Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Chystá se další bitva o podporu obnovitelných zdrojů energie

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Chystá se další bitva o podporu obnovitelných zdrojů energie
Anotace článku: MPO předložilo návrh, který zastavuje de facto veškerou podporu obnovitelných zdrojů pro nové výrobny postavené od 2014, fixuje příspěvek na podporu OZE v ceně elektřiny pro konečného spotřebitele a zavádí povinná školení pro osoby oprávněné instalovat OZE, tedy kotle na dřevo, kotle na pelety, tepelná čerpadla, apod.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Povinná školení z OZE.
Autor: Radim Polášek
Datum: 20.08.2013 11:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110015
reakce na ...
Hm, celý systém rozvoje OZE je založen na netržním, politicky a propagandisticky prosazeném systému plošné podpory, respektive tahání peněz z kapes všech uživatelů energie proti jejich vůli.
Tak proč by mělo být tolik pokřiku nad dalším netržním státním regulačním opatřením v OZE, ty povinnými školeními. Která skutečně instalace OZE zdrojů prodraží a tím defakto vytáhne další peníze z kapes občanů?
Kromě toho je dost možné, že tyto školení, pokud budou koncipována tím správným způsobem, některé vážné nedostatky v konkrétních instalacích OZE přece jen odstraní. Například ty popsané v předchozím článku TZB-INFO : https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/10179-predstavuje-fotovoltaika-pri-pozaru-vazne-riziko-pro-hasice
Sice článek je napsán poněkud zmatečně, protože se jedná o technická fakta , a s technickými fakty mají tradičně zastánci OZE problémy, nicméně z toho článku, hlavně z posledního popisovaného případu vyplývá jasný závěr. Že v realizačním řetězci Projekce - Realizace - Výchozí revize a uvádění do provozu této FV elektrárny stačilo, kdyby jen jeden z těchto článku zajišťoval aspoň průměrný odborník ovládající příslušné normy , ba dokonce i jen fyzikální zákony a ta elektrárna by v takovém stavu nikdy nemohla být uvedena do provozu. A nikdy by tak nedošlo k tomu zahoření a s velkou pravděpodobností zničení podstatné části FV elektrárny i vzniku rozsáhlých škod na ostatním majetku.
Osobně by mě zajímal další vývoj tohoto případu, kdo konkrétně nakonec platil způsobené škody. Jestli nekompetentní projektant, nebo nekompetentní realizátor nebo nekompetentní revizák. Anebo to nakonec zůstalo na majiteli objektu, který s největší pravděpodobností vybral vždy nejlevnější nabídku a technicky pravděpodobně nevzdělán nedokázal při realizaci identifikovat příslušné technické problémy.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama