Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vekra okna nemá někdo zkušenost?

Autor: Vrá´ta Dvoržak
Datum: 24.07.2007 19:03

Na 99%jsem rozhodlej pořídit dřevěnná okna Vekra ze dřeva Meranti nemá někdo zkušenost.Dík za odpověd´.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 61 - 87 z 87
Datum: 14.02.2011 08:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102704
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxx

Autor: Jan Kaprhál
Datum: 14.02.2011 14:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100914
reakce na ...
Meranti mame a patrime do skupiny "duverujeme svemu prodejci". prodejcem a vyrobcem oken zaroven je kamarad truhlar, ktereme nemame duvod neuverovat.

V zasade ale pripadna neduvera nebude cimkoliv vyvratitelna, protoze kdo neduveruje z principu, ten neuveri ani "nejakym" certifikatum z Malajsie...proste kdo veri, kupuje, kdo neveri, do meranti vubec nejde:-)

Autor: Zdeněk Mitrenga
Datum: 14.02.2011 16:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Datum: 14.02.2011 17:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Duveruj, ale proveruj...taky znam:-)
Ale i z vaseho odkazu je patrne, ze presne informace nemusi mit ani prodejce/vyrobce a jak jsem jiz rekl - neverici TOmas nebude verit ani certifikatu, kor nejakymu z Malajsie.

Autor: Zdeněk Mitrenga
Datum: 14.02.2011 17:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
xxxxxxxxxxxxxxx

Datum: 14.02.2011 18:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Neurazim se, do toho mam daleko, nebojte:-)

Jen se tu uz nebavime o meranti, ale o duvere. Ja proste svemu kamaradovi a zaroven zkusenemu truhlari a vyrobci oken veril a te k te duvere napomohl i fakt, ze jezdi na ruzne prednasky a seminare, rozviji sve znalosti. Nerikam, ze zrovna o meranti, ale snazi se. K meranti mi rekl, ze je to dobra volba, trvanlivejsi, pekna kresba a asi i neco vic - je to uz dva roky, tak se omlouvam. Mohl jsem se samozrejme splest nebo treba on sam mohl naletet te meranti lobby, to nevim.

Autor: Ladislav Štěrba
Datum: 13.02.2011 15:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104014
reakce na ...
No to mě potěš........... a to jsem o nich vážně uvažoval.Eště že to vím!!!

Autor: josef syrovy
Datum: 13.02.2011 22:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101668
reakce na ...
Vekra okna ani nevin jak se vyjadrit kvalita dobra ale prace dealeru je primo katastrofalni po precteni prispevkku se uz nedivim, z vlastni zkusenosti nedoporucuji platby predem lakaji na slevy. Pred pul rokem jsem si zadal zakazku na zhotoveni panelakovych oken a balkonove sestavy,dealer okna zameril a nalakal me na platbu predem,okna jsem zaplatil a tesil se na budouci uspory energii. Po osmi tydnech mi byla okna v me nepritomnosi namontovana. Ma velka ocekavani se pomalu rozplivala pri pohledu do 4 patra na spatne usazenou balkonovou sestavu, pouhe 4cm mimo rovinu, dalsi prekvapeni nastalo pri pohleu na kridla oken ramy zeilene na 10cm a k tomu zlate kliky zavirani, 2 poskozena skla. Podal jsem reklamaci ktera byla vyrizena po 30 denni lhute firma pristoupila na kompenzaci a byla mi navrcena cast prostredku. Tato zkusenost je z Decina dealer byl vymenen.Jedinou pozitivni zkusenost mam s zamestnancem montazni firmy panem Nechybou ktery se jako jediny snazil o dobre jmeno firmy VEKRA timto bych chtel panu jmenovanemu podekovat.

Autor: Josef Dostál
Datum: 05.06.2014 18:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116673
reakce na ...
Dobrý den, jsem překvapen z vaší zkušenosti, protože já jsem byl z montáží velmi spokojen, já jsem měl možnost řemeslníky sledovat při montáži a musím uznat, že jim šla práce pěkně od ruky. Nikde jsem nenašel chybu. Nová okna výborně izolují oproti těm původním a z jejich kvalita je evidentní. Jednání bylo na úrovni u řemeslníků i obchodníka, byli ochotni mi na všechny mé dotazy odborně odpovědět, já jsem byl s Vekrou spokojen.

Autor: Milan Sláma
Datum: 28.02.2010 19:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Asi před 3 roky nám v domě měnili klasická okna za plastová.Fa Vekra při montáži podle mého laického názoru pracovala rychle,bez zbytečného marastu.
ALE po výměně nám v bytě pocit chladu a od oken táhne - i když je vytopen na 24 st C.V době mrazů -15 st C se i po vypnutí topení pohybohala záclona.
Reklamace - už čtvrtá - jsou vyřizovány rychle - ale jednalo se o dotažení šroubů,vyzkoušení těsnosti přivřením listu papíru mezi těsnění - těsní...
Až jsem se začal zajímat o termosnímek,mi bylo na zkoušku u 2 oken vyměněno těsnění za silnějsí s tím,když to nepomůže,přijde na řadu termokamera...
Je to lepší,ale zatím se oteplilo...
Shrnutí
za klad firmy považuji profesionální montážní práci a poměrně rychlé vyřizování reklamací...a 5 letá záruka
ALE byla to už ČTVRTÁ reklamace té samé závady.
Je ale fakt,že ostatní - navštívil jsem asi 3 byty tento problém nemají.

Autor: Karel Konečný
Datum: 18.08.2015 09:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120388
reakce na ...
Já okna mám plastová okna od Vekry více jak pět let, čili už po záruce. Servis oken jsem využil jen jednou a to když jsem chtěl okna cca roce a půl seřídit. Vekra s tím neměla žádný problém a asi cca do dvou týdnů nám poslala řemeslníky, kteří všechna okna překontrolovali. Od té doby musím říct, že jsme žádné problémy s oknama neměli.

Autor: galina koudelová
Datum: 20.02.2010 23:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V lednu 2010 byla provedena výměna oken v RD od firmy Vekra,k mému rozhorčení 6 oken z 14 mnělo jiné rozměry /užšíí nebo nižší skoro o 5-6 cm./ !!! Pozor jedná se o pobočku firmy v Liberci !!!
Tak z české jedničky se stává s bídou průměr !!!!! Neumí ani dobře změřit otvor pro okno ?!

Autor: věra tejchmanová
Datum: 14.06.2010 20:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
mám podobnou špatnou zkušenost s firmou Vekra, pobočka Liberec. Zaměření se moc nepovedlo, nedotažené detaily, naslibováno co nedovedou dotáhnout a organizace prací děsná. Montéři jsou ti poslední, kteří celý ten nepořádek obří firmy, která rozhodně není co bývala, ale stále si na to hraje, odnesou spolu se zákazníkem, moc je lituji. Nám se montáž RD ze dvou avizovaných dnů protáhla na dva měcsíce. Dnes mělo vše být dokončeno, opět se přišlo na to, že nepasují dvoje žaluzky.

Autor: Irena Charvátová
Datum: 18.09.2014 20:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117350
reakce na ...
My jsme byli s Vekrou velice spokojeni a právě že to byl pravý opak toho co popisujete. Zaměstnanci jednali slušně a realizaci zakázky stihli v domluveném termínu, ještě nám přijeli za dva měsíce zdarma okna seřídit, že okna pracují a je to potřeba udělat za čas. A to mi sousedka, která má okna od jiné firmy říkala, že jim okna namontovali a hned seřídili. No prostě jsme byla maximálně spokojena.

Autor: Tomáš Vodák
Datum: 13.01.2015 20:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116573
reakce na ...
Okna mám právě od Liberecké pobočky a neměl jsem s výměnou sebemenší problém. Okna jsou kvalitní a fungují dobře. Montáž sice neprováděla Vekra, ale nějaká externí firma, ale okna namontovali správně a ještě nám je přijeli seřídit, takže v poho.

Autor: Sylvie Prochazkova
Datum: 04.12.2009 12:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
My si je pořídili, akorát z jiného materiálu (meranti prý časem šedne) a jsme spokojeni. Po půl roce okna začala drhnout, ale přijel servisní technik, seřídil a byl pokoj. U nás tedy spokojenost.

Autor: jana Syva
Datum: 13.10.2009 19:47 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Okna Vekra ani slyšet. Boužel mam snïmi jen špatné zkušenosti .Okna nešly otevírat reklamace trvala tak dlouho že jsem nakonec byla ráda že mi ji vůbec vyřídili.
A ted nepořádejk kteráý posobě zanechali. No ještě že se okna nemění každý rok

Autor: Martina Freimanová
Datum: 15.08.2014 12:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117099
reakce na ...
Já jsem byla s firmou Vekra celkově spokojena, okna jsou dobrá a výměna probíhala až nad očekávání hladce a rychle. Řemeslníci byli šikovní a žádný binec po sobě nenechali.

Autor: Hana Vočková
Datum: 22.07.2009 22:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano, mám zatím dvouletou zkušenost s dřevěnými okny od Vekry. Okna jsou dobrá a funkční. Ale velmi špatnou zkušenost mám s řemeslníky kteří je instalovali. Do vybouraných otvorů bez jakékoliv úpravy vsadili jak okna tak i vnější parapety,takže pod nimi proudil vzduch až do místnosti a dosud více méně proudí. Rovněž vnitřní parapety byly každý jinak široký a jiný tvar zakončení.
Urgence oprav se vlekly cca 1/2 roku a opravu prováděli ti samí ledabylí pracovníci bez velkého úspěchu a velmi malé pomoci od firmy Vekra. Takže okna dobrá ,zabudování mizerné,reakce na reklamace laxní,Foto k dispzici.Hana

Autor: Zakazník Vekra Okna Náchod
Datum: 07.06.2008 19:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Při výměně starých oken za nová, ať už plastová nebo dřevěná si dávejte velký pozor - obzvláště u společnosti Vekra. Zkušenosti s jejich náchodským zastoupením mám naprosto otřesné a samotná společnost na stížnosti ani nereaguje.
Bližší info na
www.brothanek.cz - Vekra okna Náchod
www.vekra-okna.cz - Vekra

Autor: David Stranský Praha 9
Datum: 12.05.2008 12:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den, zakoupil jsem drevena okna vekra, jsem s nimy naprosto spokojeny ale hledal jsem stylove okenni kliky k oknum a nabidka od vekra me prilis neuspokojila, jen fadni italske hlinikove, nerezove a plastove kliky, po dlouhem hledani jsem nasel celomosazne stylove kliky ktere jsou uplne uzasne, vzhledove fascinujici, hned jsem je vymenil misto nevzhlednych hnedych plastovych, navic to vyresilo muj problem protoze jsme rekonstruovali a menili stara spaletova okna za drevena eurookna a nemohli jsme vyresit stylově stejne kovani na moderni eurookna a klasicke zarubnove dvere s rozteci 90mm.. nakonec jsem nasel vyrobce ktery toto nabizi a vymenil stare bakelitove kliky na dverich a osklive plastove euro kliky na oknech za celomosazne masivni ze serie Dasa bronz. Tyto kvalitni ceske vyrobky mohu jen doporucit, Cena = kvalita info o tomto vyrobci a jeho produktech naleznete na www.kovani-sir.cz

Autor: Lenka Sulcova
Datum: 11.03.2008 10:11 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den, uvazujeme take o oknech Vekra. Poridil jste si je? Diky

Autor: kolářová kulilic
Datum: 01.01.2010 21:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
chtěla jsem vás varovat pře zástupci Vekra okna z Písekého okresu. Před dvěmi měsíci jsem si nechala od této firmy vyměnit staré okna za nové plastové a dodnes nemám dokončené ani přidělané parapety. Tato krásně zareklamovaná firma na náléhání o dodělání práce neraguje a odpovědnosti si přehazují. !!!! KVALITNÍ VĚC NEPOTŘEBUJU REKLAMU, KVALITA A SCHOPNÍ LIDÉ SI JI DĚLAJÍ SAMI!!!!

VEKRA -holt veliká reklama a neschopní pracovníci

Autor: Michal Novotný
Datum: 03.10.2014 13:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117467
reakce na ...
Vybral jsem okna od Vekry a považuji to za dobrý výběr s kvalitou oken jsem moc spokojen. Jednání se neslo řekl bych až v přátelském duchu. Samotnou výměnu prováděla externí firma, což na kvalitě provedené výměny nebylo znát, firma Vekra dostála svému dobrému jménu a mohu doporučit.

Autor: fany fany
Datum: 03.10.2014 14:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Také jsem uvažoval o oknech Vekra. Nakonec to rozhodl stejně nespokojený známý, jako Vy. Nakonec jsem zvolil okna dřevěná a asi jsem udělal dobře. V naší bytovce (4 byty) má každý jiná okna. Tři plastová, každý od jiného výrobce. Každý si stěžoval na něco jiného. U jednoho dokonce, po jednom roce, měnili prasklý rám.

Pro ty, co jsou z Vysočiny, tak doporučuji okna od Láníka oknolan.cz

Autor: Michal Novotný
Datum: 31.10.2014 18:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117467
reakce na ...
No jo prasklý rám, to budou ty polské okna vyrobené z "C" profilů a recyklátů. Cena není všechno, právě proto mám okna od nich. Chce to nakupovat od kvalitních českých dodavatelů, pak se něco takového nemůže stát.

Autor: Jaroslav Soukal
Datum: 27.11.2014 17:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118074
reakce na ...
Přesně tak, snad každému musí být jasné, že okna, která stojí polovinu nemůžou udělat stejnou službu jako kvalitní okna. Já jsem taky majitelem oken od Vekry a dal jsem na doporučení bráchy.

<< novější   zobrazuji 61 - 87 z 87
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama