Kombinace podlahovky a otopných tělesPro vytápění novostavby RD (110 m2)chci zvolit kombinaci podlahového vytápění a klasických těles. Která varianta vytápění je nejvýhodnější z hlediska nejnižších provozních nákladů? Zdrojem tepla je elektrokotel (neakumulační elektrokotelna).
1. Systém pracující s jedinou teplotou topné vody (max. 70 oC), která je společná pro otopná tělesa i podlahové vytápění. Systém je řízen jediným centrálním regulátorem. Trubky podlahového vytápění mají dvojité stěny. Vzduchová mezera izoluje, takže povrchová teplota trubky je stejná jako u běžného podlahového vytápění.
2. Kombinace dvou systémů, které pracují s rozdílnou teplotou topné vody. Klasická otopná tělesa a běžné teplovodní podlahové vytápění.
3. Kombinace klasických otopných těles a elektrického podlahového vytápění (neakumulačního).