Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Projektant VZT

Autor: Marek Spurný
Datum: 13.11.2006 21:00

Může mi prosím někdo poradit nebo doporučit projektanta na teplovzdušné vytápění. Oslovil jsem několik projek. ze stránek f.Atrea, ale bez úspěchu. Buď neměli čas, nebo se mi zdála nepřiměřená cena. Když bylo obojí O.K., tak se už pro změnu neozvali. Moje představa je se vejít do 15.000,-.a né 20 až 25 tis. Projekt mám téměř hotový a na jaře bych chtěl začít. Děkuji za každou radu.
Spurný

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vladimír Štefek14.11.2006 23:26
Pavel První14.11.2006 20:38

Datum: 14.11.2006 23:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den pane Spurný,
jsem projektant spolupracující s firmou Atrea na Moravě. Musím říci, že cena 20-25000,- Kč za projekt (předpokládám kompletní prováděcí na teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací), je už i na mne vysoká. Na druhou stranu musím napsat, že kvalitní projekt potřebuje svůj čas a má být natolik precizní, aby se z něj ta či ona technologie dala bez problémů poskládat a zprovoznit. Projekt teplovzdušného vytápění není jen "čistá vzduchařina", ale je to navíc: návrh zdroje tepla s propojením/i, návrhy dodatkových topení do prostor, které nelze z hygienických předpisů vytápět teplovzdušně, návrh a vykreslení ZVT, návrhy a propojení popř. dalších zdrojů energie (solar, krb. kamna....
V naší projekční kanceláři se snažíme přistupovat k projektům komplexněji, to znamená posoudit a navrhnout optimální obvodovou schránku objektu, podívat se na dispoziční uspořádání, velikosti prosklených výplní a jejich materiálů apod. Na základě optimalizce v tomto prvním kroku následuje následně optimalizace systému VZT.
Projekty zpracováváme komplet, vč. dodatkových topení, návrhu zdroje tepla, zemního výměníku tepla vč. jeho rozkreslení, popř. propojení dalších zdrojů....Termíny zpracování cca. do měsíce a půl.
Ceny se pohybují mezi 13-16000,- Kč v závislosti na složitosti zakázky.
Budete-li mít zájem, napište na mail:

ing. Vladimír Štefek

Autor: Pavel První
Datum: 14.11.2006 20:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zkuste se poptat ing. Kopečného, je taky ze stránek ATREA a je ze Svitav, nevím jestli to ještě dělá, ale projekt do 15 tis. Kč by dle mého názoru udělat zvládl!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.