Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový způsob financování pro bydlení a rekonstrukce v ČR

Autor: ERTRAG & SICHERHEIT Petr Vorlíček
Datum: 19.06.2007 21:54

www.hypotekajinak.eu
ERTRAG & SICHERHEIT Poradenské a klientské centrum Praha Stroupežnického 30, Praha 5 - Anděl. Petr Vorlíček

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 82   starší >>
Příspěvky
Autor: kdosi cosi
Datum: 17.01.2010 23:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
PS: ale i kdyby ten chlap kecal s 600ti% tak za 10 let >470% zhodnoceni je docela slusne ....
za tolik let ... hm ... kolik dostaneme od banky? 10 x 3-5%??? :-)

Autor: kdosi cosi
Datum: 17.01.2010 23:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
citat:
Autor: Tomáš Fuk
Datum: 29.01.2008 22:03 odpovědět upozornit redakci reakce na ...
V únoru 2003 jste nakupoval za cca 15-20 US$/PL tj. cca 450-600 Kč/PL (začátkem r. 2003 to dost lítalo).
V červenci 2007 měl PL cenu 76 US$ tj. cca 1565 Kč.
Dnes, kdy jsou akcie popadané o 20-30% a dolar je na 17,50 je jeden PL za 77,06 US$ tj. 1351,40.

Takže o nárůstu o +620% mi opravdu dlouze vyprávějte, to si děsně rád poslechnu. Skutečnost je +125 až +200% za 5 let podle toho, jak výhodně jste počátkem r. 2003 nakoupil.

MUJ NAZOR:
http://www.franklintempleton.cz/pdf/factsheets/0804_cz_cz.pdf

Autor: Pavel Kirka
Datum: 10.11.2009 08:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobré ráno,

Jsem rád že se tady tvoří názory na to co jsem napsal, až se dostanu domu vytisknu výpis z účtu, kde všichni uvidí jak to opravdu nejde, je to to nejhorší co může bejt :D Vzpomínám si na jendu aferu ohledně ČSOB, Raifce, České spořitelně, také si matně vzpomínám kuli čemu nebo komu to bylo... Že by obchodní partneři řekly něco co nemají říkat a klient to použil proti, což je logice, že hají své peníze ..

Můj názor je že vše co se děje je o lidech, ať je 10 nebo 100 lidi jako firma jeden z nich řekne lež tak položí všech 10 nebo 100 lidí.. A to se nebavím o tom že tady v Čechách vládne konkurenční boj i o salám, která masna ho dělá delší a kterej je chutnější ... Nezastavím ani jedné strany.. Každej člověk by si měl udělat vlastní názor, ale zdraví a podložený.

Hezké ráno

Autor: Pavel Kirka
Datum: 09.11.2009 12:16 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Docela mě překvapuje jak tady každý řiká svůj názor, by mě ale zajmalo kolik z vás to opravdu skusilo? Hmm? Myslím si že tem kdo do toho šel se nebude nejspíše vůbec zabývat těmito názory.
Jestli si tady myslíte že Vám někdo udělá něco zadarmo, dobře, neberu Vám to ... To že Ertrag & Sicherheit si za vyřízení bere poplatek 12 násobek částky kterou si budete spořit, zdá se Vám to hodně? Kdo u Nás v čechá dělá něco za darmo a bez chyb? Hmm u jedné nejmenované banky jsem si zřídil zhodnocení peněz, vše bylo krásné garantovali mi 3% a co myslíte že mi přišlo za 7 měsíců?

Snížily mi výnos na 2,6% s odůvodněním že prej banka předpokládala že fondy budou mít předpokládaný výnos.

Z českého národa si každej dělá pr**l, jsme národ finančně totalně mentalně zaostalí národ, myslíte si že je to jinak, tady v čechach sice není problém vydělat peníze ale zhodnotit, nikdo neví jak, protože banky si to nepřejí..

bohužel už nemám moc času se věnovat tomuto článku. Ertrag & Sicherheit se zaměřuje především na Střešní fondy. Takže fondy ve fondu, ty chápaví poznají proč má Ertrag & Sicherheit "jen" 6 fondů..

Poslední co chci napsat je že každej by si měl nejdřív v hlavě rozmyslet co napíše než začne něcho hanit, Ertrag & Sicherheit spolupracuje z raifkou. myslíte si že taková banka by si nechala kakat na hlavu?

nechám to na vás. :)

Střešní fondy, nazývané také fondy fondů, jsou moderním investičním nástrojem. Charakteristickým znakem tohoto typu fondů je, že jejich majetek není investován přímo do akcií, dluhopisů či jiných cenných papírů, ale do jiných fondů kolektivního investování. Tento fakt přináší investorům mnoho výhod. V první řadě jde o dokonalou diverzifikaci investice, která snižuje investiční riziko. Ve střešním fondu mohou být sbaleny fondy s různým zaměřením, rozličnou investiční strategií, rozmanitým přístupem k výběru konkrétních cenných papírů. Díky střešním fondům mají klienti možnost investovat do zahraničních fondů, k nimž jinak nemají přístup. Na rozdíl od fondových balíčků, které jsou zpravidla statické, lze složení střešních fondů přizpůsobit aktuální situaci na finančních trzích. V této souvislosti také nelze opomenout ani daňové hledisko. Kdyby chtěl klient individuálně přesouvat investice mezi jednotlivými fondy dříve než po šesti měsících, musel by svůj realizovaný zisk zdanit. Jestliže k takovým přesunům dochází v rámci střešního fondu, je klient od této povinnosti osvobozen. Nevýhodou, o níž se v souvislosti se střešními fondy často mluví, je výše poplatků za správu. Je pravda, že se poplatek za správu majetku uplatňuje jak na úrovni střešního fondu, tak i na úrovni fondů, které tvoří jeho portfolio. Je ovšem otázkou serióznosti a klientské orientace správce střešního fondu, aby jejich výšku optimalizoval ve prospěch investora tak, aby negativně neovlivnila jeho výnos. Navíc střešní fondy mají možnost investovat do fondů za nižší poplatky než drobní investoři. Všeobecně je možné konstatovat, že střešní fondy jsou atraktivní především pro drobné investory, protože umožňují i klientům s nízkou investicí získat výhody investování velkého množství peněz. Mají ale co nabídnout i bonitním investorům, kteří mají zájem využít výhod střešních fondů.

Autor: raz dva
Datum: 09.11.2009 12:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou...

http://investujeme.cz/clanky/ertrag-und-sicherheit-investicni-poradenstvi-ani-nahodou/

Autor: fany fany
Datum: 07.10.2009 07:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tož přátelé vyhazování peněz okny a abonenti fianční bouchačů, jak pak se vám vede se slavným kombíkem ERTRAG & SICHERHEIT? Pochlubte se.
Dobrá investice a její distributor se nepoznají podle toho, když vládne býčí nálada, ale právě u té medvědí. Kde pak jsou ti slovutní chytráci, kteří sezřali Šalamounovo howno?

Autor: franko fan
Datum: 09.10.2009 13:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
fany fany jsme pořád tady. Jediný kdo tady asi sežral Šalamounovo hovno seš asi ty. Celé té debatě i po roce se vracíš pouze ty. Jak jdou nemovitosti?

Autor: fany fany
Datum: 09.10.2009 14:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pro nemovitosti jsou nyní žně. Lepší už to nebude, neboť už ceny začínají stoupat. Ovšem nabídek nemovitostí, v rámci exekucí, za babku, bude stále dost a nude jich ještě přibývat.
Sem se vracím proto, že mám nastavenou informaci na mail. Jinak je mi to samozřejmě šumafuk, jak jste prodělali. I prodělek je kšeft. Je to dobré i proto, že naivní snílci, kteří věřili fiannčním bouchačům, možná pochopili, že nejcenější, co mají u sebe, je vlastní rozum. Tudíž by jej měli používat....

Autor: Krystof Seckar
Datum: 06.10.2009 23:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
muzu se zeptat, zda ma nekdo hypoteku u Reifeisen + investice do fondu E&S?

Autor: Honza Ringo
Datum: 15.10.2008 15:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jen by mne zajímalo jestli se ještě dnes najde nějaký horlivý zastánce nového způsobu financování aby se podělil se svými zkušenostmi ;-)

Autor: fany fany
Datum: 15.10.2008 19:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Neviděl bych to tak černě. Někteří rádoby finanční a investiční poradci, co zde trousili svá nyučená moudra, se vrátili k prodeji nerezevého nádobí, předražených vysavačů, mixérů a další šmejdů a další se dali k Technickýcm službám, páč lezou raději kanálem.

PS: Investice do nemovitostí začínají být ještě zajímavější a výnosnější, než v minulosti a nejen u nás :-)

Autor: Čestmír Pavlík
Datum: 01.05.2008 08:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Točí se v této diskuzi všichni dokola. Jisté je to, že financování do akcií se stane nutností, pokud budeme chtít přežít a pokud někdo nevymyslí něco jiného. Všechny finanční instituce jsou na tom založeny. Bouhužel takové společnosti jako je E&S tu měly být hned po revoluci a ne aby stát podporoval špatně vymyšlené a nyní překonané důchodové spoření atd. Vždy s křížkem po funuse. Pokud je firma E&S na trhu 20 let a stále se rozvíjí, tak je to asi dobrá volba. Je třeba říct, že MIFID to roztřídí. E&S to ustál. Dalších 40 firem v Rakousku k 1.1.2008 skončilo.

Autor: fany fany
Datum: 02.05.2008 21:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč jen investování do akcií? A proč pak propagujete fondy? Podle mě jsou lepší investice. Například do nemovitostí.

A co se týče investování do akcií, tak si přečtěte tonto článek: http://fincentrum.idnes.cz/pozor-na-novy-typ-podvodniku-kteri-vas-lstive-premluvi-a-oberou-o-vse-1ec-/inv.asp?c=A080430_134216_inv_hru
Investovat do akcií mohou jen ti, kteří tomu velmi dobře rozumí. Pak mají šanci vydělat. A aby mohla ta velmi malá skupina výrazně vydělat, tak musí být hodně těch naivních sníků, kteří je dotují.

Autor: Tomáš Fuk
Datum: 05.05.2008 13:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Čert vymyslel akciovou burzu, aby člověka potrestal za to, že věří, že Bůh mohl stvořit něco z ničeho :-))

Autor: Míla Jebovic
Datum: 07.08.2008 16:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: fany fany
Datum: 07.08.2008 17:47 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Doporučuji Vám upřímně, abyste rychle navštívil lékaře. S Vaší psychikou je to špatné.

PS: Odborník je většinou slušný člověk a i v anonymních diskuzích se vyjadřuje odborně, nikoho neuráží a nezesměšňujem. To dělají jen ti, kteří svojí aroganci povýšili na systém a neznalost kamuflují vulgaritou.

PSS: Mimochodem, psal jsem o investicích do nemovitostí a to je záležitost, kterou se bavím už 15 let a dovolím si tvrdit, že úspěšně. Vaše rady nepotřebuji.

Autor: Mila Jebovic
Datum: 11.08.2008 10:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak se bav investicemi do nemovitosti a nehovor o necem, o cem nemas ani paru. Napsal jsi, ze odbornik je vetsinou slusny clovek, ktery nikoho neurazi, ale jen za predpokladu, ze ten nekdo je fundovany clovek, ktery svymi prispevky jasne neukazuje, ze je diletant.

Ale ja nejsem vedec s brylemi na nose, ktery ma 50 kg i s posteli. Nikdy jsem nemel problem zesmesnit lidi, kteri si o to svymi hloupymi poznamkami primo rikaji.

A pokud me chces obvinovat z neznalosti a z neceho zkouset, tak si opet na zaklade tvych predeslych poznamek myslim, ze nemas v oblasti financi sanci, protoze se v nich pomerne dlouho pohybuji. A pokud uz chces nekoho karat, tak si nejdriv uvedom, jestli na to mas. Ja se taky nezminuji o nemovitostech, kdyz o nich nic nevim.

Zaver je tedy ten, ze dle meho nazoru se clovek, ktery ma vsechno v poradku se svou psychikou a nemusi si lecit mindraky rozumovanim na internetu (jako vy - a vidim, ze jste tu peceny vareny) v urcitych situacich chova zdrzenlive. Ve Tvem pripade to tak neni a proto se nesmis divit, ze Te nekdo obcas muze hrubejsim zpusobem postavit zpet do reality.

Ale taci, kteri se tim pak citi nejvice dotceni, krici jako male deti a odvolavaji se na spatnou psychiku protistrany, demokracii, prava cloveka, atd. Ale uvedom si, ze tva prava a svoboda konci tam, kde zacinaji prava osob jinych. A jak by se mohl citit napr. majitel spolecnosti Ertrag & Sicherheit, kvuli ktere nase konverzace vlastne zacala a ktery se mimochodem v nasi diskuzi nemuze branit, kdyz tady o jeho firme nekdo hovori zjevne nepravdy?!

Jedine, co jsem od zacatku od tebe vyzadoval je, abys si zjistil pouze informace. To jsi neudelal a opet tady trousis sva "moudra". Tak se laskave neotirej ani o me, ani od spolecnost Ertrag & Sicherheit a bav se dal investicemi do nemovitosti, kterym podle me stejne nerozumis.

Bud zdrav!

Autor: Ing.Pavel Stránský
Datum: 29.01.2008 20:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Samozřejmě, že vím ,že WSOne FS a AA jsou střešní fondy a také vím, že E&S nenabízí žádný vlastní produkt a jsou jen obchodníci. Chtěl jsem jen reagovat na příspěvky typu "letadlo" apod., a vyvrátit spekulace, že by se mělo jednat o neseriozní firmu, jelikož jsem jejich služeb využil a mám pozitivní zkušenost. Toť vše. Mimochodem, portfolio zde
http://www.esfonds.com/at/fondsanalyse/index.php

S pozdravem a přáním pozitivnějšího myšlení,
Ing.Pavel Stránský

Autor: Honza Ringo
Datum: 29.01.2008 21:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
E&S v Rakousku je zajisté seriózní firma, ale o serióznosti původní prezentace v této diskusi lze pochybovat:
1. Spojení s hypotékou je řečeno A ale už ne B či dokonce C - při investice před půlrokem by někteří slabší jedinci už začali shánět provaz a určitě ne na to, aby si spustili do studny vychladit šampaňské na oslavu výnosů
2. Když se podíváte na stránky níže prezentované panem Vorlíčkem tak tam o tom že se jedná o oficiální zastoupení E&S není zmínka. To evokuje že to není tak zcela košér -je rozdíl něco jiného tvrdit v diskuzi a něco jiného mít na zaregistrované doméně.

Lituji, ale pracuji v oblasti finančních rizik a tam mě zrovna za pozitivní myšlení neplatí :-)

PS: Kdysi jsem taky využíval služeb seriózní a velmi citované firmy Private Investors :-(

Autor: Ing.Pavel Stránský
Datum: 29.01.2008 21:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
S tím s Vámi musím souhlasit, webové stránky pana Vorlíčka mě osobně moc neoslovují. A abych řekl pravdu, tak to není jinak ani s oficiálními stránkami této společnosti. Myslím si, že v téhle diskusi nemá cenu dále pokračovat, jelikož Vy máte svůj názor na věc a já také:-) Reagoval jsem jen z toho důvodu, že mám s E&S osobní zkušenost a přišlo mi nefér osočovaní z věcí, o kterých z vlastních zkušeností vím, že nejsou takové, jak je zde někteří popisují.

Autor: NuMira Mira
Datum: 19.07.2009 11:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč by si měly házet provaz? Copak po nich někdo chce, aby své podílové listy prodávali v krizi? Bohuzel to dělá mnoho nezkušených lidí. Naopak, krize je na pravidelné sporení preci nejlepsí.

Autor: Honza Ringo
Datum: 29.01.2008 19:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Musím se smát jak někteří kteří vychvalují ERTRAG & SICHERHEIT píší takové bludy že "do nich ivestovali" a že fondy ERTRAG & SICHERHEIT jim vydělaly. Vždyť ERTRAG & SICHERHEIT není nic jiného než prodejce-překupník který prodává produkty jiných bank a jejich investičních společností a nedodává k nim žádnou přidanou hodnotu. Možná jen agresivnější a méně serióznější reklamu, kterou si banky přímo dovolit nemohou. Stejné produkty tak můžete koupit přímo u většiny bank.

Autor: Standa Standík
Datum: 03.04.2008 10:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jestli si muzu poridit fond Worldselect One First Selection/Asset Allocation a TEmpleton Equity Select, jesli mi takovou "vetsi" banku najdes, tak ti budu rikat cely zivot pane :) Jsem zvedavy co banky a pojistovaci budou delat az do ceska vstoupi MiFID... Jestli to vam expertum tady vubec neco rika ;)

Autor: Ing.Pavel Stránský
Datum: 29.01.2008 11:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Po přečtení některých zdejších reakcí se opravdu musím jen usmívat. Se společností Ertrag und Sicherheit mám dlouholeté zkušenosti již z dob, kdy jsem žil v Rakousku a musím všechny zde pochybující ujistit, že díky téhle firmě se mi povedlo několika násobně navýšit můj kapitál. Dokonce i spousta známých z mého okolí využila jejich služeb a zatím jsem se nesetkal s negativním ohlasem. Musím proto zdejším pisatelům oponovat, protože se jedná opravdu o solidní firmu, která jak jsem se nedávno doslechl se měla dokonce stát nejvýznamnějším prodejcem fondů v celém Rakousku (bez záruky). Pěkný den přeje Pavel Stránský

Autor: jan jan
Datum: 29.01.2008 15:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Proč jenom jsou ty banky tak blbé a půjčují na hypotéku za mizerných pár procent, když by mohly s jistotou a bezpracně vydělávat desítky procent nákupem fondů u E&S.

Autor: Ing.Pavel Stránský
Datum: 29.01.2008 15:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A Vy si snad myslíte, že jediný zisk bank je z poplatků, které ziskávají od klientů? Nebuďte naivní. Tím samozřejmě netvrdím, že banky investují prostřednictvím E&S, ale rovněž svůj kapitál určitými způsoby zhodnocují.

Autor: Standa Standík
Datum: 03.04.2008 10:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
:-D Aleee, tady nejaky expert. Kde si myslis ze banky berou prachy na mega-budovy? Na reklamy ktere jsou kazdej den v televizi? Zadarmo co? To co oni delaji z vasima penezma, to vy ani nevite. To nevi nikdo. Kdyz banka zainvestuje vase penize, ma z toho obrat 15-20% a kolik dostanete vy???:-D 1,5%? no zustanem pri zemi :)

Autor: Martin Stavel
Datum: 20.04.2008 14:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
BAnky musi zhodnocovat penize.. Od toho maji kapital,ktery zhodnocuji. Samozrejme to,ze pujcuji penize za 6% a pokud mate s nimi nejakou smlouvu,tak dostanete 1,5% zisk. Ale to je jen kapka v mori. Investuji do dluhopisu,akcii,investicnich fondu,tam je nejvetsi narust kapitalu pro banky.

Autor: fany fany
Datum: 29.01.2008 15:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Stránský, takto nadšené naivní lidičky jsem potkával v dobách, kdy letěla společnost KTP Quantum. Podobně halasný vstup do naší republiky měly i jiné společnosti. Například OVB a jejich zaručený a bezpečný hit do realitních (švýcarských) fondů Helvag. Podobně je na tom společnost AWD a jejich zaručený a pro penze nejlepší trhák Immofinanz. Zase záležitost realitních akcií. Tato akcie, která měla samofinancovat předražené investiční životní pojištění za rok ztratila skoro 50%.

Nemám nic proti investicím, ale směji se slepým důvěřivcům. Už jsem jich hodně viděl plakat. Bohužel se stále nepoučili. Pane Stránský, jaké je portfolio oněch fondů? Víte, že také padají?

Hypotéka je běh na dlouhou trať a jen blázen si k tomu nechá přibalit další, pěkně nalakované překážky. jako je KŽP, pak IŽP a nyní fondy fondu. Ale co, každý sám je strůjcem svého štěstí :-)

Autor: Ing.Pavel Stránský
Datum: 29.01.2008 17:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
O jejich hypotečním programu jsem zatím moc neslyšel, proto mi nepřísluší jej hodnotit. Reagoval jsem zde však na společnost E&S jako takovou, protože já s nimi mám zkušenosti velmi dobré.
Co se týče mého portoflia - Franklin Templeton Latin America (USD). Investovat jsem začal v 02/2003 a za dobu necelých pěti let +620% . Tímhle se nechci ani vychloubat ani nikoho dráždit, jen si myslím, že není správné vše automaticky odsuzovat, aniž by se dotyčný s daným produktem nebo společností,jenž ho nabízí,seznámil.

zobrazuji 1 - 30 z 82   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama