Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

magnetická úprava vody

Autor: Martin
Datum: 21.02.2005 14:32

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s magnetickou úpravou vody(KRAFTING)Výrobce to vychvaluje,ale teď jestli to je pravda.Jestli to má někdo namontovaný tak ať se ozve.Děkuji.Martin

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 77   starší >>
Příspěvky
Autor: Zdeněk Steklý
Datum: 15.06.2012 13:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105626
reakce na ...
Dlouho jsem hledal, ale nakonec našel

mám toto heblo

http://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpadla-ok/eshop/6-1-TLAKOVE-NADOBY/0/5/136-DUKLA-CZ-MUV-MUV-G-1-DUKLA-Magneticka-uprava-vody-cerpadlo-Filtry-na-vodu

Jenom jsem nevěděl, jakým směrem nasadit. Už mám plastové rozvody, ale zdá se, že se v konvici kupodivu usazeniny usazují méně.

Autor: Zdeněk Steklý
Datum: 26.07.2011 16:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105626
reakce na ...
Děkuji za doplnění. Já na tuto úpravu vody narazil v těch 70. letech, ale více jsem se s tím nezabýval.

Proto je možná toto řešení ČKD poněkud účinější než řešení jiná. Někdy je lépe patent zaplatit, než vymýšlet něco jenom aby to nebylo podobné

Autor: Zdeněk Steklý
Datum: 26.07.2011 15:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105626
reakce na ...
Mám jenom malou poznámku. Ta hebla s magnetem od bývalého ČKD Dukla - MUV jsou dělaná dle prastaré metody popsané v ruském časopise "Energetik" někdy ze 70. let. Oni to používali pro úpravu vody v elektrárnách a autor popisuje, že před instalací používali na odstranění kamene v kotlích sbíječky a po instalaci stačilo stěny jenom opláchnout. Používali stejnosměrný elektromagnet, který byl situován shodně s tím heblem od ČKD, které použilo feritové magnety. Výrobky od jiných výrobců mají magnety situované trošku jinak.

Molekuly vody nejsou neutrální, ale lze je "seřadit" pomocí elektrického potenciálu, a ten může vzniknout i pohybem molekul v magnetickém poli, a pak mají různé vlastnosti.

Autor: John Denver
Datum: 26.07.2011 16:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100008
reakce na ...
Hmm...taky malou poznamku. Tyto jednotky nazyvane bud MU V nebo MU G, podle velikosti a pripojovacich rozmeru, nebyly kopiemi ruskych vzoru, i kdyz prototypy s elmagnety se taky vyskytly, ale kopiemi pristroju CEPI, podle belgickeho patentu z r. 1945 nebo tak nejak, protoze vyprsela v te dobe, kdy to CKD Dukla zacala vyrabet, patentova ochrana na CEPI pristroje...to jen pro historicke upresneni.

Autor: Petr Koucký
Datum: 05.05.2010 22:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máme v novém RD namontovaný Krafting už 5 let a u nás to nefunguje. Magnet máme na vstupu studené vody do domu včetně velkého filtru. Potrubí máme plastové, takže to bude čisté, ale jinak máme vodní kámen úplně všude, i tam, kde se povětšinou pouští studená voda. Vše tedy čistíme octem jako bysme magnet ani neměli. Na mailovou reklamaci po dvou letech výrobce vůbec nereagoval, takže pro mě to je nesolidní firma, kterou nemohu doporučit.

Autor: Karel Křesťan
Datum: 06.05.2010 08:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den pane Koucký, úpravny KRAFTING máme už ve své nabídce 14 let.
Občas se nějaká reklamace objeví, to je pravda, ale magnety nejsou zázrak, který dokáže jakoukoli vodu upravit na 100% ,,za pár korun,,. Vše je otázka peněz. Garantovaná, tedy špičková úprava vody se pohybuje řádově v desítkách tisíc. Můžete poskytnout rozbor vaší vody? Co my ale víme, tak firma KRAFTING reklamace vždy řešila a i v současnosti řeší. napište na email

Autor: Marta Přibáňová
Datum: 03.05.2010 13:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ahoj, MUG magnetickou úpravu vody používáme již 30 let, byl to českoslovenhský patent. Používáme na studenou vodu do koupelny a pračky. Když jsme to prvně nasadili a vodu z pračky ještě vypouštěli do vany tak bylo vidět kolik nečistot se postupně uvolňuje. voda lépe rozpouští špínu, prý je dobrá i na ledviny, ale to nemám z vlastní zkušenosti. vhodná na zalévaní květin. Právě hledám na netu, abych si koupila nový. Doporučuji Marta

Autor: Jan Tůma
Datum: 11.04.2010 19:16 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Magnetickou úpravu mám namontovánu před ohřevem užitkové vody v kotli od r. 1976. Kotel je původní, nevím jestli je to zásluha úpravy nebo pravidelného čištění. Všechna sítka a součástky při čištění jsou naprosto čistá a snadno rozebíratelná.

Autor: Vladimír Kubíček
Datum: 23.01.2010 15:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
K magnetické úpravě: v roce 93 jsme pořídily magnetickou úpravdu vody (kanadský výrobce, dvě cívky s jednoutkou co přepínala magnetické pole cívek na PVC přívodní trubce). Provoz jel na tutéž vodu už asi 30 let, v provozu dva obrovské plynové žárotrubné kotle na páru, nutnost celý systém odkalovat a zbavovat vodního kamene speciálním solícím zařízením atd.
Po nainstalování zařízení došlo k rapidnímu poklesu vodního kamene (v kotlích se nadále usazoval, ale v zásadně menších vrstvách, jemější struktura), nedocházelo ke korozi celé technologie a zvýšila se spolehlivost, bylo možné prodloužit interval čištění kotlů.
I v potrubí byl znát citelný posun k lepšímu. Po cirka 15 letém provozu naprostá spokojenost.
Asi bych jen subjektivně nedoporučil tuto úpravu na vodě co souží ke konzumaci. Na svém baráčku budu realizovat paralaní větev bez úpravy do kohoutku v kuchyni.
tehdá to zařázení stálo tuším kolem 6 000kč, teťka jistě už bude cena poloviční.

Autor: Jana Grulichová
Datum: 02.10.2009 09:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nemáte někdo zkušennosti s magnetickým odvápňovačem AQUA VITAL? Vzhledem k jeho vyšší ceně (od 7000,- výš) bych předpokládala i větší účinnost. Nebo je to tahák na peníze? Máme rodinný dům ve Slaném, kde je snad nevyšší tvrdost vody v ČR. Potřebovala bych nějaký odvápňovač za hlavní přívod, ale není tam moc místa a není tam ani el. přípojka (je to ve vodoměrné šachtě)
Děkuji moc za reakce a případné rady

Autor: Jana Veselá
Datum: 05.10.2009 06:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Když už vital, tak raději vital siliphos. Je to filtr pro celý dům a funguje spolehlivě. Na magnety nevěřím.

Autor: jan zach
Datum: 15.09.2009 14:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
a upne nejvtipnejsi je ten magneticky sporic pohonych hmot, jen by me zajimalo kolik nesvepravnych lidi si to necha vnutit, a co na to Ceska obchodni inspekce??? nic... klasicky...zeptejte se kohokoliv kdo dela chemii a ten Vam potvrdi ze jde o naprosty nesmysl.

Autor: Josef Hruška
Datum: 16.09.2009 07:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Elektrický bojler na teplou vodu čistím každé tři roky a vždy vytáhnu dva kbelíky tvrdého vápence svařeného do velkých kusů. Po namontování elektrického kraftingu se mně z bojleru po třech letech vysypalo půl kbelíku písku a malých hrudek, které jdou lehce rozdrtit. Asi se mně voda ve studni odvápnila??? Nebo je to tím přístrojem?.....
V konvici se samozřejmě vápník usazuje jako dříve, jen možná trochu míň, ale to nemohu posoudit, jen se mně zdá, že se to octem snadněji rozpouští než dřív. J.H.

Autor: Martina Staňková
Datum: 15.06.2012 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109954
reakce na ...
Můžete mi prosím napsat, jaký přesný typ, značku magnetu máte?
Chtěli bychom koupit do baráku právě magnet na úpravu vody.

Autor: standa repinka
Datum: 07.09.2009 22:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
S tou reklamací máte pravdu. Vzali si krafting zpět protože fakt u nás nefungoval. Na jare jsem koupil (zoufalec porad něco zkousi :-)) na vystave Anticalc, pry nejnovejsi vec a do ted jsme necistili ani sprchu ani kohoutky. Zatim doporucuji standa

Autor: koumlek
Datum: 01.02.2009 01:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Možná že je to vědecký nesmysl, ale funguje to. Ovšem speciálně je účinek patrný na rozvodu HORKÉ vody. U nás se varná konvice na vodu musí po týdnu čistit octem, jak je zarostlá vodním kamenem. A bojler bez upravovače vydrží tak 2 roky, ale s ním je to už myslím 5 let.
Jinak si vzpomínám že začátkem 90. let dokonce i doktoři nosili na zápěstí (ale více na kotníku) magnetické náramky (že by proti kornatění tepen ?).

Autor: Šárka Matyášová
Datum: 11.03.2009 08:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
každej japonec nosil magnetickej náramek - Jáchyme, hoď ho do stroje :-))

Autor: Petr Vyhnanovský
Datum: 04.04.2008 11:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážení, prosím dovolte mi reagovat na některé příspěvky k tomuto dotazu.
Úpravnami na vodu od výrobce fi. KRAFTING se zabývám už téměř 12 let. Skutečnost je taková, že zázrak za pár korun, který Vás zbaví těžkostí s inkrustací v celém objektu a to i v rychlovarné konvi prostě na trhu neexistuje. Zkušenosti spotřebitelů se různí. Vše závisí na obsahu minerálů ve vodě obsažených a ty nemáme všichni stejné. Vím jen, že existuje mnoho spokojených lidí, kteří si úpravnu KRAFTING koupili (viz reference na stránkách). Výrobce KRAFTING nikde neslibuje, že si pořídíte centrální úpravnu a rychlovarka bude čistá. Centrální úpravna má zamezit tvorbě ve vodovodním řádu. U rychlovarky to není možné, protože fyzikální úprava má nevýhodu v časovém prodlení. Když se vodní sloupec neposune od úpravny v určitém časovém úseku, nemusí být upravená voda schopná si minerály podržet. Opět záleží na skladbě minerálů ve vodě. Já mám v domě úpravny Krafting namontované a jsem velice spokojen. Je vhodné společně s úpravnou namontovat mechanický filtr, alespoň s 5ti mikronovou vložkou. Pak je účinnost vyšší. Také vím, že KRAFTING spolehlivě řeší reklamace s nespokojenými zákazníky do pěti let od pořízení. Když to nespokojenci neřeší, tak by si neměli zoufat.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 16.09.2009 11:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ke sdělení pana Vyhnanovského ze dne 4.4.2008. Zajímá mne, kde je možno se dozvědět více o časovém posunu působení mahnetického pole při fysikální úpravě vody. Nikde jsem do této chvíle o tomto jevu nic nezaznamenal. Já mám s magnetickopu úpravou vody od r. 1975 velmi dobré zkušenosti.

Autor: Pepa Nemo
Datum: 17.09.2009 12:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já jserm teda ve Vámi uváděném příspěvku nenalezl nic o časovém posunu. Podle mě chtěl autor říci, že po určité době od průchodu magnetem (průchod siločárami), když voda stojí na místě mimo magnet, účinky působení vyprchají a minerály ve vodě obsažené opět nabudou své tendence se srážet.

Autor: Fořt Antonín
Datum: 11.01.2008 20:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Novou magnetickou úpravu vody si na jaře budu kupovat a budovat ji na chatě do přívodu vody ze studny, aby byl odstraněn vodní kámen.Věřím tomu z důvodu, že jsme asi před 30 roky použili magnetický úpravník vody co se prodával na zalévání kytek do přívodu pro destilační přístroj. Před namontováním jsme museli čistit elektrody 3x než jsme nadestilovali 50L. vody. Po namontování čištění elektrod skončilo, akorát jsme museli na konci destilace vysypat hrstku písku, který se v dest. přístroji vysrážel.

Autor: Lub Hus
Datum: 23.12.2007 00:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to uz 5 let co mame v RD za merakem Krafting a tvrdou vodu. 2x do roka si musim cistit vymenik u plynoveho turbo kotle kyselinou a na bateriich u vytoku vapenate kameny, varnou konvici cistime octem a odsekavanim kamene. Takze tato metoda nefunguje. Nyni zkousim metodu elektromagnetickou, kde lze najit na internetu nekolik planku. Osobne jsem mluvil s clovekem, ktery tuto metodu otestoval na svem upravenem elektro zapojeni jiz po dobu nekolika let. Vysledky jsou nasledujici:
Po nainstalování se změnilo toto:
Rychlovarná konvice se zanáší stále, ale kámen (předtím to šlo odstranit pouze vyvařením v octu) a je daleko měkčí, dá se prakticky odstranit hadrem nebo štětkou. Řekl že se výrazně zmenšilo usazování kamene na bateriích (výtokové trubice). Také bych řekl že se zmenšilo zanášení průtokového ohřívače (zatím jsem ho nečistil). Připadá mi že se uvolňuje starý kámen v potrubí a bojlerech (dochází k vyplavování
drobného "písku"). To jestli si elektro zarizeni vyrobíte nebo koupíte je vaše rozhodnutí a závisí na vašich možnostech.
Tady je odkaz http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip. Vyrobni naklady od 400Kc. Snad to nekomu pomuze.

Autor: Radomír Tomášů
Datum: 23.12.2007 11:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, schema zapojení mě zajímá, protože ty výrobky v obchodě jsou dost drahé... , ale odkaz http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip. nešel zpočátku otevřít, nevšimnul jsem si totiž tečky na konci, která se do hypertextového odkazu připletla. Bylo by dobré, kdyby jste ji posunul, aby s tím další zájemci neměli problémy... RTomášů

Autor: Jaromír Sladký
Datum: 24.12.2007 01:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Správný odkaz = http://sel.wz.cz/download2/h2o_2.zip
ale ještě je nutno si pročíst http://sel.wz.cz/download2/h2o.zip

Autor: Ondrej Kubat
Datum: 10.04.2007 13:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mame KRAFTING instalovany cca 2 roky v RD a dle meho nazoru je to k nicemu. Zadny rozdil jsem nezaznamenal. Mame vodu ze studne a ma porad ty stejne vlastnosti.

Autor: Petr Pařízek
Datum: 21.02.2008 18:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám obdobné zkušenosti s magnetickou úpravou vody. Skoro vůbec nepomáhala. Řešení mi poradil soused, který to měl od projektanta. Na vstupu do objektu jsem nahradil filtr mechanických nečistot s kovovým sítem za filtr, který používá silonové nebo papírové filtrační punčošky s velikostí 25 mikronů. Dále jsem na přívod před bojler na TUV umístil filtr-dávkovač polyfosfátů.

Studená voda je lepší, v konvici se vodní kámen usazuje podstatně méně a je odstranitelný octovou vodou.
Teplá voda po úpravě polyfosfáty je bez vodního kamene snad uplně (rozdělaný boiler po 2 letech a prakticky čistý, což dřive nebylo). Filtr-dávkovač před boilerem čistím 1 měsíčně (odstaňuji cca 4-6 cm bílého bláta) a jednou za půl roku dosypávám polyfosfáty (300 gr).

Mohu jen doporučit.

Autor: petr kocina
Datum: 22.02.2008 17:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak tohle uz vypada rozumne.
ne ty blbosti s magnetem a jiny hejblatka.
plasic mysi apod. - prakticky stejna firma.

Autor: Tomáš Novák
Datum: 12.03.2007 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám zkušenost takovou, že opravdu tvrdou vodu jsem neureguloval žádným magnetem, ale skončil jsem u úpravny vody za cca 20.000,--Kč

Autor: Aleš Marek
Datum: 06.02.2007 17:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Před několika lety jsem instaloval do rozvodu v RD, hned za hodiny "manetický filtr s pernamentními magnety" Firmu už si bohužel nevzpomenu, prodávali toho více druhů. Já zvolil podle nich ten správný pro montáž na přívod do RD. Cena cca 2500Kč.
Nastalo velké očekávání a to z důvodu, že jsem měl kompletní rozvody vody nové (pozink) a v obci, kde bydlíme je opravdu sice velice kvalitní , ale tvrdá voda.
Bohužel musím upřimně konstatovat, že k žádné změně a ani nepatrnému zlepšení nedošlo. Voda je stále tvrdá (lze to nádherně pozorovat na elektrické konvici) a já bohatší o zkušenost a lehčí o 2500Kč. Takže tak asi.
Systém nezatracuji, hledal jsem později na netu informace, a ty se velice různí.

Autor: kocina petr
Datum: 06.02.2007 19:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
delam s brachou kompletni rekonstrukci jeho RD.ma tam i studnu s velmi tvrdou vodou.
o tom magnetu mu pak casem reknu,aby to bylo objektivni.
velmi pochybuji o jakychkoli ucinkach magnetu.no necham se prekvapit.podle me je to jen tahani penez z kapes lidi,kteri o tom nic nevedi :-((((((

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 77   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama