Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Eurookna Prážák

Autor: Pavel Daniel
Datum: 01.01.2007 22:38

Nemáte někdo zkušenosti s okny od f. Eurookna Pražák?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 239   starší >>
Datum: 18.01.2019 16:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129486
reakce na ...
Přeji hezký den,

přečet jsem diskusi ohledně výrobce oken Pražák. Nejsem zákazník a nevím jestli budu. Měl jsem ho vybraného na okna do našeho domu. Jelikož už za život vím, že je dobré si na firmu sehnat reference, zavedlo mě to sem. Udivuje mě přístup firmy, že dělá že neví co s oknama které dodá a dostává se mezi rám a okno voda. Přitom někdo jiný už zjistil, že je to dírama v rámu a stačí silikon. Pokud jsem něco poplet, omlouvám se.

Otázka pro někoho kdo problematice oken rozumí. Pokud mám starší dům že 70let. Zřejmně asi je zbytečné tam dávat 3sklo. Stačí dřevohliníkové okno z dvousklem? Nebo se mýlím.

Předem děkuji za případnou odpověď

Autor: Andrea Hilpertova
Datum: 18.01.2019 16:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101636
reakce na ...
Dobrý den,
přístup firmy Pražák v případě problémů je velmi špatný, námi urgovaná reklamace nebyla nikdy vyřešena. Nedoporučuji.

Autor: Petr Vorlíček
Datum: 03.02.2011 10:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100184
reakce na ...
Vážený pane Vaňku,
v této diskuzi jsem narazil na Vaše vyjádření o pasivních domech, ze kterého vyznělo, že je to z Vašeho pohledu něco nepřiměřeného. Můj dům je pasiv s 30 cm izolace, předsazenou montáží oken s trojskly, s rekuperací s mírným přetlakem v domě se stálým provozem s výměnou vzduchu cca 100m3/hod (jak je běžné...), relativní vlhkost budu držet v rozmezí 45-60% při teplotě 22°C. Přesněji už snad provozní podmínky charakterizovat nelze.
Můžete jako zástupce firmy PRAŽÁK jednoznačně konstatovat, zda byste Vaše okna do takové stavby doporučil, či nikoli? (s tím, že v případě vyskytnutí se problémů s rosením oken mezi rámy při dodržení uvedených provozních podmínek ponesete zodpovědnost za případné nedostatky?
Pan Pražák mi na veletrhu žádné nebezpečné provozní podmínky nesdělil, Vaše nabídka na okna byla mezi třemi vybranými, ze kterých jsem chtěl okna letos vybrat, nechtěl bych ale následovat anabázi a dohadování se o vlivu provozních podmínek...
Děkuji

Autor: Darek Grabarczyk
Datum: 03.02.2011 10:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101625
reakce na ...
Dobrý den,
přetlak není vhodný, budete si tlačit vlhkost do konstrukce. Doporučuje se naopak raději podtlak. Mám momentálně 45% vlhkost a 21,5st. přesilikonoval jsem už téměř všechny zasklívací lišty, a rosení mezi rámy se výrazně omezilo. Rosí se většinou v horní části, kde je těsnění přerušené. Podle mě je důvod rosení netěsnost, nic jiného. Pokud je venku -5 a míň, rosit se taková okna budou bez ohledu na vnitřní vlhkost. Rozdíl bude jen v množství kondenzátu. Toť můj závěr ze svých zkušeností.

Autor: petr kocina
Datum: 03.02.2011 13:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100182
reakce na ...
přetlak není vhodný - souhlasim a je to skutecne tak.
invektivari jiste muj argumet napadnou :-) uz jsem zvykly na ty jejich blaboly - vim ze nic nevim.

Datum: 04.02.2011 09:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Kocino,
nejsem si ale jist, že podtlak je vhodný v prostoru s krbem - ikdyž je krb oddělen vnějším nasáváním a vzduchotěsným komínem, netěsní samozřejmě uplně a v extrémním případě byste se takto mohl otrávit CO.
Také si nejsem jist (to opravdu nevím), jestli jde podtlak u některých rekuperací vůbec nastavit? Např. Nilan Vaší sestry žene čistý vzduch kanály vzduchotechniky, nazpět jej ale nasává pod dveřmi a pod. přes WC a koupelnu. Zpětné nasávání bude mít jistě větší odpor, vznikne tedy automaticky přetlak. Lze i zde navýšit výkon "výfukového větráku", aby se tlaky vyrovnaly?

Datum: 04.02.2011 10:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
komin nemam ani ja ani dcera,takze nevim jak to funguje v pripade krbu.
jinak tech 100m3 je stejne hodne.
ja jedu cca na 60m3 a dcera rovnez na minum,bohuzel nemuze nastavit mene.to je v pripade NILANU docela chyba.zrejme by nebylo dostatek vzduchu na ohrati TUV.

toz asi tak z praxe.

Lze i zde navýšit výkon "výfukového větráku", aby se tlaky vyrovnaly? - nevim.slo by to regulaci kazdeho vetraku zvlast.tuto moznost ani ja ani dcera nema.

Datum: 04.02.2011 13:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Kocino,
nemáte-li možnost regulace větráků zvlášť, zřejmě běží rekuperace v mírném přetlaku, viz. vysvětlení výše...

Autor: Michal Vaněk
Datum: 03.02.2011 15:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103490
reakce na ...
Dobrý den
Nedávno jsem psal, že nevím proč ke kondenzaci dochází. Faktem pořád zůstává, že se nám to objevilo na 3 zakázkách. Okna byly usazeny do izolace a domy mají rekuperaci tepla, odpověď bych hledal v Mollierově diagramu.
Já osobně jsem zastáncem usazení oken částečně do izolace a částečně do nosné zdi:
1. okno je pevně uchyceno
2. okno je dostatečně hluboké na to, aby trčelo 5cm v izolaci, těchto 5cm bude mít vždy lepší prostup než rám okna
3. není zbytečně nákladná montáž.
Ovšem zákazníkovi vždycky namontujeme okna taj jak chce on.

Autor: Darek Grabarczyk
Datum: 03.02.2011 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101625
reakce na ...
Já je mám cca z 1/3 klasicky ve zdi.

Datum: 04.02.2011 09:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Vaňku,
nepochopil jsem, co jste myslel tím "těchto 5cm bude mít lepší prostup nežli rám okna"...Něco na takové montáži možná bude, chtělo by to ale diagram izoterm...

Zajímavé je, že jako prodejce oken jste zde na foru jediný, kdo nezná důvod kondenzace mezi rámy...
Abyste mohl číst v mohrově diagramu, musel byste mít nejprve údaje o teplotním spádu v konstrukci okna, tedy i mezi rámy. Kdybyste ho měl, nezjistil byste nic víc, než že při této teplotě a a běžné vnitřní vlhkosti nastává rosný bod. Co byste tam ještě chtěl vykoukat?

Aby se kondenzaci zabránilo, muselo by se zabránit vstupu vodních par z vnitřního prostředí mezi rám, nebo zabránit vzniku rosného bodu. To druhé podle mne nelze. Jestliže je okno vybaveno nějakými kanálky, které vedou do prostoru mezi rám, lze to z pohledu PD považovat za konstrukční vadu...Jako výrobce okna by pro Vás neměl být problém minimalizovat průnik vzduchu mezi rám okna, ne? (když to zvládne běžný uživatel s jednou tubou silikonu...)

Datum: 04.02.2011 11:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pri velice mirnem podtlaku v dome ke kondenzaci dochazet nebude.komin by to mohl relativne v pohode zajistovat - zjisteny to ale nemam.bracha taky nema komin v novem dome.

Datum: 04.02.2011 11:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Vrlíček
Myslel jsem 5cm izolace, porovnejte si lambdu dřeva a izolace. To, že to zde všichni ostatní ví, čím to je jsem si všiml. Možná až do svých úvah zaberou difůzi dřeva, rozdílné parciální tlaky a teplotní faktor vnitřního povrchu zvýšený o bezpečnostní přirážku, tak možná změní názor. Hodila by se zde slavná Sókratésova věta, ale nechci dráždit, zvláště pana Mitrengu, už tak dost času tráví u počítače :-).

Datum: 04.02.2011 13:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Vaňku,
chcete mi snad naznačit, že vlhkost mezi rámem tam nadifunduje skrz vnitřní část rámu? Jistě, to je velmi, ale opravdu velmi pravděpodobné...
Je zarážející že víte, že 3 vadné případy se staly v domech s rekuperací, ale místo abyste pozorovali tlakový rozdíl proti vnějšímu prostředí, který má majoritní vliv, mluvíte o difuzích, parciálních tlacích a bezpečnostních přirážkách, chybí už jen vesmírné zážení a rodinná aura.
Vy mi připomínáte Britské vědce, kteří utratili za třicetiletý výzkum v přepočtu 400 milionů korun se závěrem, že ženy přitahují více muži s drahými vozy, než ti s levnými...

Jako zákazník jednoznačně požaduji 100% ní záruku kvality a funkčnosti se 100% ní zodpovědností za případné nedostatky. Prohlášení typu "výjimečně se to vyskytlo, nevíme, čím to je a je to vinou zákazníka" , to se na mne nezlobte, ale to je jasná lemplovina. V naší firmě bychom třem zákazníkům z tisíce vyměnili bezplatně zboží a ještě je pozvali na zákaznickou chlastačku. Protože nejsme hlupáci a víme, že se nám to vyplatí.

Jsem velmi zvědav, zda se k této problematice postaví zadnicí i ostatní výrobci. (dám brzy vědět...)

Autor: Zdeněk Mitrenga
Datum: 04.02.2011 13:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102704
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Autor: Helena Kollárová
Datum: 04.02.2011 11:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100622
reakce na ...
Principy vzniku kondenzace jsem se pokusila nedávno vysvětlit v tématu kondenzace, rosení mezi rámy. Podíl vlivu umístění rámů a vlastní konstrukce v rosení oken.

Autor: Adam Kurdík
Datum: 27.01.2011 09:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102918
reakce na ...
Potvrzuji, že když má zákazník štěstí, tak dostane okna, se kterými je natolik spokojený, že při další příležitosti jde zase za Pražákem.
Ovšem, když se něco nepodaří, tak reklamace je opravdu silný zážitek. Měl jsem tu čest potkat p. Pražáka při řešení špatně namontovaných oken a škod, které vznikly při vybourávání a novém osazování. Někoho tak arogantního jsem dlouho před tím a dlouho po tom nepotkal (a že se po stavbách pohybuje kdeco) - základní a jediný argument byl, že všichni jsou špatní, jenom jeho montéři dokonalí. Něco jako omluva nebo dokonce úhrada prokazatelných vzniklých škod (ve výši cca 10 % ceny oken) je něco, co by bylo nutné si vymoci soudně.

Datum: 27.01.2011 09:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Musím potvrdit, že chování pana Pražáka je velmi neprofesionální. Od firmy máme okna, ty prozatím hodnotit nebudu, doufám, že jsou vyrobená a namontovaná tak, že budou výborně sloužit. Každopádně během řešení nedodržení smluvního termínu ze strany firmy jsem měla několikrát možnost telefonicky jednat s panem majitelem a nad tím, jakým způsobem argumentoval, mi zůstával rozum stát. Např. jsem se dověděla, že technici, kteří okna montovali jsou troubové a že ve firmě mají (slušně řečeno) nepořádek.

Datum: 27.01.2011 11:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Datum: 28.01.2011 17:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Mitrenda
Ve třech případech z tisíce se objevila u našich zákazníků kondezace mezi rámem a křídlem, ovšem ne naší vinou, ale chybou užívání. Rozebírat to dál nebudu, opakoval bych se a níže je ktomu napsáno dost.
Samozřejmě ostatních reklamací je více, nejčastěji odřená okna, někdy praskne sklo, výjmečně pozdní termín dodání. Okna s trojskly jsou dost těžká a v téměř každé zakázce se pohybují skla s rozměry nad 3 m2, při tomto rozměru je nutné změnit složení skel, místo 4mm se dávají 6mm. 1m2 takového okna váží 45 Kg. Naše firma ve velké míře vyrábí zdvižně posuvné dveře, někdo tomu říká HS portály, tyto okna váží i kolem půl tuny. Občas se stává, že při samotné montáži se okno tzv. "ťukne". O těchto typech reklamací vedeme samozřejmě záznamy, při vhodném počasí je opravíme. Lak se nedá opravovat při tepllotě pod 10°C, což většina zákazníků chápe.
Pozdní termín dodání, a to je případ paní Hilpertové, kterou tímto pozdravuji, se stává výjmečně. Paní Hipertová si od naší firmy objednala dřevohliníková okna, do kterých objednáváme hliníkové opláštění od německé firmy Hermann-Gutmann. Bohužel spediční firma při dodávce jeden dlouhý rám poškodila. Musel se tudíž reklamovat a přišel nám za měsíc. Tomuto se ovšem nedá zabránit. Její manžel Ing. Arch Hilpert (mimochodem staví velmi hezký dům) odmítl montáž oken bez tohoto jednoho kusu. Tím se naše firma dostala do prodlení s celou dodávkou.

Téměř všude pracují lidé a nyní si dovolím citovat pana Mžiku obchodního zástupce f. Hermann - Gutmann, protože sám bych to nenapsal líp:
Hliníkové rámečky si zaslouží v této době zvláštní pozornost. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o zakázkovou výrobu!!! Není to žádný sortiment, který vyjmete z regálu a pošlete zákazníkovi! Nejedná se ani o sériovou výrobu určitých rozměrů,
ale téměř každý kus je originál, který se musí nejen vyrobit, nařezat, ale i svařit, zbrousit, povrchově upravit ve speciálních (svými rozměry) vanách a povrchově upravit a zabalit. K tomu je potřeba připočíst mnohdy dlouhou přepravní dobu.

Je pochopitelné, že při těchto výrobních procesech, mnohých dodavatelských, může dojít nejen k chybě, ale i k vadě či poškození. To je fakt, na kterém se nedá nic změnit a i to, že každý výrobce má právo na opravu či reklamaci.

Tím mám na mysli nejen fa. Gutmann, ale i všechny naši subdodavatelé. Jak sami víte, největší podíl na reklamacích má právě povrchová úprava, či poškození při transportu. Technických reklamací je minimálně.

Na poznámku pana Kurdíka reagovat nemůžu, protože si nevybavuji, že bych jej znal a ani si nevybavuji, že bychom někde předělávali špatně usazená okna naší chybou.

Doufám, že jsem Vám to pane Mitrenda vysvětlil a snad nearogantním způsobem, pokud ne, tak alespoň oceňte, že Vám odpovídám v pátek o půl šesté večer, zatímco mě doma čeká moje mladá krásná manželka s milovanými dětmi.

Datum: 28.01.2011 19:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Znát mne nemusíte, nikdy jsem nebyl (a nepředpokládám, že někdy budu) vaším zákazníkem. Šlo o dům, který jsem projektoval.
Okna jste předělávali a to dokonce 2x. To, čí to byla chyba, bylo hlavním tématem hádky. Jelikož šlo pro investora o relativně malou částku (v řádu desítek tisíc), tak neměl chuť pouštět se do soudního sporu - a na to zmíněný arogantní reprezentant vaší firmy spoléhal.
Problém byl ve výškových rozdílech mezi sousedními okny na fasádě (více než 10 mm při vzdálenosti oken 1,7 m). Po opravě se zjistilo, že oni dokonalí montéři srovnali okna i tím, že u jednoho okna posunuli jenom jednu jeho stranu do správné výšky, tj. okno po této opravě bylo nakloněné o těch 10 mm. Ono tam toho ale bylo více - třeba problémy s lakem nebo špatné kotvy a doba jejich výměny za správné.

Datum: 02.02.2011 09:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den pane inženýre
Na každý problém se dá dívat z různého úhlu pohledu a na základě nedostatku faktů si různí lidé dělají různé závěry. Nevím kolik toho víte Vy, aby jste mohl napsat takové závěry. Jak to vidím já? Předpokládám, že se jedná o zakázku pana Fojtíka z MNV. U řešení sporu jsem byl i já a tudíž jsem s ním velmi dobře obeznámen. Okna byly usazeny do vágrisů, které nám připravila stavební firma, to že byly vágrisy špatně není naše vina. Situace byla o to víc vyhrocena, že se na skutečnost poukázalo až po vnitřních omítkách, což sebou nese řadu vícenákladů. Pokud mám správné informace, tak Vy jste tam byl stavební dozor, předpokládám, že jste věděl, že tam bude obklad a tyto věci jste si měl pohlídat. Pokud píšete problémy s lakem, tak to uvedu na pravou míru. Okna se usazovali do úrovně izolace, v příloze Vám posílám fotky, kdy po usazení oken veškerá voda, která se zachytila na střeše, tekla přímo na rámy oken. Je to patrné z fotky. V tu dobu prošelo vydatně asi měsíc. Navíc nedocházelo k větrání po montáži oken ani při omítkách, kluci si tam tak trochu topili, aby jim nebylo při práci zima, čehož jsou důkazy jasné mapy kolem oken z vnitřní strany, opět fotky.
A kotvy? V té době jsme kompozitové kotvy nepoužívali, majitelka nám volala, že něco takového existuje a že si je přeje. Na její přání jsme je objednali a namontovali. Za to jí děkujeme, jelikož se jedná o skvělý materiál, který od té doby používáme pořád.
Resume: Naše firma za nic nemůže, z mého pohledu je vše chyba stavebního dozoru, ergo: Vaším zákazníkem jsem nikdy nebyl, a nepředpokládám že někdy budu. Velká chyba českých stavebníků je, že nedokáží reklamovat práci projektanta nebo staveního dozoru, kteří počítají s tím, že investoři těmto pracem nerozumí a nechají si nakecat cokoliv. Tím nechci házet všechny do jednoho pytle.

Datum: 02.02.2011 11:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
bohužel nikoho nenapadlo, že bude nutné kontrolovat výškové osazení oken (dát váhu mezi dvě sousední okna na fasádě je pro montéra nesrovnatelně jednodušší a přesnější než zedníkem vynášená výška mezi místnostmi), protože by mohly mezi nimi být až takové rozdíly, přiznávám se, že toto je i moje vina. Při převzetí oken jsem nebyl, objednávka i přebrání oken proběhly to pouze mezi investorem a vámi.
Co se týká vlhkosti z omítek - omítky byly hotové déle než měsíc před montáží oken (po montáži se jenom dodělávaly špalety). Na prodlevě s doděláním fasády měla vaše firma hlavní podíl. Problémy s lakem byly na vnější straně některých oken (přestože byly vystaveny všechny stejným podmínkám) - tj. na povrchu, který zůstává trvale vystaven vlivu povětrnosti, a ne v nějakých záludných zákoutích kam zapršelo.
Co se týká kotev, tak ty měly být původně nerezové, vámi byly použity z normální oceli (opatřené navíc pouze základním nátěrem). Právě kotvy byly jeden z důvodů, proč zůstala okna tak dlouho bez dodělané fasády - montáž oken proběhla 20. dubna, kotvy byly vyměněny někdy mezi 4. a 9. červnem (data beru jenom podle fotek), takže v té době se teprve dalo začít s fasádou, přičemž další zdržení přišlo s výškovými úpravami oken.
O všech problémech a míře zavinění jednotlivými účastníky stavby od investora, přes dozor, generálního dodavatele až po vás by se dalo určitě diskutovat. Problém ovšem byl v tom, že vy jste diskusi nepřipouštěli - neuvěřitelná arogance vaší firmy (zejména p. Pražáka) samozřejmě vyvolala nechuť se na něčem domluvit i v ostatních. Jedinými vašimi argumenty bylo - všichni dělají všechno špatně, jenom my jsme ti skvělí. To, že se na vás neustále čekalo, na serióznosti taky nepřidalo - ať se jednalo o prosté lhaní o tom, v kolik hodin budou montéři na stavbě, kdy na ně čekalo několik lidí a oni se uráčlili dorazit o hodinu později, nebo zmíněné několikatýdenní čekání na výměnu kotev. Ostatně argumentům o vynikající kvalitě montérů (jejich schopnosti používat vodováhu a mozek) se poměrně špatně věřilo, když tito experti byli schopni osadit okno ve sklonu 10 mm na délku okna.
Zajímavé je, že o tom v jakých podmínkách okna můžou být se člověk dozví až, když je problém. Na zmíněné stavbě jsme se například dozvěděli, že by vaše okna se vlastně měla osazovat nejlépe v dokončeném domě, tak aby nebyla vystavena, tak jako ostatní stavební výrobky, běžnému provozu na staveništi. Samozřejmě takové upozornění kupodivu nepřišlo před montáží.
V první větě v posledním odstavci je vidět, že arogance se zřejmě stala vaší oficiální firemní kulturou - vaše firma nikdy za nic nemůže a konec diskuse, že! Teď tvrdíte, že za všechno může stavební dozor - při dohadování na stavbě byli takto obviněni postupně i všichni ostatní zúčasnění (investor i dodavatel).

Datum: 02.02.2011 13:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
v kolik hodin budou montéři na stavbě, kdy na ně čekalo několik lidí a oni se uráčlili dorazit o hodinu později - toto jsem zazil na sve stavbe jednou.tim padem i skoncili vcetne dodavatelů,ten samy den.

ten den jsem byl tak rozcileny,ze i otec mi rekl,takhle jsem te nikdy nevidel.

Datum: 02.02.2011 13:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy nepřesvědčíte mne, já nepřesvědčím Vás. Další debata na toto téma postrádá smysl. Trošku mě pobavila Vaše poznámka o aroganci, jelikož jsem citoval Vás. Připomíná mi to větu z filmu pátý elemetn:" Nenávist plodí zase jenom nenávist", zaměníme-li za slovo arogance.

Datum: 02.02.2011 13:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já Vás nehodlám o ničem přesvědčovat a ani nemám v úmyslu pokračovat v debatě o této stavbě. O firmě Pražák jsem si zejména z jednání přímo p. Pražáka udělal dostatečný obraz. Dodnes se mi bouří žaludeční šťávy, když si na něj vzpomenu. Co mě jenom mrzí, že nemám žádný záznam z jeho výstupu, protože s odstupem se mi to zdá stále neuvěřitelnější.
Moje poznámka se týkala první věty: "Naše firma za nic nemůže,...".

Datum: 02.02.2011 13:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Velká chyba českých stavebníků je, že nedokáží reklamovat práci projektanta nebo staveního dozoru, kteří počítají s tím, že investoři těmto pracem nerozumí a nechají si nakecat cokoliv. - na tyto nesvary upozornuji neustale,bohuzel me tu nekteri radobyodbornici povazuji za vola.
jinak diky za vase postrehy jsou k nezapalceni a doufam,ze jich bude pribyvat vcetne zmrsenych vypoctu atd .........

cim vice budete upozornovat na nesvary a lajdackost tim vice bude v nemylosti na TZB.tot ma zkusenost.

Autor: Helena Kollárová
Datum: 02.02.2011 13:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100622
reakce na ...
Stavební dozor může říci, zda je něco dobře nebo špatně, při dodavatelském způsobu dokonce není potřeba,ale za práci vždy odpovídá zhotovitel. Zhotovitel se může zbavit zodpovědnosti, pokud upozorní na nevhodnost . Tak to myslím je.

Datum: 28.01.2011 20:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Datum: 28.01.2011 21:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Děkujeme za reklamu, pane Vaňku, pro ilustraci Vašeho komentáře přikládám fotku (také pro případ, že by byl chápán ironicky...každopádně každý má jiný vkus a co se líbí jednomu nemusí se líbit jinému).

V našem případě byl problém skutečně způsoben nedodržením smluvního termínu. Nepříjemným zjištěním bylo, že firma Pražák, ač porušila v minimálně dvou bodech Všeobecné smluvní podmínky, nehodlala se k tomuto pochybení postavit čelem a jednat se zákazníkem o jakékoliv kompenzaci vzniklých nákladů. Přepisy telefonických hovorů s panem Pražákem by byly vděčným námětem Davidu Drábkovi pro další divadelní hru. Kdybych nebyla klientem, zřejmě se i zasměji.

Každopádně doufám, že jsme si svůj podíl smůly vybrali a naše zboží nebude mezi třemi z tisíce.

Pro upřesnění: v době, kdy měla být okna namontována jsme byli informováni, že poškozeny přišly 2 rámy.

zobrazuji 1 - 30 z 239   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.