Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

voda čistota

Autor: jirka
Datum: 27.07.2004 19:56

Mám bazén 5 let 30m3,Zásadně nepoužívám žádný chlor a jiné chem.přípravky za drahé peníze.Chlor dovážený za 85 Kč je prodáván za 580.
Křištálovou vodu zajistí obyčejná modrá skalice z drogerie za 48 Kč půl kla.Dávkuje se 8 gramu na m3 po napuštění vody a pak cca 2,5 gramu měsíčně nebo dle odpuštění vody při čištění pískového fitlru.Od května do záři se koupem pak se zazimuje a v květnu vymění voda.Lží že se ze skalice otrávite.Sou jen lobistické kecy.Celá desetiletí se používal na všech bazénech.Je menší jed než všechny chemické výrobky do bazenuRovněž zateplení bazenu na noc a chledné dny zajistí nejlépe tzv ekomirel pod plovoucí podlahy,který se nastříhá dopásu a snadno večer rozvine po hladině a ráno sroluje za pár vteřin.Lepší izolace než tzv bubl.folie.Zakryti bazenu vyjede na 300 Kč.Teplotní pokles během noci je minimální.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ladislav Vaculík02.04.2019 18:12
Vácha Pavel12.05.2008 22:35
Josef Tůro11.09.2007 10:54
Tomáš Fuk02.06.2007 15:36
Jaromír Sladký02.06.2007 01:01
petr kocina31.05.2007 15:58
Martin kubin28.05.2007 21:05
petr kocina15.10.2006 16:39
Pavel Dostál13.10.2006 08:31
svaton tesko.cz13.10.2006 02:02
Pavel Dostál12.10.2006 20:13
svaton tesko.cz12.10.2006 17:31
Pavel Dostál12.10.2006 08:21
svaton tesko.cz12.10.2006 06:08
Pavel Dostál11.10.2006 22:51
svaton tesko.cz11.10.2006 22:23
Pavel Dostál11.10.2006 20:13
svaton tesko.cz11.10.2006 19:21
petr kocina19.08.2006 08:44
Pavel Dostál18.08.2006 22:48
petr kocina18.08.2006 16:48
Pavel Dostál17.08.2006 10:10
jirka28.07.2004 01:18
petr kocina27.07.2004 23:28

Datum: 02.04.2019 18:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111770
reakce na ...
Prosím o radu,máme soukromou domácí vířivku 1,5m3,používáme přes den cca 1,5 hod. a nechci do toho cpát chemii,dala by se udržet voda např.modrou skalicí,hydroxidem sodným,nebo něco jiného,děkuji za reakce

Autor: Vácha Pavel
Datum: 12.05.2008 22:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
trochu máte a trochu nemáte pravdu skalice je ok ale neumí odmastit hladinu a skalice není desinfekce pokud používáte skalici měl byste být schopen testovat toto při dávce nad 1,5mg na litr dochází k zabarvení vlasů tak že držet na cca 1mg na litr
a chlor aspoň jednou za měsíc na desinfekci jinak zde potom zveřejňujete návod na to jak nedodržovat hygienické normy

Autor: Josef Tůro
Datum: 11.09.2007 10:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Prosím jak uchováváte na zimu bazén ? Je dobré nechávat vodu v bazénu přes zimu a přikrýt plachtou ? A slyšel sem že je dobré nechat vodu a naházet tam petlahve ,covy nato ? děkuji

Autor: Martin kubin
Datum: 28.05.2007 21:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
mozna ze jste nemel problem s vodou nikdy ! to je jen dobre ale ja sic nemam takovy bazen jako vy tj. m3, ale problem mam a to s cistotou vody napustil jsem a byla zluta , osetril jsem ji a byla jeste zlutsi i presto ze vsichni sousedi kolem kteri maji bazeny maji vodu kristalovou "ze stejneho zdroje" nevite nebo aspon tusite cim by to mohlo byt? ... loni byla taky cista letos ne!!! pokud mate nejakou radu preden dekuji!!

Autor: petr kocina
Datum: 31.05.2007 15:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nebylo by foto ty vody.tohle je mi zahadou taky.
moc tomu neverim.
odkud jste tu vodu bral?

Autor: Jaromír Sladký
Datum: 02.06.2007 01:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Chlorid železitý má žluto-rezatou barvu, nemáte vodu železitou a neošetřoval jste chlórem? Pokud se voda nebude delší dobu hýbat sedne chlorid ke dnu. Naberte si do lahve a po 24 hodinách se podívejte jak to dopadlo.

Autor: Tomáš Fuk
Datum: 02.06.2007 15:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pokud si to sedne, tak to podle mne nebude chlorid železitý. Ten je v krystalické formě silně hygroskopický a ve vodě je dokonale rozpustný i v obrovských koncentracích používaných na leptání mědi. Naopak pokud si to nesedne, tak to může být on.

Autor: Pavel Dostál
Datum: 17.08.2006 10:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, jen taková poznámka:

nic proti ničemu, v řadě věcí se dá souhlasit. Nicméně můžete uvést, kde se prodává (předpokládám kg) chloru za 580,- Kč?. Běžná cena za kg se pohybuje od 200 do 250 Kč/kg.

Navíc bych se chtěl zastat firem, které si podle Vás mastí kapsu. Podnikal jste někdy? Jestli ano a jestli poctivě, tak určitě víte, že podnikání v současné době není nic jednoduchého. Přes haldu papírů (byrokracii) už ani nevidíte. Obrovská daňová a sociální zátež. Všechno toto musí někdo zaplatit.

Určitě se dá na lecčem ušetřit, pokud ale zvolíte formát, firmy jsou k ničemu, protože si na nás mastí kapsy, tak se vracíme zpět před r. 89 a tam většina lidí žádný bazén neměla.

Datum: 18.08.2006 16:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
placete ale na spatnem hrobe.
to je vina jen tech termitu v parlamente a vy jako podnikatele hodne malo rvete.
proc ma mit podnik ve vetsine pripadu se zahranicni ucasti 10 let danove prazdniny a ostatni ne ?!?!?!?!?!
o podnikani neco vim a vim taky ,ze je to poradna rehole.
nejvetsi problem v podnikani je sehnat kvlaitni zamestnance.v soucasne dobe diky politice vlady proste nikdo nechce delat a chteji aby jim jen p
litali peceni holuby do pusy :-(((
bohuzel tak to je a takova je praxe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vuci podnikatelum nic nemam,ty penize si zaslouzi.vsechno je to jen a jen o zakonech !!!!

Datum: 18.08.2006 22:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Moje reakce byla samozřejmě jen informativní, aby si to uvědomili i ostatní, že ne vše je tak jak to na první pohled vypadá. Je mi naprosto jasné, že jde o zákony. Pořádné zaměstnance hledáme už 8 let.

S byrokracií je to čím dál tím víc horší. Sociální zákony nikoho nemotivují, každej je hned na nemocenské a ted to ještě hodili na zaměsnavatele, protože to nebyli schopni vyřešit sami, uvažuji, že pjdu také na pracák :)

Hodně zdaru a čest soudružské práci.

Datum: 19.08.2006 08:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to ja taky,nevyplati se chodit do prace.
cim vice makam,tim vice odevzdam statu a to se mi prestava libit !!

Autor: svaton tesko.cz
Datum: 11.10.2006 19:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
myslite ze existuje nejaky system ve kterem by ten kdo vydela milion odvedl statu mene nez ten co vydela dveste tisic? takovy neznam. povazuji za normalni ze cim vic vydelam tak tim vic odvedu. tim nechci rici ze mei to nevadi.

Datum: 11.10.2006 20:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Přesně takhle to asi myšleno nebylo :) Nicméně naše republika si libuje v házení klacků pod nohy živnostníkům a menším podnikatelům. Řekl bych to asi tak, ať si stanoví daň 80% a pak mě nechají napokoji, bez miliónů formulářů, potvrzení atd.

Datum: 11.10.2006 22:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
kazdej pouziva vyraz hazeni klacku pod nohy. Muzete mi to vysvetlit? kdo vam co hazi proc nemuzete podnikat? me nikdo nic nehazi a nikdo nic nechce. to ze se davaji nejake evidence a danova priznani? to snad je normalni.

Datum: 11.10.2006 22:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vám se dnešní byrokracie zdá normální? tak např.:
-když jdu na úřad a někoho zastupuji chce se po mě plná moc od dotyčného, ale kupodivu neověřená, tj . zbytečný papír, který nemá žádnou hodnotu a mohu si jej defacto napsat sám
-když si chci založit ŽL musím mít výpis z trestního rejstříku, výpis z obch. rejstříku, potvrzení o tom že žádným státním i soukromým např. VZP nic nedlužím, přičemž státní úřady by si klidně mohli jen vytáhnout z databáze údaje od svých kolegů. Že to takhle bude fungovat za rok je sice pěkné, ale dnes to nefunguje.
-každý formulář vypadá jinak jakobych je vymýšlel na koleně, např. ev. karta se donedávna pořádně nedala vyplnit, protože vycentrovat stroj na malinké kolonky je veké umění, na spodní řádek se skoro nedalo psát, protože tam byl už malý kraj a stroj to už pod válcem neudržel. Před rokem vymysleli, že se ev. karta zase změní a odevzdává se zase v jiných termínech než dřív. Tedy neustálé, zbytečné změny. Jenom samé výkazy.
-kontroly - perfektní věc je, že když jdete na kontrolu na soc. úřad kontrolují v podstatě to co tam už mají, tzn. porovnávají to co máte Vy v účetnictví a co mají oni ... je to zdvojené a zbytečné, Vzp to samé.
-živnostenské listy jsou v podstatě také úplně na nic. Zavedl bych normální daň za činnost, kterou chcete provádět (mluvím o volných ž.) a místo vydávání ŽL by se normálně ročně jen zaplatil poplatek a byl by pokoj s neustálým registrováním, přerušováním atd. prostě ptákovina.
-pojištění, proč je tolik zák. pojištění: zdravotní, sociální, poj. úrazu atd. proč to konečně nesloučí a nestrhávají např. 30% a hotovo

-když chcete udělat vklad do rejstříku, potřebujete valnou hromadu, zápis od notáře, návrh na vklad atd. Je to všechno nesmysl. N to by stačil 1 formulář a bylo by, na to by se všichni podepsali a ověřil by to notář za 30 kč a nemuselo by se platit několik tisíc na papírování.

Vím zní to jednoduše, určitě to tak jednoduché není, ale zjednodušit a zprůhlednit to, aby si malý živnostník všechno byl schopen udělat sám.

Dle mého názoru je to obyčejné loby daň poradců, účetních a hlavně těch co se starají jen o to, aby to nebylo průhledné.

Pokdu by se to zjednodušilo, tak mají zase plné pracáky daň poradců.

-platit DPH za vystavenou fakturu ikdyž jsem peníze nedostal zaplaceny (prostě stát chce peníze za každou cenu a hojí se na tom kdo je v tu chvíli po ruce)

-ekokom - odpady, registrace ... plno firem je zaregistrováno, ale odpady nikdo nikde neodváží, takže stejně skončí v koši. Je to jen zase nějaká organizace, já na bráchu brácha na mě.

-stát si nedovedl poradit se simulujícími zaměstnanci, tak se rozhodl, že to hodí na zaměsnavatele. (myslím platby pojistného) Jakoby už tak nebyli zaměstnanec a zaměstnavatel znepřátelené strany.

Řeknete, že to jsou samé bláboly, ale myslím, že většina s tím bude souhlasit a zkušenosti budou mít podobné.

Je to jen pár věcí, na které jsem si zrovna vzpoměl.

Po 15 letech toho mám již plné zuby a už mě to přestává bavit a když se bavím s ostatními menšími firmami, tak mají naprosto stejný názor.

Nicméně myslím, že tato diskuse byla o nčem jiném :)

Datum: 12.10.2006 06:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to jako tohle co jste tu uvedl nekomu kazi chut podnikat? Vsechno jsou to zcela nepodstatne veci, ktere krome odvodu dela normalni clovek parkrat za zivot a daleko vic mi vadi vynaset odpadky.

Datum: 12.10.2006 08:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Přesně takovou podobnou reakci jsem čekal, asi žijete někde jinde než my v ČR. Říkáte párkrát za život? No když myslíte. Když to všechno sečtete, tak přes haldu papírů nevidíte přes stůl.

Bylo to naví jen pár věcí na co jsem si momentálně vzpoměl, řekl bych menší část :)

Ale Vám se podniká dobře, tak Vám to neberu a přeji Vám to, aspoň někdo z mnoha.

Datum: 12.10.2006 17:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pane Dostale, pokud jste majitel firmy tak vam doporucuji se temito vecmi nezabyvat a najmout si na to nekoho. Co ja vim tak ty DPH neplatite z faktury ale jen z pridane hodnoty, pokud se zmeni formulare tak softwarova firma okamzite doda upgrade programu, ktere jiz tisknou tyto formulare, socialni a zdravotni take pocita ucetni program. takze zbyvaji ty vase valne hromady a to opravdu nedelame tak casto. pokud si nemuzete na nic jineho vzpomenout tak to nebude tak zle. jo a jeste vic me vadi moje byvala manzelka. uzivejte si zivota a nenechte si ho kazit nejakymi debilnimi zakony.

Datum: 12.10.2006 20:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Díky za radu, ale to jsme již vyzkoušeli. Účetní si za to vzala 8tis./měsíčně. A to pro menší rodinnou firmu je dost peněz, zvláště v začátcích to bylo moc. Teď to již zvládáme sami.

Co se týče placení DPH, tak je to opravdu tak jak říkám. Když odběrateli vystavím fakturu (daň doklad) tak, vypočtené DPH automaticky odvedu a on aniž by nám zaplatil, tak DPH dostane zpět od fin. Proto se všechno většinou řeší jako proformafaktura, nebo zálohovka a pak se teprve vystavuje daň doklad. Ale tento postup nelze vždy uplatnit. (dříve to tak nebylo, ale stát si hold potřeboval ošetřit financování)

Je fakt, že si již pomalu zvykám, ale pokud za 1/2 roku projdete několika kontrolami (u nás konkrétně VZP, sociálka, DPH, daň z příjmu) a navíc v sezóně, kdy stavebnictví praská ve švech je toho trochu moc.

Nicméně je asi pořád lepší podnikat, než makat ve fabrice :), alespoň pro mě by to nebylo k žití vůbec.

Také Vám přeji, ať se Vám daří.

Datum: 13.10.2006 02:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
chapu DPH. platite pouze ze sve pridane hodnoty protoze vy uplatnite odpocty DPH na vstupech. Nastesti se uz zase nemusi odvadet DPH ze zalohovych faktur.

Datum: 13.10.2006 08:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano to je pravda. Jsou ovšem dost časté činnosti např. servis, že Vaše přidaná hodnota je skoro celá část faktury (když pominu některé náklady např. na pořízení počítačů atd).

No ze zálohových faktur se neplatí do té doby, dokud Vám ji nezaplatí (pak musíte vystavit do 14 dnů daň doklad - dříve třeba až za rok při zůčtování faktury), ale to je už jiné, když na to máte již finance.

Datum: 15.10.2006 16:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak me to zas tak normalni nepripada.pokud videlam mio odevzdam na danich pres 300 000kc !!!!! a to se musiste sakra tocit a neco umet.o neustalem vzdelavani neni ani reci.kdezto ten co si vydela jen 100 000kc tak neodvede nic a od statu jeste dostane !!!!!!!!!ze by se vzdelaval a pracoval na sobe o tom nemuze byt ani reci.bezte se podivat na socialku a potom tu vykladejte jak chteji vsichni pracovat :-(((((
mam dojem,ze vam zamestnanci chybi,tak si je na socialce vyzvednete,dejte ale bacha,aby vam tu firmu nerozkradli pod prdeli !!!!!
jedina spravedliva dan je u me rovna dan.kdyz se snazim vic mi zustane a ne naopak !!!!

Autor: jirka
Datum: 28.07.2004 01:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ja jej nevypouštím.Jen během dne vyčerpám vodu vymyju stěny a napustím za cca 1 den.U nás je silná spodní voda.Takže mám bazen od mountieldu zapuštěný cca 40 cm do země průměru 5,5m.Ta skalice je super.Poradil sem to hodně lidem co chlorovali jako šílení.Hodně chloru způsobuje velké výkyvy PH.Jen je fakt že dochází k reakci se zinkem.S nerezi samozřejmě né ani s čerpadly.Jinak můžu vám poslat fotky bazénu pokud chcete.Mám i solárni vyhřívaní.Takže voda byla v posledních dnech až 29,5 stupně teplá

http://www.mountfield.cz/indexd.php?vstup=10&id=3J440&menu1=2&menu2=25&menu3=74

mám tento typ bazenu podle odkazu an internet s obvodem s křemenů a zástěnama.

Datum: 27.07.2004 23:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
diky moc za info a praxi.schvalne to navrhnu i kamaradovi ,ktery ma bazen priblizne velikosti.
dulezite je,ze ve vasem pripade si firmy nemasti kapsu :-))
jen mi nejde do hlavy,proc ten bazen vypoustite?je nadzemni?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama