Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Doba kondenzace vodních par v oblasti zasklívací spáry okenních konstrukcí

Autor článku: Ing. Roman Jirák, DECOEN
Plné znění článku: Doba kondenzace vodních par v oblasti zasklívací spáry okenních konstrukcí
Anotace článku: Tento příspěvek se zabývá časovým úsekem, kdy dochází v průběhu dne ke kondenzaci vodních par na vnitřním povrchu, a závažností tohoto jevu. Ke kondenzaci na povrchu konstrukce dochází v případě, že její povrch je ochlazen na nebo pod teplotu rosného bodu, který je funkcí teploty, relativní vlhkosti a atmosférického tlaku prostředí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
rosení skelJosef Pišinger07.01.2019 19:55
Doba kondenzace vodních par v oblasti zasklívací spáry okenních konstrukcíPASIV PASIV23.09.2013 22:39

Příspěvky
Předmět: rosení skel
Autor: Josef Pišinger
Datum: 07.01.2019 19:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101891
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den,váš detailní rozbor mne opravdu zaujal ale stejně mám pocit že teorie se občas liší od praxe.... pokud si najdete čas prohlédnout mé fotky budu vděčný. Nejde o dům ale skleník s dvojskly v profilu T,kontaktní plochy lepené PUR tmelem,dodatečně ještě z boku zapěněná exp.PUR. Ve skleníku se velká vlhkost předpokládá, skla na fotkách jsou směrem k jihu,všechna "velká"skla jsou použitá z vyřazených plastových takže příp.orientace pokovení je nezaručená. Boční okna,úzké "pásy" jsou nová s Arg,správně orientovaná. Na fotkách jistě vidíte že jsou orošená nová boční z obou stran a většina velkých starých přibližně stejně. Pouze 2ks velkých,starých,ve spodní části a mírně vlevo od střední čísti skleníku NEJSOU OROŠENA PRAKTICKY VŮBEC.... není to zásadní problém ale zajímá mne proč tomu tak je?
skleník samozřejmě není do oblouku.... bohužel funkce panorama z mobilu :-)

Předmět: Doba kondenzace vodních par v oblasti zasklívací spáry okenních konstrukcí
Autor: PASIV PASIV
Datum: 23.09.2013 22:39 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 114091
reakce na ...
Je velmi přínosné, že se tímto měřením někdo zabývá, jen nerozumím tomu, proč tato měření nejsou realizována na trojsklech s hodnotou Ug 0,6 W...., které se systémově taktéž rosí. Např. eurookno SC 92 a jiné a jiné plastové i dřevěné.

Píšete:
které nebylo ovlivňováno rohovým spojením distančního rámečku.

Zde se nejedná jen o distanční rámeček ale o samotnou tepelnou vodivost skla, která je poměrně vysoká. Sklo v izolačním trojskle na straně interiéru je systematicky ochlazováno provětráním zasklívacího prostoru v okenním křídle. Zde na diskuzním foru bylo vše detailně prodiskutováno a bylo zde prezentováno i rosení ČTYŘSKLA na straně interiéru a to právě z důvodu výše zmíněném.

S prominutím Váš čtenář

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama