00:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
diky za praxi.

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 04.06.2009 07:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mohl ba jste prosím přiložit nějaké fotky ?

děkuji

Autor: miro miro
Datum: 04.06.2009 13:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to vyzerá celkom zaujímavo, ale chýbajú nejaké detaily:
aká bola teplota v mrazáku?
aké boli konkrétne doby ohrievania na izbovú teplotu?
mal by som zopár poznámok - bednička natretá z vonkajšej strany zohrievaná z teploty mraziaka na izbovú teplotu simuluje letné ohrievanie budovy natretej thermosh..om, uplatňuje sa tu odrazivosť radiačnej zložky IR žiarenia (t.j. tepla do priestoru), čo boli vlastne viacmenej dokázané vlastnosti thermosh..u odrážať žiarenie, princíp podobný ako u hliníkovej fólie za radiátorom, alebo tiež váš druhý pokus s plechom.
aby sa dokázali aj nejaké tepelnoizolačné vlastnosti pri vedená tepla hmotou t.j. izolácia domu v zime, trebalo by natrieť jednu bedničku zvnútra a zopakovať rovnako pokus a sledovať, ako dlho sa bude bednička s teplomerom vo vnútri ohrievať na izbovú teplotu. predpokladám, že tam už predĺženie doby nebude nijako markantné...

Autor: Jozef Homola
Datum: 04.06.2009 14:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pánové (miro, Kopřiva, Kocina) nenechte se zatahovat do neplodných debat jejichž účelem je reklama. Žádných fotek se nedočkáme a ani převratných zjištění, vždyť ten pán ani neumí napsat správně název (thermoschildu).

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 04.06.2009 14:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano, asi takonou nějakou představu jsem o tom příspěvku měl. Proto jsem se i ptal po těch fotkách. A také očekávám že se už pán výtvarník nejspíš neozve. Trochu divné a průhledné mi taky přijde že by nějaký výtvarník doma dělal pokusy s obyčejnou fasádní barvou a tímto ¨zázrakem¨.

Trochu mi to přišlo jako ¨srozumitelné vysvětlování¨ dealerů předraženého čehokoliv aby to lajkové ¨jako pochopili¨ a s úžasem zakoupili.

Autor: Ing.Marcel Nečas
Datum: 22.04.2009 22:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to perfekni nater, a dobre to funguje... sem stim velice spokojen..

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 413   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama