Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Záložní zdroj a oběhové čerpadlo

Autor: Jirka
Datum: 06.01.2005 23:36

Potřebuji vyřešit problém když vypne elektrika tak přestane pracovat oběhové čerpadlo a kotel se přehřeje existuje nějaké řešení?Jedná se o ústřední topení v podlaží

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 98   starší >>
Příspěvky
Autor: Karel Keller
Datum: 05.11.2018 08:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128866
reakce na ...
Prodám profi servisovanou 100% funkční UPS 240V, 1,2kWh od Siemens - Master Guard. Typ 6SU5085-2BA00.
Ideální záložní zdroj pro domácí servery, čerpadla na oběh teplé vody, nebo svícení v domě při výpadku EON.
Jde o rack-mount online UPS s dvojím invertorem, celé řešení je založené na industry Emmerson Chloride, takže opravdu nejde o nějaký čínský šmejd. UPSka zvládá trvalou zátěž, jde o pořádného macka.
K UPSce je 1ks rack-mount modul pro baterie obsahující 30A pojistku v soklu a 20ks 12V/5Ah baterií, tj celkem 1.2kWh. Vše funkční. Baterie zánovní. Systémové napětí je tedy 240V.
UPSka má navíc další COM port a také lze tyto UPSky zapojovat paralelně, max. 3 ks.
K UPSce je kabel k battery packu + jeden kabel navíc.
Cena dohodou.
Záruka na vyzkoušení, pouze osobní odběr (cca 70kg). Brno-Blansko.

Autor: Karel Technik
Datum: 07.11.2018 05:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120043
reakce na ...
Dobrý den,
tento MACEK je určen skutečně do servroven nebo telekomunikačních uzlů. Sice může posloužit i doma, to jistě, jeho největší nevýhodou je však jeho vlastní spotřeba. Třeba při zálohování oběhového čerpadla s vlastní spotřebou 7 W bude vlastní odběr UPS několikanásobně víc. Na to pozor.
Navíc UPS je skutečně profi kategorie a proto má vestavěnou autodiagnostiku akumulátorů. Po max 5 letech začne tvrdohlavě vyžadovat výměnu baterií, jinak se vypne...….pro domácí užití hodně nevhodné, do servrovny vynikající.

Autor: Václav Zelenka
Datum: 13.10.2009 19:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den.
Prosím o radu s poněkud rozšířenou otázkou. Co se týče záložního zdroje, který je připojen mezi el. přívod k běžícímu čerpadlu s tím nenán problám. Jinou otázkou je, že oběhové čerpadlo je nepravidelně napájeno podle potřeby z regulačního systému tepelného čerpadla. Potřebuji zálohu jen v případě, kdy vůbec nepůjde prod a nebo kdy z jakéhokoli důvodu nepůjde tep, čerpadlo respektive jeho řídící jednotka. Nevím, co kde propojit a nastavit, aby záložní zdroj poznal, že nejde o běžné vypnutí oběhového čerpadla řídící jednotkou, ale o havarijní stav a pouze v ten moment oběhové čerpadlo napájel a přitom aby při obnově do normální stavu opět okamžitě přerušil napájení oběhového čerpadla. Možná je tento problém malicherný a pro odborníky úsměvný. Tepelné čerpadlo spolu s kompletním solárním systémem mám od f. Hotjet. Radu ohledně popsaného problému se zálohováním oběhového čerpadla solárního systému jsem však bohužel od této firmy neobdržel. Pravděpodobně ani prodejce si s takovým případem neumí poradit.

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 13.10.2009 22:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý večer.
Pokud Vám jde jen o to, aby čerpadlo běželo pokud vypadne proud a po jeho návratu bylo zase ihned ovládáno ŘJ, je to jednoduché. Zapojte mezi ŘJ, UPS a čerpadlo relé. Cívka bude napájena z 230V (přímo ze sítě nebo přes adaptér - podle toho, na jaké napětí je cívka). Relé musí mít přepínací kontakty. Na pohyblivý kontakt relé bude zapojeno čerpadlo, na klidovou vstupní svorku UPS a na svorku, která je spojena při sepnutí relé bude připojena ŘJ. Takže když bude napájení OK, bude čerpadlo připojeno na ŘJ. Pokud proud vypadne, relé odpadne a čerpadlo se přepojí na UPS která bude čerpadlo napájet nepřetržitě. Pokud to není jasné, pošlu obrázek.

Autor: Václav Zelenka
Datum: 15.10.2009 22:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den.
Děkuji za radu. Jen nechápu, že prodejce od f. Hotjet si nevěděl rady. Snad na základě Vašeho návodu zvládne nainstalovat záložní zdroj jak požaduji.
Uvedený způsob zálohování zvažuji použít také k oběhovému čerpadlu kotle na dřevoplyn s výkonem 40 KW.
Doplňující otázka. Šlo by pro oba naprosto oddělené okruhy nějakým způsobem zapojit pouze jeden záložní zdroj?

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 16.10.2009 08:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Fotogalerie:
Samozřejmě šlo. Jen když teď nad tím přemýšlím, je možné, že výstup z UPS má oddělené výstupy (tj. že N z UPS není propojen s N v síti). Ale i to jde řešit. Ale to již raději nakreslím. Budete potřebovat 2xrelé s 2-mi přepínacími kontakty (nebo 1x relé se 4-mi přepínacími kontakty). Pokud má UPS interně spojené vodiče N a Nu, stačí Vám poloviční počet kontaktů, N (Nu) nepůjde přes relé ale bude všude pospojováno. Jinak bych asi nepoužíval přímo relé 230V ale nějaký malý spínaný zdroj třeba na 24V a příslušné relé. Tu se dělají i v menším provedení (na OC stačí) celková spotřeba vyjde pravděpodobně lépe. Mám pocit, že relé 230V žere >1W. Mám na mysli napětí ovládací cívky. Na obrázku je pozice kontaktů pokud je cívka pod napětím.

Autor: Milada Němčeková
Datum: 20.01.2010 11:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,hledám a řeším-záložní zdroj pro oběhové čerpadlo k normálnímu ústřednímu topení.Našla jsem nějaká řešení s autobaterií,ale jde mně spíše ještě o něco,o co nemusím příliš pečovat a bude to k dispozici,aniž bych běžela do auta pro baterii (vyndat ji a napojit bych stejně neuměla)Včera na Infotermě jsem našla Astip,který snad má i samonabíjecí systém (jen nevím zda i pro běžná čerpadla).Nicméně je dost drahý.Řešení s UPC zdrojem pro počítač moc nerozumím.Musím se o něj starat i během roku,kdy je vše v pořádku,nebude se vybíjet?Možná píšu hlouposti,omlouvám se.Dovede někdo srozumitelně (i pro mne) poradit?Děkuji.

Autor: pavel kraus
Datum: 20.01.2010 12:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
posílám odkaz na záložní zdroj pro oběhobá čerpadla:
http://www.e-levne.cz/product_info.php?products_id=751&osCsid=c3f034bdb436c2a03a6b61c54043811b

Zdroje PG500 jsou odzkoušené a fungují bez problémů.
Bližší info o všem na www.e-levne.cz

Autor: Milada Němčeková
Datum: 20.01.2010 16:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji,ale nemohu na netu nikde najít návod k němu.Potřebovala bych vědět,jakou péči tento záložní zdroj vyžaduje.Myslím tím,zda třeba může ležet v koutě třeba půl roku -bude pak připraven k použití,nevybije se v něm něco?

Autor: pavel kraus
Datum: 20.01.2010 16:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
samozřejmě ke zdroji musí být baterie-velikost baterie se volí podle požadované doby zálohování.
Zdroj můžete nechat zapnutý celoročně, ale vzhledem k délce topné sezóny, je vhodnější zdroj přes léto vypnout a baterii za 2 měsíce dobít tzn. zapnete zdroj na cca 24h.
Existují baterie s minimální údržbou, kterým nevadí ani vybití, ale pro domácí použití jsou drahé.
na našem webu e-levne je ke stažení i manuál k PG500.
Pokud budete potřebovat nějaké bližší informace, použijte kterýkoliv Email na našem webu a odvolejte se na mé jméno.

Autor: Milada Němčeková
Datum: 21.01.2010 10:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji pane Krausi,manuál jsem přečetla a zarazila mne jedna věc-teplota,při které je teplotní zdroj umístěn minimálně 20 stupňů.U nás ve sklepě může být i o dost méně,kvůli větrání jsou tam pořád otevřená okna.Co teď?

Autor: pavel kraus
Datum: 21.01.2010 11:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
předpokládám, že narážíte na odstavec:
V místnosti ve které je umístěn akumulátor je vhodné dodržovat optimální teplotu 20ºC ± 5ºC. Při nedodržení této teploty se snižuje životnost akumulátorů.
V tomto případě se jedná o doporučení - životnost akumulátorů snižuje hlevně trvale vysoká teplot-cca 30ºC, nižší teplota nemá prakticky na životnost vliv, pouze se snižuje momentální kapacita baterie - obdobně jako v zimně u auta.
Vlastní zdroj může pracovat v prostředí - 0~40 stupňů C, 0~90% relativní vlhkosti (bez kondenzace)
S pozdravem Pavel Kraus

Autor: Václav Zelenka
Datum: 21.01.2010 22:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den. Nepochybuji, že Váš záložní zdroj vyhovuje pro běžná oběhová čerpadla. Lze jej bez problému použít i pro moderní čerpadla např. Grudfos Alpha2 a Magna nebo např. Calpeda NCE? Děkuji.

Autor: pavel kraus
Datum: 22.01.2010 06:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
předpokládám, že ano - výstup střídače je upravený sinus ve třech napěťových skocích (žádný obdélník ani trapez).
Odzkoušeno na elektronicky řízeném čerpadle Grundfos , ostatní typy je potřeba odzkoušet

Autor: Lubomír Kriegler
Datum: 05.04.2010 13:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, dívám se na schema zapojení a myslím si, že i řídící jednotky by při výpadku proudu měly být napájené ze záložního zdroje. Mám obavy, že takto se čerpadla rozběhnou při každém výpadku proudu a to i v době, kdy to není nutné, např. když se v kotli netopí. Pokud se nepletu, tak jediný "řídící signál" je zde výpadek proudu. Já bych se před spuštěním čerpadla ptal na teplotu vody ve výměníku.

Tož tak ...

Autor: Michal Safarik
Datum: 23.02.2011 09:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104217
reakce na ...
prosim poslete obrazek zapojeni

Autor: Michal Tipek
Datum: 12.10.2009 19:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den
Pro oběhová čerpadla je vhodný některý ze záložních zdrojů ASTIP, které jsou vyvinuty výhradně pro oblast zálohování kotlů a oběhových čerpadel.
Najdete je na www.astip.cz, tuzemského výrobce.

Michal Tipek, 777 200 228

Autor: Alver Sanchez
Datum: 05.03.2011 00:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104370
reakce na ...
Reklamu firmy ASTIP berte z rezervou, samozřejmě ty záložáky fungují ale zkuste si je zapnout podruhé, potřetí,počtvrté...ůůůůůůů..... he počítá se s tím, že vám elektrika nikdy nevypadne......

Autor: František Kurtin
Datum: 01.06.2006 14:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Na http://www.laing.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=2
najdete novou generaci oběhových čerpadel s EC motorem (napájení 8-24V, plynulá regulace výkonu, spotřeba 2.5-33 W, průtok 0-1.7 m3/hod, s malou baterií 12V/14Ah běží 5 hodin až 2 dny - dle nastavení regulátoru výkonu čerpadla)

Autor: jozef jjj
Datum: 02.06.2006 06:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
mechanicke prevedenie, sfericky rotor z mag.prenosom krutiaceho momentu mi az napadne pripominaju cerpadla Grundfoss Comfort.
Mozem sa opytat, kto je vyrobca?

Autor: František Kurtin
Datum: 02.06.2006 07:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Výrobce je Laing, původně (1950, Německo) to byl jen výzkumný a vývojový ústav, dnes mají vedle výzkumu a vývoje i vlastní výrobu.

Autor: M Janeta
Datum: 28.11.2005 11:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mam etážove kúrenie , čerpadlo WILO 60W.Záložny zdroj (menič 12v/220v) svojpomocne zrobeny podla L Zaťka z AR 7/96. Vyšiel ma na 500 SK. 14 Ah akumulator vydrži ťahať čerpadlo 3 1/2 hod , pri prepnuti čerpadla na EKO. Akumulator stal 1200 Sk. Vydržal už 3 roky . Dúfam , že ešte 3 vydrži. WILO stalo 2600 Sk.

Autor: J.Topinka
Datum: 01.12.2005 10:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Záložní zdroj s měničem pane Janeta,bohužel nemohu v ARčerveném 7/96 najít,napište mi prosim kde jej opravdu naleznu.Můžete zaslat i e-mailem Díky.

Autor: František KURTIN
Datum: 02.09.2005 08:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Výzva pro pana Žeravíka a pana Kocinu. Uveďte prosím konkrétní řešení které tak obdivujete ale neudáváte parametry či údaje pro možnost jejich posouzení a ověření (např. alespoň typ čerpadla a jeho zdroj, v jaké aplikaci Vám vyhovuje a případně proč). Zejména pokud se to týká původního dotazu, o který máme všichni (minimálně do diskuze přihlášení) zájem. Pak bude Váš příspěvek hodnotný, může začít konstruktivní diskuse. Pokud na tuto jednoduchou výzvu nemáte, chovejte se alespoň eticky (viz výzva pod nadpisem pro nový příspěvek) a neobtěžujte tak ostatní. Vyjímečně prosím čtenáře, aby alespoň zkráceně podpořili/nepodpořili tuto výzvu (ať do budoucna neztrácíme čas neplodným tlacháním, které nemá význam číst či na ně reagovat).

Autor: J.Matyáš
Datum: 02.09.2005 09:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Souhlas !! Problém tohoto diskuzního fóra je , že se jedná o nemoderovanou diskuzi, kde chybí autorita která by "tlachaly" usměrnila do patřičných mantinelů. Dle mého názoru by na TZB infu měla probíhat věcná diskuze bez emotivních výlevů !!

Autor: Pavel
Datum: 02.09.2005 09:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Teď promluvil ten "pravý" tlachal.
Pane Kurtine, Vy neumíte číst? Stále cosi plácáte o řešení, ale to zde pan Žeravík dávno popsal.

Autor: František KURTIN
Datum: 02.09.2005 09:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano? Pak se omlouvám a prosím Vás tedy o sdělení ve kterém příspěvku padl konkrétní typ čerpadla, ať je možné si dohledat jeho parametry, udělat představu o efektivitě a ceně řešení, ....

Autor: Pavel
Datum: 02.09.2005 11:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Už je to poněkud trapné. Co si chcete stále dokazovat?

https://forum.tzb-info.cz/100718-obehove-cerpadlo-na-ss-proud/vsechny-prispevky#text17

Autor: Bartel
Datum: 02.09.2005 09:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Z diskuze zde probíhající je zcela zřejmo,kdo je odborníkem a kdo je prodejcem bez hlubších znalostí a potřeb nasazení téhož v praxi. Toto je dle mého soudu odborný portál a prodejci a dieleři by si to mněli uvědomit a soustředit svou pozornost jinam.

Autor: Pavel
Datum: 02.09.2005 09:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
To jste vystihl přesně. Zde přítomní "prodejci" se vztekají jako malé děti, když jim někdo bere hračku.

zobrazuji 1 - 30 z 98   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama