2 spotřebiče na dřevo (kachlová kamna) do jednoho průduchu

Rubriky:

Reklama
2 spotřebiče na dřevo (kachlová kamna) do jednoho průduchu

Rekonstruuji starší dům a budu bourat starý nevyhovující komín. Vytápění budu mít plynovým turbokotlem z vyústěním vodorovně přes stěnu domu. Budu ale stavět v kuchyni klasický akumulační kachlový sporák a ve vedlejší místnosti kachlový krb se skleněnými dvířky. Krb nebude teplovzdušný s krbovou vložkou, ale bude postaven klasicky, tak jako se stavějí kachlová kamna (akumulační vytápění). Chci stavět nový komín (pravděpodobně systém schiedel) a vzhledem k omezeným finančním prostředkům bych se chtěl omezit jen na jeden průduch o průměru 20cm. Názory na zaústění výše uvedených spotřebičů (topení pouze dřevem) do jednoho komínu (průduchu) se v mém okolí hodně liší - od naprosto odmítavého stanoviska a požadavku dvou komínových průduchů pro každý spotřebič zvlášť až po názor že si s tím nemusím dělat starosti a mohu zaústit oba spotřebiče klidně do jednoho průduchu (samozřejmě že ne ve stejné výšce proti sobě).
Co si mohu a co si nemohu dovolit. Vím že ideální je jeden průduch pro každý spotřebič, ale pokud je možné zaústit dva do jednoho, pak bych chtěl vědět za jakých podmínek a jaké to bude mít důsledky???

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.