kondenzační nebo nízkoteplotní kotel?

Reklama
FI filip @filip před 18 roky17.01.2006 09:14:00
kondenzační nebo nízkoteplotní kotel?

Stavím RD a tepelné ztráty mám cca 8kW. Rozhoduji se pro zdroj vytápění. Jaký byste mi doporučili kotel,kondenzační nebo nízkoteplotní. V projektu mám navržené radiátory s velkou teplosměnou plochou a asi 60m2 podlahového vytápění, kdyby někdy došlo na TČ. Z důvodu špatné možnosti umístění zásobníku TUV volím kotel se zabudovaným zásobníkem. Byly mi doporučeny níže uvedený kotle. V okruhu vytápění je ještě akumulační nádrž 700l a krbová vložka s teplovodním výměníkem. Akumulační nádrž musí být umístěna na nevytápěné půdě, myslíte že je to šťastné řešení nebo ho nedoporučujete.

Nízkoteplotními: Therm Pro14 TKX se zabudovaným nerezovým zásobníkem 55l (36600kč), Dakon BEA 24 BT s vestavěným zásobníkem 60l (38318kč)a nebo Kotel Protherm Tiger 12 KTZ v.12 s int. zás. 45l (28500kč).

Kondenzační : THERM 28 KDZ 5 ( 55 l - nerez 48900kč ) nebo dakon KZ 15 B ( 60 l 52479kč )

Děkuji Filip

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

77 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.