Jaký vodní filtr je opravdu účinný?

ZN Zita Nidlová @zita.nidlova před 17 roky01.10.2006 15:58:00
Jaký vodní filtr je opravdu účinný?

Dobrý den,

pročetla jsem si několik zdejších diskusí na toto téma, ale informace jsou tam buď příliš odborné (pro mne :-), nebo se řeší nepodstatné detaily (pro mne :-) Proto bych zde zkušenější ráda požádala o radu.

Mám poměrně tvrdou vodu - dle údajů vodárny 4-4,4 mmol/litr, osobně se domnívám, že to může být i trochu víc. Konvici odkameňuju každou chvíli, nános na bateriích "roste jako z vody"... Proto chci pořídit vodní filtr (pro byt, ne dům), který by spolehlivě snižoval nebo maskoval vodní kámen tak, aby nedocházelo k zanešení spotřebičů.

Osobně jsem se klonila k magnetickým filtrům - maskování tvrdosti vody, a to především z hlediska zdravotního - moc se mi nechce do vody přidávat jakoukoli chemii, byť se výrobci dušují, že to prošlo bůhvíjakými testy. Napsala jsem našemu dodavateli vody, jaký filtr by doporučil. Doporučil mi katexový. Nevím, co to přesně je, ale na některých webech jsem se dozvěděla, že tento typ filtru je vhodný pro větší úpravny vody, ale především pro vodu užitkovou, nikoli pitnou.

Pokud tedy chci ochránit např. kotel s topným okruhem, tam by asi chemický filtr nevadil (a magnetický by po pár dnech stejně nebyl nic platný). Pro ostatní spotřebiče napojené na okruh pitné vody bych raději použila ten magnetický (voda protéká, tak by to neměl být problém). Moje otázka tedy zní:

1) Je opravdu magnetický filtr tak účinný, jak výrobci propagují? Jaké s ním máte KONKRÉTNÍ zkušenosti?
2) Je za těchto podmínek lepší instalovat 2 nebo jen 1 filtr (v tom případě chemický)? Jaké máte zkušenosti s chemickými filtry?
3) Mohli byste mi doporučit nějakého konkrétního výrobce či značku? Nemám v téhle oblasti vůbec žádné zkušenosti a nedokážu odlišit kvalitního výrobce od dryáčníka.

Díky :-)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.