Kyslíková bariéra

Rubriky:

Reklama
JK Jindřich Kovář @jindrich.kovar před 19 roky11.12.2003 21:04:00
Kyslíková bariéra

Snad naivní dotaz(y):
Výrobci doporučují používat na podlahové vytápění trubky s kyslíkovou bariérou (taky jsou podstatně dražší). Straší tím, že kyslík pronikající stěnou trubky do vody působí korozi kovových částí potrubí.
Není mi však jasné, odkud ten kyslík do vody v trubce proniká ? Trubka je značným podílem své délky zalitá v betonu, na betonu je většinou dlažba, pod betonem fólie, izolace, hydroizolace (zemina), což nejsou materiály, kde by se kyslík volně proháněl a nemaje nic lepšího na práci difundoval do vody. Že by k pronikání kyslíku docházelo jen na těch pár centrimetrech přívodů v rozdělovači ? Nebo jsem špatně pochopil směr průniku kyslíku a kysl.bariéra chrání okolí před pronikáním kyslíku rozpuštěného ve vodě ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

54 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.