Poradíte s volbou kotle do bytu 70m2?

Reklama
Poradíte s volbou kotle do bytu 70m2?

Zdravím!
Prosím poraďte mi s výběrem kotlíku.
Koupil jsem starší cihlový byt cca 70m2, ve kterém je nainstalován starý závěsný kotel MORA (typ z paměti nevím, výkon na štítku 16kW)s předehřevem TV ve výměníčku. Topná tělesa jsou ve všech místnostech litinová. Okna plastová. Byt je ve druhém patře (nad ním sedlová střecha). Orientace V-Z. Nějaké tepelné ztráty nevím - případně poraďte jak se k tomuto dopátrat? Předchozí majitel platil za plyn cca 16 - 18.tis. Kč/ročně.
Mám problém s TV - nestačí se ohřívat - cykluje studená a teplá voda, podle toho jak kotel se zpožděním zapne okruh předehřevu do výměníku.
Předpokládám, že nejlepší bude starý kotel dát do sběru a vyměnit za nový. Nevím, ale jakým směrem vybírat: kotel s průtokovým ohřevem, nebo se zásobníkem? Případně bych rád zvažoval i kondenzační kotel, ale jeho použití možná po většinu sezony nebude opodstatněné při dané soustavě litinových topných těles.

Je rozumné ponechat původní kotel jen na topení a případně pořídit bojler na TV buď plynový nebo i elektrický?

Děkuji předem za Vaši námahu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.