Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

magnetická úprava vody

Autor: Martin
Datum: 21.02.2005 14:32

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s magnetickou úpravou vody(KRAFTING)Výrobce to vychvaluje,ale teď jestli to je pravda.Jestli to má někdo namontovaný tak ať se ozve.Děkuji.Martin

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 59   starší >>
Datum: 20.12.2017 20:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105248
reakce na ...
Se zájmem jsem si přečetl tuto diskusi, jedna část diskutujících obhajuje, že magnetická úprava vody nefunguje a druhá tvrdí praví opak. Teorie bylo už dost přešel jsem tedy k praxi:
Napadlo mě, že pokud hodím magnet do sklenice vody musí se na jeho povrchu tvořit bílé krystalky. Našel jsem doma starý sice větší , ale slabý magnet a vhodil do sklenici s vodou. Po několika minutách se v okolí magnetu objevily nějaké bílé shluky čeho-si. Vyměnil jsem vodu a magnet umyl a zkusil to znovu a stejný efekt.
- závěr: magnetická úprava vody není podvod, pokud jsou některá zařízení nefunkční pak je to špatnou aplikací této metody nebo složením vody v každém případě tato metoda funguje a to jestli Vám to bude fungovat na Vaší vodu si můžete vyzkoušet stejně jako já.

Autor: ivan mrkva
Datum: 20.12.2017 21:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100125
reakce na ...
to jste nejspíš viděl vlčí mhu. Nanejvýš jste si s čímsi popletl maličké bublinky plynu, které se po chvíli na magnetu vyloučí.

Autor: Josef Zapletal
Datum: 14.09.2018 00:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Naistaloval jsem silné neodymové magnety na vstup bojleru a mohu konstatovat ,že vodní kámen fakticky zmizel a myčka ,která je na teplou vodu nepotřebuje sůl. Celková investice byla pod 500. Po 8 měsících zkušeností jsem se rozhodl stejným systémem upravit i vodu pro pračku - počítám a 1/3 úsporou pracích prostředků a zvýšení životnosti topného tělesa. Podmínkou funkce je silný magnet. Pokud si koupíte v Číně pak jsou ceny v řádu stovek kč (vypočítal jsem, že stačí 4cm prstenec okolo 3/4 trubky složený se silných neod. magnetů) a návratnost takového systému třeba u pračky na pracím prášku je v řádu měsíců a ušetříte i životní prostředí. Samozřejmě netvrdím, že to musí fungovat na každé složení vody - to opravdu nevím.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 16.10.2018 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Zravím pana Zaplatela a chtěl bych ho požádat o zveřejnění náčrtků jeho sestavy neodym. magnetů kolem trubky a dále o údaj materiálu a průměru trubky, kde je magnat osazen. Význam působení magnet. siločar na vodu je dlouhodobě znám a osobně s touto úpravou mám dobré zkušenosti. Sám nyní připravuji malou sestavu pro bytový přívod SV a TV- tak bych to rád porovnal s Vaším návrhem. Případně zašlete Vaše info na mail

Autor: Josef Zapletal
Datum: 24.11.2018 21:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

1) na SV není magnetická úprava povolená, protože podle světové zdravotnické organizace se nedoporučuje tato voda k pití. Z tohoto důvodu je nutné ke spotřebičům jako pračka, myčka upravovat individuálně.

2) co se týče praktické úpravy , pak doporučuji koupit neod. magnety 2x1cm tloušťka 0.5cm. s udělat z nich prstenec okolo trubky, délka prstence raději 6cm tedy 3 magnety za sebou. Následně obalit izolepou. Funguje to na plastu tj. na kovu to bude lepší. TUV upravovat na vstupu do bojleru / výměníku.

Autor: Pavel Daniel
Datum: 16.01.2019 13:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102504
reakce na ...
Mám hromadu magnetů, tak proč to nezkusit - můžu jen poprosit o informaci - pokud to hraje roli, jak tam magnety naskládat?

Moje magnety mají s/j na "placatých" stranách, tak jestli má význam zda j nebo s dolů a pak zda když jsou vedle sebe tak to střídat nebo dávat stejným pólem.

Děkuji

Autor: Pavel Daniel
Datum: 16.01.2019 13:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102504
reakce na ...
Duplicita

Autor: Lenka Havlíková
Datum: 15.01.2019 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129451
reakce na ...
Dobrý den pane Zapletale, jen bych se chtěla zeptat, jaké magnety jste přesně použil, na stránkách jsem našla neodymové magnety o stejné velikosti, jen mě pak zmátli s uváděním polarity - někdy nabízejí tvar kvádru dělený na polovinu po kratší straně, popřípadě po delší, nebo po celé tloušťce, jsou nějaká pravidla pro instalaci týkající se polarity? Děkuji za odpověď

Autor: Vladimír Buk
Datum: 17.01.2019 22:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pani Havlíková, pana Zapletala jsem vyzval ke komunikaci, leč bezúspěšně. Proto píši k Vašemu zájmu. Sám se pokusím o vytvoření amaterské sestavy pro magnetickou úpravu vody v bytovém rozvodu.
Zajistím si neodym. magnety o pr. 6mm, délky 16 mm- magnetizované diametrálně, jejichž odtrhová síla je cca 2,1 kg Magnety se naskládají po obvodu trubky- drží se sami. Pro plast. trubku s vnějším rozměrem 25 mm, se potřebuje á 16magnetů, Pokud vznikne v sestavě malá mezera tak lze pr. trubky zvětšit návinem izolační pásky, kterou ovinu i celou sestavu magneticé obložky. Pak už budu sledovat vliv magnet. pole na jakost vody. Cena uvedeného 1 ks magnetu je á 12,- Kč... celkem tedy 192,- Kč. Experimentuji, v případný neúspěch nedoufám. Připojte se, bude nás více a k nějakému pozitivu dojdeme.

Autor: Jiřina Stádníková
Datum: 11.06.2013 17:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113519
reakce na ...
Jestli ano tak se přijd na to ke mě podívat uvidíš sám

Autor: Franta Marek
Datum: 11.06.2013 19:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100271
reakce na ...
Myslíte tu za 30 tisíc? Ta se ale už nedá skoro sehnat.....

Autor: Jiřina Stádníková
Datum: 11.06.2013 17:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113519
reakce na ...
já se chci zeptat myslíte čističku na vodu připojení na vodovod

Autor: Zdeněk Steklý
Datum: 15.06.2012 13:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105626
reakce na ...
Dlouho jsem hledal, ale nakonec našel

mám toto heblo

http://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpadla-ok/eshop/6-1-TLAKOVE-NADOBY/0/5/136-DUKLA-CZ-MUV-MUV-G-1-DUKLA-Magneticka-uprava-vody-cerpadlo-Filtry-na-vodu

Jenom jsem nevěděl, jakým směrem nasadit. Už mám plastové rozvody, ale zdá se, že se v konvici kupodivu usazeniny usazují méně.

Datum: 26.07.2011 16:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za doplnění. Já na tuto úpravu vody narazil v těch 70. letech, ale více jsem se s tím nezabýval.

Proto je možná toto řešení ČKD poněkud účinější než řešení jiná. Někdy je lépe patent zaplatit, než vymýšlet něco jenom aby to nebylo podobné

Datum: 26.07.2011 15:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám jenom malou poznámku. Ta hebla s magnetem od bývalého ČKD Dukla - MUV jsou dělaná dle prastaré metody popsané v ruském časopise "Energetik" někdy ze 70. let. Oni to používali pro úpravu vody v elektrárnách a autor popisuje, že před instalací používali na odstranění kamene v kotlích sbíječky a po instalaci stačilo stěny jenom opláchnout. Používali stejnosměrný elektromagnet, který byl situován shodně s tím heblem od ČKD, které použilo feritové magnety. Výrobky od jiných výrobců mají magnety situované trošku jinak.

Molekuly vody nejsou neutrální, ale lze je "seřadit" pomocí elektrického potenciálu, a ten může vzniknout i pohybem molekul v magnetickém poli, a pak mají různé vlastnosti.

Autor: John Denver
Datum: 26.07.2011 16:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100008
reakce na ...
Hmm...taky malou poznamku. Tyto jednotky nazyvane bud MU V nebo MU G, podle velikosti a pripojovacich rozmeru, nebyly kopiemi ruskych vzoru, i kdyz prototypy s elmagnety se taky vyskytly, ale kopiemi pristroju CEPI, podle belgickeho patentu z r. 1945 nebo tak nejak, protoze vyprsela v te dobe, kdy to CKD Dukla zacala vyrabet, patentova ochrana na CEPI pristroje...to jen pro historicke upresneni.

Autor: Petr Koucký
Datum: 05.05.2010 22:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máme v novém RD namontovaný Krafting už 5 let a u nás to nefunguje. Magnet máme na vstupu studené vody do domu včetně velkého filtru. Potrubí máme plastové, takže to bude čisté, ale jinak máme vodní kámen úplně všude, i tam, kde se povětšinou pouští studená voda. Vše tedy čistíme octem jako bysme magnet ani neměli. Na mailovou reklamaci po dvou letech výrobce vůbec nereagoval, takže pro mě to je nesolidní firma, kterou nemohu doporučit.

Autor: Karel Křesťan
Datum: 06.05.2010 08:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den pane Koucký, úpravny KRAFTING máme už ve své nabídce 14 let.
Občas se nějaká reklamace objeví, to je pravda, ale magnety nejsou zázrak, který dokáže jakoukoli vodu upravit na 100% ,,za pár korun,,. Vše je otázka peněz. Garantovaná, tedy špičková úprava vody se pohybuje řádově v desítkách tisíc. Můžete poskytnout rozbor vaší vody? Co my ale víme, tak firma KRAFTING reklamace vždy řešila a i v současnosti řeší. napište na email

Autor: Marta Přibáňová
Datum: 03.05.2010 13:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ahoj, MUG magnetickou úpravu vody používáme již 30 let, byl to českoslovenhský patent. Používáme na studenou vodu do koupelny a pračky. Když jsme to prvně nasadili a vodu z pračky ještě vypouštěli do vany tak bylo vidět kolik nečistot se postupně uvolňuje. voda lépe rozpouští špínu, prý je dobrá i na ledviny, ale to nemám z vlastní zkušenosti. vhodná na zalévaní květin. Právě hledám na netu, abych si koupila nový. Doporučuji Marta

Autor: Jan Tůma
Datum: 11.04.2010 19:16 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Magnetickou úpravu mám namontovánu před ohřevem užitkové vody v kotli od r. 1976. Kotel je původní, nevím jestli je to zásluha úpravy nebo pravidelného čištění. Všechna sítka a součástky při čištění jsou naprosto čistá a snadno rozebíratelná.

Autor: Vladimír Kubíček
Datum: 23.01.2010 15:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
K magnetické úpravě: v roce 93 jsme pořídily magnetickou úpravdu vody (kanadský výrobce, dvě cívky s jednoutkou co přepínala magnetické pole cívek na PVC přívodní trubce). Provoz jel na tutéž vodu už asi 30 let, v provozu dva obrovské plynové žárotrubné kotle na páru, nutnost celý systém odkalovat a zbavovat vodního kamene speciálním solícím zařízením atd.
Po nainstalování zařízení došlo k rapidnímu poklesu vodního kamene (v kotlích se nadále usazoval, ale v zásadně menších vrstvách, jemější struktura), nedocházelo ke korozi celé technologie a zvýšila se spolehlivost, bylo možné prodloužit interval čištění kotlů.
I v potrubí byl znát citelný posun k lepšímu. Po cirka 15 letém provozu naprostá spokojenost.
Asi bych jen subjektivně nedoporučil tuto úpravu na vodě co souží ke konzumaci. Na svém baráčku budu realizovat paralaní větev bez úpravy do kohoutku v kuchyni.
tehdá to zařázení stálo tuším kolem 6 000kč, teťka jistě už bude cena poloviční.

Autor: Jana Grulichová
Datum: 02.10.2009 09:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nemáte někdo zkušennosti s magnetickým odvápňovačem AQUA VITAL? Vzhledem k jeho vyšší ceně (od 7000,- výš) bych předpokládala i větší účinnost. Nebo je to tahák na peníze? Máme rodinný dům ve Slaném, kde je snad nevyšší tvrdost vody v ČR. Potřebovala bych nějaký odvápňovač za hlavní přívod, ale není tam moc místa a není tam ani el. přípojka (je to ve vodoměrné šachtě)
Děkuji moc za reakce a případné rady

Autor: Jana Veselá
Datum: 05.10.2009 06:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Když už vital, tak raději vital siliphos. Je to filtr pro celý dům a funguje spolehlivě. Na magnety nevěřím.

Autor: jan zach
Datum: 15.09.2009 14:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
a upne nejvtipnejsi je ten magneticky sporic pohonych hmot, jen by me zajimalo kolik nesvepravnych lidi si to necha vnutit, a co na to Ceska obchodni inspekce??? nic... klasicky...zeptejte se kohokoliv kdo dela chemii a ten Vam potvrdi ze jde o naprosty nesmysl.

Autor: Josef Hruška
Datum: 16.09.2009 07:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Elektrický bojler na teplou vodu čistím každé tři roky a vždy vytáhnu dva kbelíky tvrdého vápence svařeného do velkých kusů. Po namontování elektrického kraftingu se mně z bojleru po třech letech vysypalo půl kbelíku písku a malých hrudek, které jdou lehce rozdrtit. Asi se mně voda ve studni odvápnila??? Nebo je to tím přístrojem?.....
V konvici se samozřejmě vápník usazuje jako dříve, jen možná trochu míň, ale to nemohu posoudit, jen se mně zdá, že se to octem snadněji rozpouští než dřív. J.H.

Autor: Martina Staňková
Datum: 15.06.2012 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109954
reakce na ...
Můžete mi prosím napsat, jaký přesný typ, značku magnetu máte?
Chtěli bychom koupit do baráku právě magnet na úpravu vody.

Autor: standa repinka
Datum: 07.09.2009 22:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
S tou reklamací máte pravdu. Vzali si krafting zpět protože fakt u nás nefungoval. Na jare jsem koupil (zoufalec porad něco zkousi :-)) na vystave Anticalc, pry nejnovejsi vec a do ted jsme necistili ani sprchu ani kohoutky. Zatim doporucuji standa

Autor: koumlek
Datum: 01.02.2009 01:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Možná že je to vědecký nesmysl, ale funguje to. Ovšem speciálně je účinek patrný na rozvodu HORKÉ vody. U nás se varná konvice na vodu musí po týdnu čistit octem, jak je zarostlá vodním kamenem. A bojler bez upravovače vydrží tak 2 roky, ale s ním je to už myslím 5 let.
Jinak si vzpomínám že začátkem 90. let dokonce i doktoři nosili na zápěstí (ale více na kotníku) magnetické náramky (že by proti kornatění tepen ?).

Autor: Šárka Matyášová
Datum: 11.03.2009 08:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
každej japonec nosil magnetickej náramek - Jáchyme, hoď ho do stroje :-))

Autor: Petr Vyhnanovský
Datum: 04.04.2008 11:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážení, prosím dovolte mi reagovat na některé příspěvky k tomuto dotazu.
Úpravnami na vodu od výrobce fi. KRAFTING se zabývám už téměř 12 let. Skutečnost je taková, že zázrak za pár korun, který Vás zbaví těžkostí s inkrustací v celém objektu a to i v rychlovarné konvi prostě na trhu neexistuje. Zkušenosti spotřebitelů se různí. Vše závisí na obsahu minerálů ve vodě obsažených a ty nemáme všichni stejné. Vím jen, že existuje mnoho spokojených lidí, kteří si úpravnu KRAFTING koupili (viz reference na stránkách). Výrobce KRAFTING nikde neslibuje, že si pořídíte centrální úpravnu a rychlovarka bude čistá. Centrální úpravna má zamezit tvorbě ve vodovodním řádu. U rychlovarky to není možné, protože fyzikální úprava má nevýhodu v časovém prodlení. Když se vodní sloupec neposune od úpravny v určitém časovém úseku, nemusí být upravená voda schopná si minerály podržet. Opět záleží na skladbě minerálů ve vodě. Já mám v domě úpravny Krafting namontované a jsem velice spokojen. Je vhodné společně s úpravnou namontovat mechanický filtr, alespoň s 5ti mikronovou vložkou. Pak je účinnost vyšší. Také vím, že KRAFTING spolehlivě řeší reklamace s nespokojenými zákazníky do pěti let od pořízení. Když to nespokojenci neřeší, tak by si neměli zoufat.

zobrazuji 1 - 30 z 59   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.