Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kari síť nebo vlákna do betonu?

Autor: Tom áš
Datum: 10.06.2006 10:53

Prosím o radu. Plánuji el. přímotopnou podlahovku. Kolik mám dát minimálně betonu na eps pod dlažbu mám jen 15cm místa samozdřejmě chci dát co nejvíc eps 70 nebo 100? Je nutné dávat kari sítě nebo by to udržely vlákna do betonu. Volal jsem prodejci ten mi zdělil že ano. Běžná dávka vláken je 0,6kg na 1m3 betonu. Prodejce vláken mi zjistil abych nemusel dávat kari sítě, že bych měl dát 1,2kg na 1m3 což by ekonomicky bylo zajímavé 1500,- za vlákna nebo cca 9000,- za sítě. Jak to vidíte vy profíci a praktici?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Bahner02.06.2020 11:31
Richard Blažek06.10.2008 16:41
Jan Němec06.10.2008 12:38
Richard Blažek04.10.2008 15:49
Jan Šulc04.09.2008 14:08
Teodor Beneš04.09.2008 13:03
Teodor Beneš24.10.2006 08:40
Tom áš 13.06.2006 05:19
Jan Němec12.06.2006 16:56
Tom áš 12.06.2006 16:46
Jan Němec12.06.2006 16:28
Jan Němec12.06.2006 16:26
tesko.cz svaton12.06.2006 15:48
Tom áš 12.06.2006 15:11
Petr Becak12.06.2006 12:20
Jan Němec12.06.2006 10:00
Tom áš 12.06.2006 09:36
Jan Němec12.06.2006 01:36

Datum: 04.09.2008 13:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dejte tam 3 kg/m3 polymerových makrovláken se statickým účinkem v betonu BeneSteel 55. Vyjde to levně a funguje to. Je na to evropský certifikát. Doporučuji použít i ztekucovač betonu - superplastifikátor.

Autor: Jan Šulc
Datum: 04.09.2008 14:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zajímavý tip. Ve Vašem předchozím příspěvku ale doporučujete pro betonové potěry vlákna kratší. Ta ale v nabídce (vaší???) firmy na webu nejsou. Jak to tedy je?
Osobně hledám adekvátní náhradu kari sítí do 70mm vysoké betonové plovoucí podlahy (bez podlahového vytápění) tak, aby bylo možné dosáhnou co nejhladšího povrchu (bez dalšího stěrkování). Jaký beton a jaké přísady v jakém poměru doporučíte?

Autor: Richard Blažek
Datum: 04.10.2008 15:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nahradí vlákna BeneSteel 55 karisítě v podkladovém betonu (základové desce)?

Autor: Jan Němec
Datum: 06.10.2008 12:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Blažku, stačí pohledat.
http://www.vlaknadobetonu.cz/product.php?id_product=23

Autor: Richard Blažek
Datum: 06.10.2008 16:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji

Autor: Teodor Beneš
Datum: 24.10.2006 08:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Náhodou jsem narazil na Vaši diskuzi o náhradě kari sítě drátky. Vlákna do betonu dělíme na mikrovlákna a makrovlákna. První zabrání nebo omezí vznik trhlin během zrání betonu (smršťování)a jsou buď skleněná alkalivzdorná ANTI-CRAK HD, nebo polypropylénová od řady výrobců. Sklěněná jsou asi 10 x pevnější. Tahle vlákna ale plně nanahradí výztužné sítě. To udělají makrovlákna, např. syntetická BeneSteel, nebo ocelová. BeneSteel vlákna jsou v délce 55 mm nebo 35 mm. Pro potěry jako potřebujete Vy o tl. cca 40 až 80 mm jsou nejlepší vlákna BS 50/35 v dávce 2,50 kg/m3.

Datum: 12.06.2006 01:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nevím jakou máte počítanou únosnost a jaká vlákna Vám kdo navrhnul a počítal. Já mám zkušenosti s vlákny Dramix od Bekaert. Mohu doporučit, dávkování 20kg/m3 betonu, ale jednalo se o podlahy, po kterých jezdila technika. Dávku 1,2 kg si nedokážu představit, jak zajistit jenom to, aby se rovnoměrmě rozptýlila, natož něco unesla. Pokud mluvíme o ocelových vláknech a ne o skle.

Datum: 12.06.2006 09:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já o ocelových vláknech nemluvím,proto jen 1,2kg teď ani nevím jak se přesně jmenují. Jsou to 12mm dlouhá syntetická vlákna. Před chvílí jsem se dočet že by měly být jen na to aby se neudělaly trhliny v betonu tak nevím.
Únosnost, jedná se jen o RD, a obavu z popraskané dlažby. Ty drátky vypadají zajímavě doufám že je seženu za dobrou cenu. Děkuji.

Datum: 12.06.2006 10:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jasně, jde asi o skleněná vlákna, ty jsou opravdu proti trhlinám, nenahradí ocelovou výztuž. Výrobců těch "drátků" je několik, ale Dramix je nade vše. Sám jej mám na chalupě. Kdo někdy řezal kabelový kanál do betonu s Dramixem, jako já, ví proč. I když ta podlaha byla rozřezaná a rozbitá, velmi těžce šla vůbec vybrat kvůli těm drátům. Ale to, jestli Vámi navržená vlákna vydrží, je úloha pro statika. Ten dá požadavky na jednotlivé díly, např. patky, podlahy, v číslech a výrobce těch drátků spočítá a garantuje, že to bude fungovat. Jiná cesta může vést do pekel.

Autor: Petr Becak
Datum: 12.06.2006 12:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jak probiha betonaz podlahy s temi dratky? Prece musi ty dratky vadit pri zarovnavani, ne? Nevycuhuji, nezachytavaji se do sebe nebo celkove neprekazi?

Datum: 12.06.2006 15:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Betonáž? Přímotopná podlaha spočívá v tom že se kábel nalepí až na hotový beton do flefibilního lepidla tudíž nevadí. Já uvažuji, že do zavadlého betonu nadělám drážky kábel přichytím flexibilním lepidlem a ušetřím spoustu flexibilu.

Autor: tesko.cz svaton
Datum: 12.06.2006 15:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tady preci nejde o to prychytit necim kabel. ten si prilepte treba zvejkackou. podlakovym topenim nahrivate material betonove mazaniny a dlazbu. kazdy material ma jinou tepelnou roztaznost a flexi lepidlo musi ty rozdily vykompenzovat. na podlahove topeni jakekoliv musite pouzit flexi lepidlo a neverte temto nesmyslum, je to hodne drahe usetreni cca 20kc na metru za flexi lepidlo

Datum: 12.06.2006 16:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Souhlas flexibil musí být ve vrstvě, i kdyby jen pár mm a na něj třeba hned dlažba. Pokud to chcete jako přímotop a ne akumulaci.

Datum: 12.06.2006 16:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak ještě jednou, můj návrh je dát drát do drážky nanést flexibil a položit dlažbu. Vy dáte kábel na beton srovnáte ho flexibilem, necháte zatuhnout a druhou vrstvu flexibilu položíte dlažbu. což máme o cca 5mm více. Takový postup jsem viděl já na fenixgroup.cz Ano je tam i postup kde se klade dlažba hned na kábel ale jen na malých plochách.

Datum: 12.06.2006 16:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Trocha úpravy: dám kabel na beton, zarovnám flexibilem, teda zedník-kladeč a nechá ho cca 1mm nad kabel. Do toho přímo plácne v jedné operaci dlažbu. Viděl jsem to zatím na ploše cca 15*3m chodba. Nevím, jak velkou plochu máte Vy. Nezpochybňuji návody na Fenixu, osobně je používám, nicméně protistrana- zedníci mají taky svoje návody, od výrobců jejich materiálů. Už jsem měl to potěšení, to sladit dohromady, takže dáte dohromady mailovou konferenci výr. topného systému a výrobce, nebo dodavatele lepidla, či SDK a oni dají spolu návod, pod který se oba podepíší. Já mám klidné spaní a zedník taky.

Datum: 13.06.2006 05:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano tak jak to popisujete vy, tak to doporučuje Fenix ale v malých plochách. Ve velkých nejdřív zakrýt kábel pak druhá vrstva a dlažba. Já mám spíš tu druhou variantu, 60m2. Možná ani to není problém a dělám si zbytečně hlavu. Dík za názor.

Autor: Filip Bahner
Datum: 02.06.2020 11:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132605
reakce na ...
Trocha úpravy taktéž..... Není náhodou přímotop e podlahové topení z výroby provedeno topným drátem průřezu cca do 2mm, který je nakasirovany na rohoží (něco jako peřinka)? Pak myslím, že diskuse ohledně vyřezávání drážek pro draty je lichá, a musí tam být flexilepidlo, kterým se prichytne ať již bodové ta síť s drátem nebo celoplošné.... Já doporučuji v tenké vrstvě celoplošně. Ona se pak ta perlička různé kroutí pro pokládku dlažby.
Nedovedu si představit sám vyrezavat v ploše 60 m2 zlabek pro samotný topný drát.... Jednoduší je myslím ta topná rohož....
Každopádně VŽDY flexi lepidlo, snižuje povrchové napětí mezi materiály betonu a dlažby. Flexi už od názvu je flexi, že je pružnější. V takové ploše osobně doporučuji vložit mezi beton a topení plastovou rohož Ditra (oranžová).... Viděl jsem již od jiných výrobců, asi i levnější, ale systém Ditra je 100 procentni

Bahner Filip

Datum: 12.06.2006 16:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Betonáž s dráty, probíhá čerpecím betonem, takže dráti nezůstali nahoře ani jednou, co jsem to viděl. Při malé aplikaci u sebe, občas něco trčelo, navíc navrch podlahy jsou vyšší nároky, takže zarovnávací nivelační vrstvička, cca 1cm a je to.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama