Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

infratopení K.

Autor: Jaroslav Kouřil
Datum: 16.10.2006 23:46

Přeji všem příjemný den. Řeším problém vytápění právě rekonstruované půdy - půdní vestavby. Narazil jsem na možnost vytápění pomocí infratopení. Než se rozhodnu, hledám zkušenosti s tímto druhem vytápění. Děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Jarda K.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 639   starší >>
Datum: 20.10.2017 21:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Nemyslel jsem pane Homola jako primarni zdroj, ale jako sekundardni pro pocit salaveho tepla. S infra zaric (trubicovymi) mam vyborne zkusenosti a casto se montuji ve venkovnich neizolovanych apres ski barech. Vlastni zkusenost je k nezaplaceni a ne vsem lidem to muze vyhovovat.

Autor: Jozef Homola
Datum: 20.10.2017 21:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Znám krajinu, kde se topí ze 70% elektricky a mají to udělané většinou přes panely akorát nehlásají o nich blbosti.
Například:
http://www.noboadvantage.com/products/

Autor: Marek Bednar
Datum: 20.10.2017 21:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Ty marketingove texty u nasich prodejcu temer nectu a ba naopak me to dokaze jeste vic znechuti zustat na takovych www strankach a radeji jdu jinam. Na ty vase panely mrknu zitra - dekuji za odkaz. Osobne jsem uvazoval o nejakem prenosnem na konferencni stul atp. pro narazove pouzivani.

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 21.10.2017 08:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
On ten Volfův web je plný marketingových tlachů. Takže web pro ovce.

Autor: Emanuel Volf
Datum: 21.10.2017 10:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
Zdravím pane Homola jste perfektní teoretik, který svojí teoretikou se snaží vyvrátit praxi. Je to asi podpobné jako ve středověku říkali, že ve vzduchu lidé nikdy nebudou létat, protože jim nikdy nenarostou křídla. Kdybyste Vaši teorii použil na vytápění krbem, tak by nikdy, nikdo , krby nikdo nepoužíval, protože tam na Vás sálá teplo ze zdroje teplého cca 500 oC a také to přežijete . Ta Vaše teorie, že na hlavu dopadá moc tepla, to byste ji musel mít plešatou, naleštěnou krémem na boty na černo a tu hlavu strčit pod topný panel, a stát tam alespoň půl hodiny aby Vás to rozhodilo. Žijte v realitě, panely jsou na stopě obvykle cca 2,6 metru vysoko, v místnosti se pohybujete a tepelné sálání se odráží ze všech stran, takže tepelná pohoda je téměř rovnoměrná. Teorie je jedna a praxe je druhá, to srovnání s krbem je dostatečně přesvědčivé. Už jsem jednou řekl, že zde psát nebudu, je to ztráta času.Že to funguje a lidé jsou spokojeni Vás přesvědčím takto : Každému tuzemskému zákazníkovi napíšeme a písemně potvrdíme do faktury- když Vám naše infrapanely nebudou vyhovovat do 6 roků, vezmeme panely zpět a vrátíme Vám peníze do haléře nazpět. Zatím o to nikdo zdůrazňuji nikdo nepožádal a to je vyrábíme cca 15 roků.
Já bych ososbně ocenil vaši teoretickou iniciativu reálnými radami, jak toto topení ještě vylepšit, levnější konstrukcí, protože topná skla dovážíme ze Svýcarska, zbytek děláme v Klatovech. Zdraví Volf

Datum: 21.10.2017 10:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Najde se snad tady nějakej zoufalec kterého Volf těmi manipulujícími tlachy přesvědčil?

Datum: 21.10.2017 17:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Za větu "sálání se odráží od všech stran" neuspějete ani na průmyslovce. Bude to za 5.
Něco k počtění a pousmání je na obrázcích. Něco tam nehraje.

Datum: 21.10.2017 10:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Gratuluji, to říkám každému, kdo má dobře zatepleno- Váš dům je jednička, ta spotřeba na topení je super. Přímotopy také nejsou špatná věc, ale vyzkoušejte tepelnou pohodu. Vypněte v jedné místnosti přímotop, já Vám pošlu panel 400 W, dejte jej na strop a porovnejte pocitově teplo v jiných místnostech. Podmínkou je , že mi musíte poslat foto, jak je panel na stropě, protože tam má největší účinnost. Pak to sem můžete napsat. Zapůjčím Vám jej zdarma na rok. Nejdražší položkou na infrapanelu je to sklo. Adresa je Zdraví volf

Autor: Karel Plaček
Datum: 20.10.2017 19:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101348
reakce na ...
Pane Volfe, mají panely plynulou regulaci výkonu ?

Datum: 21.10.2017 10:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Plaček, nemají, protože na co ? tu regulaci výkonu a teploty v místnosti Vám obstará pokojový termostat na zdi pokoje. Panely mají uvnitř namontovaný termistor- prakticky termostat pevně nastavený na teplotu 120 oC pro případ, že by někdo panel zakryl dekou, kabátem a pod. což ale u panelu na stropě nehrozí. Ale výrobní postup od fi. Cagon,odkud jsme výrobu, převzali to takto určuje.

Datum: 21.10.2017 11:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už tu zase meleš kraviny Volfe ! Termistor v žádném případě není termostat ! Čím dál tím víc se tady prezentuješ že toho vlastně moc nevíš. Jen umíš velice přesvědčivě žvanit abys ukecal ty co toho taky moc neví.

Autor: Pavel Bozek
Datum: 31.10.2017 16:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125355
reakce na ...
Pan Volf ví co píše, ..... radši 2x přečtou, než něco napíšou.............

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pozistor

Datum: 31.10.2017 18:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím pane Bozek, děkuji za Váš příspěvek, potěšil jste mne a napsal jste to za mne. Neměl jsem čas ani chuť to někomu vyvracet a už jsem se zařekl, že sem psát nebudu je to ztráta času. Bohužel rád bych také pochytil některí dobré rady, toho není nikdy dost, nikdo z nás nezná všechno.
Zdraví Volf

Datum: 31.10.2017 18:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím Honzo Kopřivo, bylo mi líto, jak všechno odsuzujete aniž by jste tomu dal šanci, protože infratopení je skutečně vynikající. Když chcete šetřit tak infratopením může být třeba žehlička na stropě, kterou Vám půjčí manželka zadarmo. Ale bohužel někteří lidé nepřejí pokroku i kdyby byl zadarmo. O tom termistoru Vám to za mě napsal pan Pavel Bozek https://cs.wikipedia.org/wiki/Pozistor tak si to alespoň přečtěte. Potěší mne když se veřejně omluvíte. Zdraví Volf

Datum: 31.10.2017 18:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Hele Volfe. Termistor nikdy nebude termostat protože termostat je spínací prvek pracující s využitím tepelné roztažnosti materiálů. To že se pozistory používají v tepelných spotřebičích je hezké ale termostaty to prakticky jak píšeš nejsou. O elektronickejch součástkách mně zcela určitě nebudeš poučovat, na to ty nemáš ani školy ani buňky.
Omlouvat byses měl spíš ty za ty kraviny co šíříš a ještě se u toho tváříš učeně. A řekl bych že ani zástup pochlebovačných neználků ti nepomůže.

... "Když chcete šetřit tak infratopením může být třeba žehlička na stropě". Jsi opravdu směšný.

Datum: 24.10.2017 10:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101348
reakce na ...
No a když budu mít tepelné ztráty 200W a vy mi instalijete na strop 400W, nebudu mít diskomfort cyklováním infrapanelu podle kolísání teploty tím, že bud chvíli osálan, pak zase chvíli né, pak zase chvíli jo a tak pořád dokola ?

Datum: 20.10.2017 18:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
V praxi jsem panely viděl a dokonce i demontované. Řeči, že to rovnoměrně sálá jsou naprosto mimo. Když někdo dá na strop panel 900 w a stoupne si pod něj, tak nesplní popdmínku měrn ého výkonu na osálání hlavy. Je zajímavé, že někteří výrobci doporučují panely pod okno.
Zde ukázka reklamy, kde se tvrdí 70%.

Datum: 20.10.2017 18:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
máte pravdu pane Homola, někteří výrobci tam píší pitomosti. Zdraví Volf

Datum: 21.10.2017 08:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, máš Volfe pravdu. Znám pár lidí co takovým jako jsi ty naletěli a s použitím infrapanelů u nich doma vznikla celkem diskomfortní tepelná pohoda. A za ty bratru nemalé ceny za jaké to udáváš? To bych radši šel do přímotopů nebo elektrické podlahovky. Ale neboj, vždy se najde dost rozumově méně rychlých kteří uvěří.

Autor: andy andy
Datum: 23.10.2017 17:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126192
reakce na ...
infrapanely jsou kapilární rohože?

Autor: andy andy
Datum: 19.10.2017 13:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126192
reakce na ...
Zkuste se podívat na kapilární rohože. Také pracují na principu infrazáření.

Autor: volf emanuel
Datum: 05.05.2010 18:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
už se dlouho nikdo neozval, takže topení infra funguje, všichni jsou spokojeni?. Prosím kdo ho máte napište jak jste spokojeni , Děkuji

Autor: Ladislav Kodym
Datum: 06.05.2010 07:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
U nás zatím ano, dům (novostavba) to po nepříznivé zimě vysušilo, po plísni ani stopa, stěhování začátkem července, další info Vám klidně zašlu.

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 06.05.2010 12:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dům by jste vysušili jakýmkoliv vytápěním

Autor: Ladislav Kodym
Datum: 06.05.2010 13:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zcela jistě BY JSTE vysušil čímkoli, asi jde o rychlost a hlavně rovnoměrnost.

Datum: 06.05.2010 13:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
http://www.calibro.cz/katalog_cz.pdf
Existuje pouze jeden druh topení, který není rovnoměrný a tudíž asymetrický a to je právě vytápění infra neboli sálavé. Všichni anonymní propagátoři se sami sebe ptají a sami si odpovídají a přitakávají jak suší, rovnoměrně hřeje, je laciné, výborně se reguluje, neohřívá vzduch a léčí drtivou většinu chorob ale opak je pravdou. Laskavě se podívejte na odkaz co je to "infratopení".

Autor: Jan Jančařík
Datum: 06.05.2010 14:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Toto jsou vysokoteplotní infrazáříče s teplotou povrchu 900 až 1100°C. Pokud něco víte o infratopení pro domácnosti kde teploty nepřesahují 95°C, měl by jste vědět že porovnáváte dvě naprosto rozdílné výrobky. Také povrch tohoto zářiče s příkonem 600W má plochu cca 20 x 5 cm a infrapanely pro domácnost mají cca 100 x 60 cm a více. To je 60 x !!!!! větší plocha !!!! a tedy i větší rovnoměrnost distribuce tepla do místnosti. Vzhledem k Vašim rozumným předešlým příspěvkům věřím, že toto jste uvedl jako Vtip :) a neměl jste v úmyslu uvádět lidi v omyl... v zhledem k tomu, že s infrapanely se dnes vytápí v tísících domácnostech po celém světě, a vy s nimi nemáte žádné osobní zkušenosti, je rozumné zvážit zda by jste měl v této oblasti příspěvků přispívat...

Autor: Fery Mara
Datum: 06.05.2010 14:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Homolo, trefil jste to naprosto přesně. Ještě bych doplnil, že se zde objevuje vždy nějaký spokojený člověk pravidelně po nějakém čase. A vždy se hned, jako náhodou, objeví odbormíci, kteří jej podpoří.
Prostě dealeří mají préééé :-)

Autor: Jan Jančařík
Datum: 06.05.2010 14:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
a "odborníci" kteří bez znalosti sálavého vytápění melou poze dohady. Myslíte že pan Homola je prodejcem plynového topení? nebo tepelných čerpadel? Vhledem k tomu, že sálavé topení jim pomalu ale jistě ukrajuje jednoho zákazníka za druhým, věřím že na nějaké podobné výplatní listině je určitě uveden. A co vy pane Mara? Pro koho pracujete vy? že znáte obchodní prakitky dealerů :) Akumulačky? Přímotopy?
V dnešní době je spokojený člověk lovnou zvěří, protože polovina blbců je nespokojených a český člověk je závistivý až za roh. Soused se nemůže ukázat v hospodě po tom co si za odbornou a náročnou profesionální práci koupí superba, protože ostatní vidláci co posedávaj v hospodě už od oběda a nic neumí ho pomluví a nejlépe mu ho večer objednou korunou.

Takže pokud je někdo spokojenej, pište a podělte se se svýki zkušenostmi a na bláboly pana Mary se vykašlete.

Datum: 06.05.2010 14:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Jančaříku, ty texty spokojených zákazníků máte přece už dávno napsaný, tak je sem plácněte, ať se pobavíme!!!

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 639   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.