Jak předejít tvorbě řas na zateplené fasádě?

Reklama
Jak předejít tvorbě řas na zateplené fasádě?

Dobrý den. Může mi, prosím Vás, někdo poradit? Chtěl bych zateplit novostavbu RD (vnější zdivo Citherm, tl. 380mm, R2,1), ale viděl jsem u hodně domů zateplených polystyrénem, že jejich fasáda je od severní stěny úplně zelená od řas. Čím je to způsobeno a jak tomu předcházet (druh a tloušťka izolantu, druh omítky, druh fas. barvy apod.)? Já osobně uvažuji o 80mm kamenné vlny, na to minerální omítku + silikátovou fas. barvu. Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.