Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vekra okna nemá někdo zkušenost?

Autor: Vrá´ta Dvoržak
Datum: 24.07.2007 19:03

Na 99%jsem rozhodlej pořídit dřevěnná okna Vekra ze dřeva Meranti nemá někdo zkušenost.Dík za odpověd´.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 86   starší >>
Datum: 31.03.2017 13:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124675
reakce na ...
Dobrý den, nooo nevím přesně počet hodin, ale řekl bych že to bylo přes to dopoledne a na oběd jsme už měli klid, ale víte co, je to o tom kolik si od nich necháváte dělat oken, jestli plasty a nebo dřevo... všechno tohle je hodně individuální nebo se jich zeptejte, dá se s nima podle mě případně domluvit i čas příjezdu a odjezdu, nebo aspoň u nás to bylo v pohodě..:) a co se týče důchodců, vyvěšte papír s tím, že bude u vás probíhat rekonstrukce oken celý den a budete mít klid.

Autor: Josef Vlasák
Datum: 30.12.2016 14:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124224
reakce na ...
Dobrý den,nastěhovali jsme se do nového bytu je to asi rok. Tento rok na jaře jsme podstoupili rekonstrukci a samozřejmě i koupi nových oken, které jsme nechali vyrobit u vekry. Musím na vekru říct, že mě překvapili především tím, že všechny termíny byli dodrženy a okna jsou dobře zasazena do stavebních otvorů. Nepořádek který si udělali také poklidili a hlavně mi stará okna odvezli, na čemž jsme se domlouval již při koupi, ale byl jsem za tuto službu rád, jelikož netuším kde někde v našem okolí je sběrný dvůr.

Autor: Jana Michálková
Datum: 08.12.2016 08:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124041
reakce na ...
Vekra je pěkný podvodník a fušér. Nejen že nám strašným způsobem namontovali okna, ale i špatně vypočítali cenu. Dávejte si pozor na počet metrů čtverečních z kterých počítá ty jejich slevy neslevy. My stavíme pasivní dům a oni nám navíc ještě prošroubovali dřevěné kaslíky na okna tak dlouhými šrouby, které na to nejsou vůbec určené (Jsou snad do podlahy). Stavební dozor nás upozornil na to, že se to dnes již takhle nedělá, že jsou na to speciální příchytky, a že si máme říci o slevu, protože na tom oni ušetřili. Navíc reklamace neuznávají. Pokud nechcete jít do soudního sporu s nimi, tak raději od nich neobjednávejte.

Autor: Martin Štrait
Datum: 05.12.2016 14:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124011
reakce na ...
Bohužel Vekra NEDOPORUČUJI.Instalaci oken odflaknuli, pospichali - 4 mistnosti + dvere instalovali za jeden den vcetne vymlaceni starych oken a vyzdeni nemaleho kusu mezi dvema mistnostmi. Cele dopoledne pracoval jen jeden ukrajinec, borci v monterkach Vekra zmizeli. Dostavili se az odpoledne. Ke svemu kolegovi na cernou praci se chovali slusne receno nehezky, nadavky urazky atd. No, v realu tu vlastni instalaci oken stihli za pul den. Bohuzel se projevilo po nejake dobe u jednoho okna, Dneska tam mam skviru cca 2 mm a je tim videt az ven. Nastrelovaci cruty jsou nakrivo atd. Když přišli technici z Vekry se na to podivat, tak uz z dalky hlasili a smali se, ze to je od zacatku spatne namontovane. Ze tam dokonce chybi profil mezi oknem a tim parapetem. Opravu si musim zaplatit, uz jsou okna po zaruce.

Autor: Radek Fiedor
Datum: 18.11.2016 06:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123851
reakce na ...
Fotogalerie:
Zatímco jiné firmy na stavební otvor přičítají k Vámi požadovaným rozměrům nějaký ten cm, tato firma Vám odečte i 5 cm na všechny okna. "Inženýři" v montérkách Vám pak do Vašich oken navrtají nakřivo turbošrouby a ty pak visí "ve vzduchu" podepřené tunou montážní pěny. První den montáže mi dali dveře do dvora obráceně. Kliku u okna na záchodě mám tak vysoko, že na ni ani se svými 185 cm nedosáhnu. Okna v koupelně a kotelně na výšku 56 cm mám o 5 cm menší. Reklamace neuznána. Velký Karlov 120.

Autor: Štěpán Kouba
Datum: 27.09.2016 15:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123417
reakce na ...
Vekru máme doma, nechali jsme namontovat okna v klasicky bílé (jsou plastová) i s vchovkama, okna jsou dvojskla a ve dveřích máme prosklený čtverce, kterými není vidět dovnitř, ale ven ano. Hodnotím kladně kování, nic se nám zatím nehlo ani o píď, proto bych firmu doporučil, přes plast se mi osvědčili.

Autor: Michal Košař
Datum: 12.08.2016 17:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123128
reakce na ...
S meranti teda osobně žádné zkušenosti nemám, ale tak to neznamená že to bude blbý... Já od vekry máme eurookna ze smrku, profil natura 78 a jsem spokojený. Mám okolo oken parotěsný pásky tak jsem i za tohle rád.

Autor: Štěpán Klouček
Datum: 03.11.2016 15:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123733
reakce na ...
Dobrý den p.Košař, máme od Vekry taky smrková okna a jsem zatím spokojený, jen bych se chtěl zeptat jak o ně pečujete? Vím, že mi něco na pobočce doporučovali, ale už se nemůžu vzpomenout a chtěl bych teď o víkendu okna dát dopucu před zimou. Nikdy jsme dřevěný okna neměli, tak bych rád nic nepodcenil.

Autor: Michal Košař
Datum: 11.11.2016 15:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123128
reakce na ...
Dobrý den, já je jen na jaře a na podzim ošetřím impregancí a pak se klasicky umývají. Kupuju tu impreganci u nás v domácích potřebách a tam mi doporučili - GORI690. Ale myslím, že když si takhle někam zajdete, tak vám doporučí a nebo myslím, že i u vekry mi nabízeli, že si to můžu objednat tam. Ale jinak ošetřuju na jaře, než začne pořádně pražit slunko a pak na podzim než začnou mrazy, aby ty okna něco vyrdželi.

Autor: Vašek Zin
Datum: 07.07.2016 14:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122923
reakce na ...
Osobně vlastním okna od vekry a jsem s nimi naprosto spokojený. Máme klasický plasty v bílé barvě (prostá klasika) ... typ máme styl EVO... Vše bylo přes objednání, poměření, montáž v pořádku a nemám co bych oknům vyčinil...

Autor: Ivan Pospisil
Datum: 17.06.2016 22:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122839
reakce na ...
No ja mam bohuzial negativnu skusenost s touto firmou. Ona slu dodane a namontovane v zlom stave, dvere nam este po 3och mesiacoch nedodali. Od montaze neratam od nakupu to je uz pol roka vyse. :/ Spravil som aj stranku kde je cely pribeh...http://www.oknavekra.eu
Bohuzial som zufali aj s priatelkou.

Autor: Josef Procházka
Datum: 29.04.2016 14:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122526
reakce na ...
Tak to vypadá že si tady svět oken dělá reklamu a chce akorát pošpinit vekru, nebo se snad někdo snaží vyvolat bouři ve sklenici vody? Každopádně je ten negativní úmysl dosti očividný, že?

Autor: Lukáš Bezděčka
Datum: 19.04.2016 13:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122458
reakce na ...
Vekra zničila co mohla...ruce pryč. Montážníci mi zničili omítky okolo oken a samotná okna jsou plná škrábanců v dolní části pravého křídla, které prý někdo přijede zapravit ale doteď čekám, pořád slibují ale skutek utek. Oproti jiným firmám byli sice drazí - kvalita, mysleli jsme si - ale jak píše pan Macura dole polské podprůměrné profily se vznešenějším jménem prostě nezapřou, stačí trochu hledat...Takže to zkuste jinde - známý má Svět Oken a já mu můžu maximálně tak závidět.

Autor: Viktor Macura
Datum: 18.04.2016 13:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122450
reakce na ...
Vekru jsme si vybrali na na zaklade referenci a ceny, ktera byla proti konkurenci vyssi, ale byli jsme ochotni si za kvalitni prodkut priplatit. Okna privezli sice s par skrabancema, ktery zapravily, ale co je horsiho tak po namontovani slysime kazdy auto ktery venku projede jako primo z televize. I kdyz si lidi venku treba jen povidaji. Plastovy okna jsme uz měli ale proti nim je tohle jako z papiru. Zkouseli jsme reklamovat, protoze se nam nezdal ani zpusob jakym okna montovali. Polovinu casu ale telefon nikdo nebral a kdyz uz ano, vytaceli se a na zadny reseni vlastne neprislo.

Nekde jsem cetl, ze dokonce prodavaji nekvalitni profily akorat si je jinak pojmenovali. Neprekvapuje me to, ty okna mam denne na ocich. Dejte si pozor.

Autor: Radek Fiedor
Datum: 18.11.2016 06:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123851
reakce na ...
Viz můj příspěvek.

Autor: Jakub Smolka
Datum: 27.01.2016 13:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121757
reakce na ...
Ahoj zkušenost s vekou mám, ale né s dřevěnýma oknama, bydlím v paneláku, takže mi to přišlo jako zbytečnost, každopádně s jejich plastovýma oknama jsem spokojenej, ale jestli to máš k baráku kterej stavíš, tak hlavně koukni na to aby se ti hodili, protože není nic horšího než to když okna nesedí k omítce.

Autor: Jan Starý
Datum: 08.06.2015 19:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119973
reakce na ...
My jsme se rozhodli pro smrková okna od Vekry a mohu doporučit, snadná domluva, celkem dobrá cena, montáž byla bez problémů, šlo jim to od ruky. Vekru doporučuji, meranti mi přijde zbytečné, ale proti gustu....

Autor: Ladislav Jaroš
Datum: 06.04.2015 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119506
reakce na ...
Meranti nemáme to mi přijde zbytečný, asi je to jen taková móda mít něco jinýho než soused. Volili jsme klasiku dřevěný smrkový okna Vekra. Kvalitativně bude na tom smrk stejně jako meranti, tak proč si připlácet? Jen za dekor? Nebo snad to má i jinou výhodu? Jinak s výběrem firmy jsme byli spokojeni, vše proběhlo bez komplikací a s kvalitou jsem spokojen, proto jsem je bral.

Autor: Michal Novohradský
Datum: 31.01.2015 18:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118852
reakce na ...
Minulý týden nám montovali okna a zatím se mi jeví všechno v pořádku, ale jsem laik, tak pořádně nevím co si ohlídat. Vybral jsem si tuto firmu právě kvůli jejich zkušenostem, zatím nic nenasvědčovalo, že by bylo něco špatně, tak snad se nemýlím.

Autor: Mojmír Rejsek
Datum: 12.03.2015 13:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119273
reakce na ...
My od nich máme eurookna přes pět let a všechno v pohodě, pokud se podařila montáž, tak nic nehrozí. Já teď budu dělat garážová vrata a kvůli dobré zkušenosti bych je nejradši bral od nich, ale nenašel jsem žádné reference na vrata. Nemá je někdo?

Autor: Simona Rebec
Datum: 17.01.2015 10:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118651
reakce na ...
Těsně před vánoci nám montovali okna. Přijeli dva maníci, kteří od samého rána pouze nadávali,že bydlíme vysoko, že strašně spěchají, že měli být už támhle a támhle a že je ta práce nebaví, že za to mají málo peněz. A bylo to vidět. V obýváku urazili asi metr zdi. Manžel soucítil s jejich stresem a tím, jaké jsou na ně kladené časové požadavky a celou dobu jim pomáhal,všchna stará okna odnosil dolů pod dům. Já jako husa jsem jim udělala guláš, snědli ho se slovy, že díky, že by jinak clý den nejedli, protože toho mají prostě tolik, že nestíhají jíst. Poté manžel zjistil, že je na jednom okně prasklá krytka pantu. Na to nám montéři doporučili, ať si ji ukradneme na schodišti, kde má naše společenství vlastníků bytového domu taktéž Vekry. Jsme nekomfliktní lidé a tak jsem manželovi řekla, že zajedu druhý den na pobočku Vekry a krytku seženu. Okna tedy v rychlosti a s nadáváním namontovali, honemhonem podepsat převzetí díla a pryč. Okna byla špinavá a tak jsem večer ještě vzala hadr, abych je otřela. A zjistila, že jsou poškrábaná. Hned na třech tabulích. Ano, naše chyba, neměli jsme to podepisovat- ovšem zpětně jsem si jistá, že to byl tah oněch montérů, kteří věděli o škrábancích, protože celou dobu naléhali, že moc spěchají. Ráno jsem hned jela na pobočku a nahlásila, že jsou okna poškozená. Zaměstnanec na pobočce mi sdělil, ať to nějak nafotím a pošlu emailem, načež odešel na 14 denní dovolnou. Včera přišlo vyjádření, že jsme podepsali převzetí a tak oni za nic nenesou zodpovědnost. Prostě jednou jsi to podepsal, tak drž hubu. No uvidíme, pro mne to rozhodně neskončilo. Posílali jsme 12 poptávek a nakonec vybrali Vekru. Dnes vidím, že hlavně díky přesvědčovacím schopnostem pana zástupce zde na pobočce. Jsou -li však okna hotová, jeho přátelství a vstřícnost je tatam. A to jsme ještě jako hlupáci pár dní před montáží doporučili tato okna sousedovi, který následně zadal svoji zakázku také jim. Tohoto také velice lituji.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 19.01.2015 17:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pro pani Simonu a další zákazníky firmy VEKRA z posledního období.
1) Okna se nedají montovat rychle, pokud má být montáž v souladu s prováděcí vyhláškou k energetickému zákonu. To podle vyjádření v posledních příspěvcích nebylo a tak mohu konstatovat, že montáž byla provedena chybně.
2) Podle krátké doby montáže lze dovodit, že na vnitřní montážní rovinu nebyla použita žádná PUR pěna, ale spára byla vyplněna expansním páasem ILLMOD Trio. Jeho protihlukové vlastnosti nedosahují úrovně klasické nízkoexpansní pěny.
3) Závady v samotné dodávce oken /krytka závěsu, poškrabané skla a snad i další zde neuváděné vady/ lze kvalifikovat jako skryté vady, jelikož fima okna předala bez očištění, tak nebylo možno vady zjistit při předání. Je to tudíž k rěklamaci a případně i k následné žalobě, pokud firma nebude reagovat.
4) Doporučuji zveřejnit na tomto portálu kopii předávacího protokolu spolu s fotografií montáže oken, aby další zájemci věděli, jakoui firma VEKRA odvádí "kvalitní" práci.

Autor: Anna Zuzaníková
Datum: 13.06.2014 16:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116726
reakce na ...
Ráda se podělím o zkušenost s firmou Vekra. Už obchodník na nás působil dobrým dojmem, byl evidentně zkušený a dokázal nám dobře poradit. Jeho cenová nabídka byla průměrná, ale chtěli jsme se vyvarovat nekvalitním oknům. Řemeslníci dorazili včas a celkem rychle zvládli okna namontovat, překvapila mě čistota jejich práce, čekala jsem, že to u nás bude vypadat jako po výbuchu. Po čase přijeli ještě okna seřídit a ok té doby jsme s nimi spokojeni.

Autor: Julia Molnárová
Datum: 17.10.2014 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117598
reakce na ...
Mám inú skúsenosť, okná boli v poriadku to áno, ale tá montáž. Po tom čo okná namontovali odmietli po sebe upratať, že to nie je ich práca. Musela som po nich upratať sama, tak kde to sme, za čo ich človek platí?
Kvalitný servis si predstavujem inak.

Autor: Ivan Tobeš
Datum: 23.10.2014 16:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117348
reakce na ...
No toto, vy chcete, aby po sobě uklízeli? Asi nemáte moc zkušeností s řemeslníky, co? Nekvalitní montáž dokáže pohřbít funkčnost okna, jestli vás trápí jenom toto, tak to je k smíchu XD

Autor: Eva Poláková
Datum: 14.11.2014 19:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117908
reakce na ...
U nás montáž probíhala dobře měnili okno po oknu jedno asi za 30-40min a potom stačilo vytřít a bylo hotovo. Komplikace nastala, když se jedno okno zaseklo, po nahlášení do týdne přijela externí firma, která nám seřídila všechny okna, údajně ty okna pracují, když se namontují.

Autor: Libor Chomát
Datum: 06.02.2015 16:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116721
reakce na ...
Od Vekry mám na domě dřevěná okna a jsem naprosto spokojen, firma předvedla dobrou montáž a s okny nejsou problémy na podzim je natřu impregnací a vypadají stále výborně.

Autor: fany fany
Datum: 06.02.2015 17:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Nevím, jak okna pracují, ale my máme okna od jiné firmy, také super práce a za dva roky nebylo třeba nic seřizovat.

Autor: Richard Vrla
Datum: 25.02.2015 21:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119131
reakce na ...
Máme namontované okna od Vekry tři a půl roku, od montáže a seřízení nebylo nutné okna znovu seřizovat, jsme spokojeni.

Autor: Zdeněk Mitrenga
Datum: 14.02.2011 08:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102704
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxx

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 86   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.