Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vliv zařízení vytvářejících narušení tahu komína při provozu plynových spotřebičů kategorie B – část 3.

Autor článku: Ing. Jiří Buchta, CSc.
Plné znění článku: Vliv zařízení vytvářejících narušení tahu komína při provozu plynových spotřebičů kategorie B – část 3.
Anotace článku: V praxi se trvale setkáváme s problémy při správné aplikaci podmínek pro umisťování spotřebičů kategorie B, tj. těch, které odebírají spalovací vzduch z prostoru instalace spotřebiče a spaliny odvádějí prostřednictvím kouřovodu a komína nad střechu objektu. Přitom je důležité připomenout, že právě tato kategorie spotřebičů se nejvyšší mírou podílí, právě nesprávnou aplikací požadavků předpisů, tj. zejména TPG 704 01, na otravách spalinami včetně otrav se smrtelnými následky, ke kterým dochází v desítkách případů v České republice za rok.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
RizikaJiří Honzík25.09.2013 22:14
Kdo to bude kontrolovat?Ondřej jjj08.07.2013 16:54

Příspěvky
Předmět: Rizika
Autor: Jiří Honzík
Datum: 25.09.2013 22:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 114221
reakce na ...
Po přečtení TPG 704 01 mám hodně rozporuplné pocity,nemám problém s použitím měřáku na spaliny,ale mám pocit,že přebírám odpovědnost za provoz spotřebičů typu B u zateplených bytů s plastovými okny. Mám pocit,že ti majitelé poslouchají co chtějí,zažil jsem větrací mřížky ucpané molitanem, jinde mi majitel řekl : já vás pozval na kotel a o tu digestoř se laskavě nestarejte(také měl plastová okna)... Kominíci si zrcátkem zkontrolují, zda je komín volný a neručí za nic.Pokud máme nést rizika,neměli bychom mít větší pravomoci?

Předmět: Kdo to bude kontrolovat?
Autor: Ondřej jjj
Datum: 08.07.2013 16:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110009
reakce na ...
Dobrý den,
měřit CO ve spalinách a podtlaku v místnosti přece musí přinýst obrovskou finanční zátěž pro majitele kotlů typu B

1)zajímá mě kdo to bude kontrolovat a zda bude revizní zpráva platná bez měření
pač nevidim důvod si připlácet za něco co nechci a zvyšuje mi cenu revize a radši si najdu člověka co to udělá bez toho

2) bude na todle stejná reklamní masáž jako při změně kominický normy? To se to psalo všude a tu se píše o 100x větší finanční změně díky normě, ale že by se někde v novinách otom psalo? Však cena revizí a prohlídek spotřebičů klidně stoupne o 500,- protože ty přístroje něco stojí, ty senzory něco stojí, ty školení nato něco stojí + pochybuju když se otom nikde nepíše že to lidi(i servisáci, revizáci) budou dělat

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama