Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

magnetická úprava vody

Autor: Martin
Datum: 21.02.2005 14:32

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s magnetickou úpravou vody(KRAFTING)Výrobce to vychvaluje,ale teď jestli to je pravda.Jestli to má někdo namontovaný tak ať se ozve.Děkuji.Martin

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 59 z 59
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 16.09.2009 11:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ke sdělení pana Vyhnanovského ze dne 4.4.2008. Zajímá mne, kde je možno se dozvědět více o časovém posunu působení mahnetického pole při fysikální úpravě vody. Nikde jsem do této chvíle o tomto jevu nic nezaznamenal. Já mám s magnetickopu úpravou vody od r. 1975 velmi dobré zkušenosti.

Autor: Pepa Nemo
Datum: 17.09.2009 12:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já jserm teda ve Vámi uváděném příspěvku nenalezl nic o časovém posunu. Podle mě chtěl autor říci, že po určité době od průchodu magnetem (průchod siločárami), když voda stojí na místě mimo magnet, účinky působení vyprchají a minerály ve vodě obsažené opět nabudou své tendence se srážet.

Autor: Fořt Antonín
Datum: 11.01.2008 20:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Novou magnetickou úpravu vody si na jaře budu kupovat a budovat ji na chatě do přívodu vody ze studny, aby byl odstraněn vodní kámen.Věřím tomu z důvodu, že jsme asi před 30 roky použili magnetický úpravník vody co se prodával na zalévání kytek do přívodu pro destilační přístroj. Před namontováním jsme museli čistit elektrody 3x než jsme nadestilovali 50L. vody. Po namontování čištění elektrod skončilo, akorát jsme museli na konci destilace vysypat hrstku písku, který se v dest. přístroji vysrážel.

Autor: Lub Hus
Datum: 23.12.2007 00:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to uz 5 let co mame v RD za merakem Krafting a tvrdou vodu. 2x do roka si musim cistit vymenik u plynoveho turbo kotle kyselinou a na bateriich u vytoku vapenate kameny, varnou konvici cistime octem a odsekavanim kamene. Takze tato metoda nefunguje. Nyni zkousim metodu elektromagnetickou, kde lze najit na internetu nekolik planku. Osobne jsem mluvil s clovekem, ktery tuto metodu otestoval na svem upravenem elektro zapojeni jiz po dobu nekolika let. Vysledky jsou nasledujici:
Po nainstalování se změnilo toto:
Rychlovarná konvice se zanáší stále, ale kámen (předtím to šlo odstranit pouze vyvařením v octu) a je daleko měkčí, dá se prakticky odstranit hadrem nebo štětkou. Řekl že se výrazně zmenšilo usazování kamene na bateriích (výtokové trubice). Také bych řekl že se zmenšilo zanášení průtokového ohřívače (zatím jsem ho nečistil). Připadá mi že se uvolňuje starý kámen v potrubí a bojlerech (dochází k vyplavování
drobného "písku"). To jestli si elektro zarizeni vyrobíte nebo koupíte je vaše rozhodnutí a závisí na vašich možnostech.
Tady je odkaz http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip. Vyrobni naklady od 400Kc. Snad to nekomu pomuze.

Autor: Radomír Tomášů
Datum: 23.12.2007 11:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, schema zapojení mě zajímá, protože ty výrobky v obchodě jsou dost drahé... , ale odkaz http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip. nešel zpočátku otevřít, nevšimnul jsem si totiž tečky na konci, která se do hypertextového odkazu připletla. Bylo by dobré, kdyby jste ji posunul, aby s tím další zájemci neměli problémy... RTomášů

Autor: Jaromír Sladký
Datum: 24.12.2007 01:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Správný odkaz = http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip
ale ještě je nutno si pročíst http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip

Autor: Ondrej Kubat
Datum: 10.04.2007 13:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mame KRAFTING instalovany cca 2 roky v RD a dle meho nazoru je to k nicemu. Zadny rozdil jsem nezaznamenal. Mame vodu ze studne a ma porad ty stejne vlastnosti.

Autor: Petr Pařízek
Datum: 21.02.2008 18:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám obdobné zkušenosti s magnetickou úpravou vody. Skoro vůbec nepomáhala. Řešení mi poradil soused, který to měl od projektanta. Na vstupu do objektu jsem nahradil filtr mechanických nečistot s kovovým sítem za filtr, který používá silonové nebo papírové filtrační punčošky s velikostí 25 mikronů. Dále jsem na přívod před bojler na TUV umístil filtr-dávkovač polyfosfátů.

Studená voda je lepší, v konvici se vodní kámen usazuje podstatně méně a je odstranitelný octovou vodou.
Teplá voda po úpravě polyfosfáty je bez vodního kamene snad uplně (rozdělaný boiler po 2 letech a prakticky čistý, což dřive nebylo). Filtr-dávkovač před boilerem čistím 1 měsíčně (odstaňuji cca 4-6 cm bílého bláta) a jednou za půl roku dosypávám polyfosfáty (300 gr).

Mohu jen doporučit.

Autor: petr kocina
Datum: 22.02.2008 17:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak tohle uz vypada rozumne.
ne ty blbosti s magnetem a jiny hejblatka.
plasic mysi apod. - prakticky stejna firma.

Autor: Tomáš Novák
Datum: 12.03.2007 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám zkušenost takovou, že opravdu tvrdou vodu jsem neureguloval žádným magnetem, ale skončil jsem u úpravny vody za cca 20.000,--Kč

Autor: Aleš Marek
Datum: 06.02.2007 17:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Před několika lety jsem instaloval do rozvodu v RD, hned za hodiny "manetický filtr s pernamentními magnety" Firmu už si bohužel nevzpomenu, prodávali toho více druhů. Já zvolil podle nich ten správný pro montáž na přívod do RD. Cena cca 2500Kč.
Nastalo velké očekávání a to z důvodu, že jsem měl kompletní rozvody vody nové (pozink) a v obci, kde bydlíme je opravdu sice velice kvalitní , ale tvrdá voda.
Bohužel musím upřimně konstatovat, že k žádné změně a ani nepatrnému zlepšení nedošlo. Voda je stále tvrdá (lze to nádherně pozorovat na elektrické konvici) a já bohatší o zkušenost a lehčí o 2500Kč. Takže tak asi.
Systém nezatracuji, hledal jsem později na netu informace, a ty se velice různí.

Autor: kocina petr
Datum: 06.02.2007 19:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
delam s brachou kompletni rekonstrukci jeho RD.ma tam i studnu s velmi tvrdou vodou.
o tom magnetu mu pak casem reknu,aby to bylo objektivni.
velmi pochybuji o jakychkoli ucinkach magnetu.no necham se prekvapit.podle me je to jen tahani penez z kapes lidi,kteri o tom nic nevedi :-((((((

Autor: Miroslav Kyselý
Datum: 11.02.2007 11:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Od magnetické úpravy nečekejte víc,než sama umí.Protože se úpravou nemění chemické složení,tak se nemůže změnit i tvrdost.Tato úprava nemění ani chemické vlastnosti vápníku.Máli někdo dojem,že zamezuje srážení mýdla,tak to je velmi subjektivní pocit umocněný zřejmě cenou,za kterou si tuto úpravu pořídil.
Příspěvku pana R.T. můžete věřit i vy,pane Kocino.Tak se účinky magnetické úpravy skutečně projevují.Nic víc od ní ale nemůžeme očekávat.Kdyby se účinky této úpravy projevovaly tak, jak uvádějí ve svých prospektech někteří výrobci a prodejci,tak ani žádnou jinou úpravu tvrdé vody nebudeme používat.

Autor: Fanouš Fanouš
Datum: 31.01.2007 21:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Měl jsem elektromagnety typ už nevím, ale stálo to cca 2.500 Kč. Po roce používání jsem žádné zlepšení nepozoroval. V jednom časáku jsem objevil adresu na ing. Žáka, odborníka na filtraci vody a tak jsem mu zavola. Od něj jsem se dozvěděl, že tvrdost vody a vodní kámen vzniká slučováním atomů vápníku a hořčíku. Elektromagnety (nebo magnety) způsobují to, že se atomy vápníku a hořčíku začnou rychleji pohybovat (zblbou se) a nemají tendenci se spojovat, či ulpívat na stěnách potrubí. Tento jev ve vodě prý vydrží maximálně 7 až 10 hodin, pak se vytratí a voda je jako dříve. Problém je s účinností. Pokud voda přes magnety prochází rychleji, či jsou magnety poddimenzovány, tak je efekr malý. On to sice nezavrhuje, ale doporučuje raději maskování tvrdosti vody pomocí filtrů Vital. My jsme na jeho doporučení koupili filtry tady: http://www.cistavoda.com/filtry/index2.php?cat=5

Autor: František Čuma
Datum: 04.01.2009 18:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Namontoval jsem el.magnetický upravovač vody cca za 700,-Kč na vstup před boiler Tatramat 10 l objem, původně před touto montáží nám již po 2 měsících začínala vypínat bezpečnostní pojistka na boileru a museli jsme vždy vybrat vodní kámen asi tak půl kila,aby to fungovalo.
Po namontování tohoto zařízení již rok jede boiler bez problémů. Zatím jsem se ještě nedostal k tomu, abych ho preventivně rozdělal a podíval se jak to tam v něm vypadá. Sám jsem zvědav a rád se o to s vámi podělím až se k tomu dostanu.
Zatím jsem s el. magnety u nás spokojen(na vstupu mám upravovač za cca 1500,- Kč od stejné firmy) a je to i vidět u splachovadla na WC(měl jsem tam vždy obdobné problémy a dnes je to v pohodě).

Autor: Pavel Koželský
Datum: 27.01.2007 18:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Koupil jsem elektromagnetickou úpravu z Kunovic a skutečně se voda zlepšila, ač tomu pan moderátor Kocina nevěří. Například při mytí se mýdlo nesráží na rukách. Ovšem voda musí stále protékat, odstátá v trubkách po 14 dnech tuto vlastnost už skoro nemá. Byl jsem také nevěřící v účinky magnetické úpravy vody, ale mám vodu opravdu tvrdou, a tak toto zařízení na vstupu vody z vlastní studny mě přesvědčilo. Neřeší to dokonale, zdá se, že skutečně maskuje tvrdost a tak mám před boiler (akumulační nádobu) a před pračku připravené Anticalcare, které přidává asi polyfosfáty. Tak si tak.

Autor: Radomír Tomášů
Datum: 26.01.2007 15:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Koupil jsem asi před půl rokem z druhé ruky INKRUST CW-01 viz např. http://www.zavlaha.cz/inkrust_r.html za asi 250Kč, nový stojí kolem 3000Kč a podle návodu nainstaloval na vstupní plastovou trubku. Moc jsem tomu nevěřil, ale za ty peníze, no nekupte to....
Mám vodu z vlastní studny s dost velkým obsahem vápníku a elektrický bojler, který čistím každé dva až tři roky a vždy je v něm tak 15-20kg kg kamene. Minulý týden jsem ho po třech letech znovu otevřel a skoro jsem nevěřil vlastním očím...Vypadlo z něj maximálně 5 kg téměř písku a i větší kousky (o průměru max. 3 cm) se rukou lehce drtily. Na přírubě mám železný válec a v něm keramickou topnou vložku a na tom válci bývá kámen o tloušťce 3-4 cm, který odsekávám kladívkem, ale teď na něm byl nános pár mm a ještě to šlo holou rukou dost odstranit a přitom dva a půl roku se tam usazoval kámen normálně a až poslední půlrok se to asi rozpouštělo...
V el. konvici se schovanou spirálou vzniká také o dost míň vodního kamene a octem se okamžitě rozpustí. Nevím, jestli to jde i rukou, protože na dno nedosáhnu.
Pračku jsem zatím nerozdělával, myslím si ale, že to bude obdobné.
Protože plastové potrubí mám jen na vstupu, jde úpravnou i pitná voda a já nepozoruji, že by se nějak změnily chuťové vlastnosti, piji ji každý den a zatím jsem to přežil i všichni okolo.....(pan MUDr. Kožíšek na http://www.szu.cz/chzp/voda/pitna-voda/magnet.html na to má trochu jiný názor)
Nechci tomu zařízení dělat reklamu, ale jen se podělit se svojí zkušeností
RT

Autor: Vaclav Susicky
Datum: 02.10.2006 11:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Podívejte se na tyto stránky a zvažte možná rizika
http://www.szu.cz/chzp/voda/pitna-voda/magnet.html

Autor: Jan Štefan
Datum: 13.09.2005 18:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Také jsem se o magnety hodně zajímal, výrobcům 4řem poslal poštou dotazy a Ti neodpověděli již asi vím proč - http://www.szu.cz/chzp/voda/pitna-voda/magnet.html

Autor: jozef
Datum: 06.04.2005 13:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nejake podrobnosti principu , len ci je to pravda: http://www.aquatech.sk/slovakia/antica_pr.html

Autor: Tomas
Datum: 07.04.2005 08:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Princip této úpravy se nepodařilo zatím nikomu vysvětlit. Jak je vidět, výrobci si z toho moc hlavu nedělají

Autor: petr kocina
Datum: 07.04.2005 08:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
proc by meli, kdyz vydelavaji na blbosti lidi :-(

Autor: Miroslav Kyselý
Datum: 07.04.2005 09:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Už jsem viděl přístroj s třemi cívkami.Zajímalo by mě, jak to + a - funguje při použití tří cívek.Čím víc cívek, tím vyšší účinnost?

Autor: petr kocina
Datum: 07.04.2005 09:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
radeji bych tam videl tech civek 5 a cim vice tim asi lepe,jen abych pak RD nemel cely ocivkovany :-)))

Autor: ff
Datum: 07.04.2005 23:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mne sa to zdalo tiez najprv ako sarlatanstvo, ale zopar doveryhodnych ludi (3) potvrdilo ciastocne obmedzenie tvorby kamena, zatial co mnohi ini ziadne zlepsenie nezaznamenali. Kdesi na webe som videl pokus o vedecku studiu (tusim nemecko) - tam sa zdalo, ze ucinnost zavisi od vzajomneho posobenia magnetickeho pola (ci uz z permanentneho magnetu alebo z elektromagnetu) a rychlosti pretekajucej vody. Takze mozno nieco na tom bude, ale zazraky necakajte. Za cenu 2-3000SKK a spotreby 5W to odskusam, ale do kurenia nalejem pre istotu od zaciatku destilovanu vodu.

Autor: Michal
Datum: 12.04.2005 12:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Na webu to sice nebylo, ale před dvaceti lety v SRN zjistili, že tuto úpravu nelze použít v otopných soustavách. Už jsem slyšel, že ji začínají u nás používat někteří provozovatelé. Možná, že to taky zkoušejí.

Autor: Pavel
Datum: 08.04.2005 00:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Čím víc cívek, tím víc Adidas! Nebo je to o něčem jiném? :-)

Autor: Th
Datum: 04.04.2005 14:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Odstranění problémů s používáním tvrdé vody jsme řešili v novém domě instalací magnetické úpravy s permanentními magnety na přípojce. Z deklarovaných účinků, a není jich zrovna málo, se projevil jen jeden. Tato úprava zamezila vzniku vodního kamene v plynovém bojleru na teplou vodu. V dolní části bojleru dochází k vylučování úsad ve formě písku, který nelze dobře vypláchnout vodou. Myslím si, že i tento písek zhoršuje přestup tepla a snižuje tak účinnost ohřevu. Hledali jsme další možnosti úpravy, která může tento problém odstranit.Byly nám doporučeny polyfosfáty. Před půl rokem jsme instalovali na přípojku filtr s vložkou s polyfosfáty.Zatím to vypadá dobře.Při magnetické úpravě začalo asi po půl roce v bojleru docházet při zapnutí k šumění. Zatím je klid. Dělat závěry v současné době by bylo předčasné.

Autor: Jirka Bárta
Datum: 08.01.2010 16:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Už, už máte za 5 let nějakou zkušenost z polyfosfáty?

<< novější   zobrazuji 31 - 59 z 59
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.