Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekuperace ThermWet

Autor: Jaroslav Tachecí
Datum: 22.08.2007 14:47

Nemáte s ní někdo zkušenosti? www.avpreal.cz
děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 91 - 120 z 144   starší >>
Datum: 27.10.2009 09:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
... jen bych doplnil. Větrání je cca za 20tis.Kč, za 40tis.Kč to bude i s teplovzduchem :-) Množství vzduchu nevím přesně, hrubým odhadem 80m3/h trvale pro 2-3 lidi v přízemí domu 80m2 (200m3) - asi trochu moc, já vím. Tepelné ztráty domu také neznám, nemám na to projekt, ještě není dodělané zateplení, takže asi nebudou moc nízké.

Autor: Jiří Macek
Datum: 27.10.2009 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak abyste vyvrátila, nebo potvrdila tyto pochybnosti, proveďte měření teplot, nejlépe všech čtyř: venkovní sání, vnitřní sání, venkovní výdech, vnitřní výdech a odhadněte celkové množství vyměňovaného vzduchu. A uvidíme jak to je s účinností Vaší "roury v rouře" :-)

Autor: Barbora Hrdinová
Datum: 27.10.2009 11:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pane Macku, Vaše řešení rekuperace je určitě dobré a kutilsky na úrovni, bez ironie Vám váš přístup chválím. Nemám zařízení na to, abych relevantně změřila požadované teploty a už vůbec si nemyslím, že by mi tady k něčemu byli odhady množství vzduchu. Abych se tady nechala cupovat na kousky co mám doma za šit, když tady napíši, že jsem strčila čidlo tama tam při takových a takových teplotách..to děkuji nechci, na to by pak nemuseli vyrábět přístroje,které to změří přesně a bez odchylek, a už vůbec by nemuseli být měřicí ústavy, které jsou oprávněné k interperetaci naměřených hodnot. Pokud bychom se bavili v úrovni zkušeností a kutilských řešení, pak ano, pak se můžu posnažit a něco zkoušet, ale pokud mě pak budete brát za slovo a má amatérská měření brát za dogma,pravdu a důkaz, pak děkuji, ale tohoto se nezúčastním.Brala jsem TZB info a jeho diskuzi jako studnici neotřelých řešení, která vznikají doma na koleně různými kombinacemi. Pokud z tohoto pak vznikne skutečný výrobek, nebo běžně používané zařízení, tím lépe.

Autor: Jan Tikal
Datum: 27.10.2009 11:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážená paní Hrdinová, sama jste si naběhla a nemůžete se divit reakcím požadujícím doložení Vašich tvrzení. Právě fórum tzb čtou i odborníci, kteří znají fyzikální limity zařízení typu ThermWet. Přesvědčování bez argumentů je o ničem. Zveřejněte výsledky certifikovaného měření, kompletní protokol s podmínkami měření a každý si udělá závěr sám. Takto působíte jako dealer, který se snaží alespoň upozornit na svůj výrobek. I negativní reklama je reklama. Pokud je však toto Váš cíl, děláte to dobře a nenechte se odratit, čím déle udržíte Váš produkt na prvních místech fóra, tím lépe.

Datum: 27.10.2009 16:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pane Tikale, souhlasím s Vámi, že každá rekuperace má své fyzikální limity. O to se tu přece nepřu. Kdybych tvrdila, že trubkový výměník o délce 1 metr vykazuje hodnoty jako deskový výměník, který je běžně v prodeji, asi by nebylo o čem.
Certifikát na net věšet kompletní nebudeme, nemá jej na netu nikdo. Pokud bude mít kdokoli zájem, může ho shlédnout u na provozovně. Pokud potřebujete k nákupu kompletní certifikát a opravdu relevantně srovnáte srovnatelné, pak mi bude ctí vyslechnout si Váš názor. Ale bezejmenné napadání neberu i když jsem si na něj možná naběhla..

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 27.10.2009 17:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
stačí snad, když z toho certifikátu opíšete jeden údaj

Datum: 28.10.2009 10:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
který, by vás uspokojil? a do fyziky jsem chodila..a taky jsem měla jedničky z chování ;-)

Datum: 28.10.2009 15:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
účinnost rekuperace při konkrétních podmínkách

Datum: 27.10.2009 12:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
"Nemám zařízení na to, abych relevantně změřila požadované teploty ..." ... a co obyčejný pokojový teploměr?

Datum: 27.10.2009 16:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pane Macku, obyčejný pokojový teploměr vykazuje nepřesnosti, navíc na opravdu vypovídající měření asi jen teploměry zastrčené do roury stačit nebudou..to už se mi víc líbil nápad s čidlem z meteostanice..stejně si ale myslím, že takovéto amatérské měření nemá moc smyslu.

Datum: 27.10.2009 17:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
paní Hrdinová, pokud jakýmkoliv teploměrem (i kdyby byl o 2°C "švihnutý") změříte s dodtatečnou přesností, protože snad měříte rozdíly teplot (nebo jste nechodila DO HODINY FYZIKY?)

Datum: 29.10.2009 08:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
... teda hloupější výmluvy jsem neslyšel ani od dětí, možná podobné od politiků. To je jako kdybyste tvrdila, že přeci nemůžete změřit obytnou plochu Vašeho domu, protože nemáte mikrometr a stejně by to bylo tak nepřesné, že to ani nemá cenu ... Myslím, že každý už si o tom svůj obrázek udělal a po přečtení této "diskuse - reklamy" si rouru ThermWet nekoupí ani za "pouhých" 50tis. Kč.

Datum: 29.10.2009 11:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
o žádnou reklamu nešlo, to že doma nehodlám strkat teploměry do rekuperace neznamená, že tato nefunguje. Opakuji, že na stránkách je uvedená účinnost i podmínky(průtoky vzduchu). Pokud chcete vidět 16ti stránkový certifikát, domluvte se na firmě, a tam si ho přečtěte. Thermwet je registrován i na Zelená úsporám, certifikát je od Vups, měření proběhlo i v bakalářské práci.. Jestli někdo nevěří ve funkčnost, tak je to jeho věc.Slušná diskuze je o předmětu věci, ne o kvalitách diskutujícího.

Autor: Tomas Ponic
Datum: 29.10.2009 14:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobre, nechte si ten glejt pro sebe. Kazdy si udela svuj usudek o vyrobku z Vaseho pristupu. Na to snad ma kazdy pravo.
Ale prave jste si nabehla sama - mam pocit, ze bakalarske prace jsou vec verejna, takze Vas prosim o sdeleni na ktere skole, v kterem roce, pod jakym nazvem a ktery student-ka tuto praci delal. Velmi dekuji za tuto informaci.

Datum: 29.10.2009 18:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Souhlasím s Vámi,každý si může udělat úsudek sám.

Datum: 29.10.2009 21:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Citace z webu ČVUT. byla to fakulta stavební.
Záznamy starších prací, které byly obhájeny na ČVUT do června 2006, jsou v katalogu knihoven ČVUT přístupné pouze v případě, že je práce uložena v knihovně. Většina VŠKP je uložena na katedrách.

Všechny kvalifikační práce jsou chráněny autorským právem. Pokud to autor práce nezakázal a pokud práce není předmětem hospodářského nebo jiného tajemství, lze práci půjčit k prezenčnímu studiu a je možné si z ní vytvořit opisy, fotokopie nebo jiné rozmnoženiny, vždy však jen pro osobní potřebu a za účelem výzkumu nebo soukromého studia.

certifikát si přijďte nastudovat do firmy, stejně jako do archivu knihovny bakalářku.

Autor: jez abel
Datum: 15.11.2008 18:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
kdysi se tady vypočítalo,že výměník trubka v trubce - což je i thermwet,by musel mít ohromnou délku aby tam byla nějaká zajímavá účinnost.Přestupná plocha u 130cm dlouhých výměníků z kanaliz. potrubí bude žalostně malá.Přístroj pro lidi kteří neví o rekuperaci zhola nic.

Autor: Jan Šulc
Datum: 16.11.2008 10:16 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Co vám ThermWet udělal, že tu o něm šíříte nepravdy?

Datum: 16.11.2008 16:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Uživatelka píše o délce rekup. 1,3m- 2kusy.Tvrdíte že 2,6m,dobře ,napište tedy pravdu jakou přestupnou plochu má tento rekuperátor.Snad jsem slepý, ale na stránkách té realitky -jako jejich odborného prodejce se to nedočtu.Nejen tuto informaci ale ani žádné další podstatné.

Autor: Jan Šulc
Datum: 16.11.2008 20:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Špatně jste to přečetl. Uživatelka má "3 trubky s výměníkem v podhledu v technické místnosti(cca 2x1,3m)" Jak velké (dlouhé) jsou, to nepíše. Nevím jak Vám, ale mně první odkaz googlu hodí sem: http://www.avpreal.cz/rekuperace.htm, v odkze Technické listy jsou uvedeny detaily. Délka všech nabízených druhů je min. 2,6 m, proto jsem i vznesl na uživatelku dotaz, jak se jí tam vešly. Třeba se jen v rozměru TM překlepla, třeba má opravdu nějaké zkrácené.
Teplosměnnou plochu si můžete vypočíst z daných rozměrů.
Btw. kolik renomovaných výrobců rekuprace uvádí teplosměnnou plochu? Jaké jiné podstatné info postrádáte?

Nechci se tu sveřepě ThermWetu zastávat, mezi rekuperátory je to spíše Dacia než BMW. Jejich účinnost skutečně nebude nejlepší, ale na druhou stranu, poměr cena/výkon je jednoznačně velmi vysoký.

Datum: 16.11.2008 20:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nepřesný hrubý výpočet při 3,8m délce rekuperátoru je tepl.sm.plocha max 1,5 m2.Stačí?Bude to nejhorší rekup.na trhu.Cena je více než vysoká za výkon/cena.

Autor: petr kocina
Datum: 18.11.2008 15:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
musim se k tomutu nazoru priklonit.pochybuji,ze by teplosmenna plocha stacila i k nezamrznuti rekuperatoru.jinak snizit otacky az k uplnemu vypnuti.

Autor: Peter Chovan
Datum: 20.11.2008 05:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pan Kocina celkom nemate pravdu. Osobne som doma vyhotovil podobny rekuperator/ rura v rure/ . Ma dlzku 21metrov. Ventilatory su RM125L a RM160L. Rury su SPIRO s 10cm Isoverom zaizolovane. Merania pri testoch boli vykonane ciahovanymi pristrojmy. Ucinnost len rekuperatora vychadzalo v tych podmienkach na 83%. Ked sme priratali aj prikon ventilatorov, tak nam ucinnost klesol na 59%. Lenze zariadenie ma viac funkcii, tj. vetranie,odsavanie pary pri vareni, rekuperacia,funkcia leto-zima,atd. Potom zistite ,ze ten komfort, co ste ziskali s namontovanim zariadenia ma omnoho vyssiu hodnotu, ako cena zariadenia. Celkove naklady na zariadenie v mojom pripade su 16000 SKK a 2dni prace pre 1 osobu. Vymena vzduchu je pretlakove ,200m3 za hodinu.

S pozdravom Peter.

Autor: petr kocina
Datum: 21.11.2008 12:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
kde je tech 21m ulozenych.
byla tu rec o delce do 3m.
tj. vetranie,odsavanie pary pri vareni, rekuperacia,funkcia leto-zima,atd - tyto funkce mohu provozovat tez.

Datum: 29.10.2009 17:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den,

v mojom dome je namontovany rekuperator rura v rure, co som si sam navrhol aj namontoval. Jedna sa o rury Spiro 200mm-ova je vonkajsia pre cerstvy vzduch, a 125mm-ova vnutorna pre opotrebovany vzduch. Ventilatory su RM 125L ,a RM 160L. Dlzka je 21m. Maximalna vymena vzduchu : odsavanie 202m3 za hodinu, a privod cerstveho vzduchu 217m3 za hodinu. System je pretlakovi. Izolaciu tvori 10cm-ova vrstva Isoveru, a 6mm-ova vrstva sklovlaknitej izolacie s hlinikovou foliou na vrchu. Odsavanie je v kuchyni, WC, a v kupelke. Privod cerstveho vzduchu do iizieb. Riadenie je rucne, s moznostami: leto-zima, pomale a rychle vetranie.

Ked som mal hotovi cely system, tak som vykonal kontrolne merania. Vyfuk 202m3 za hodinu, 62% rel.vlhkost v dome pri odsavani, teploty 22/12stupnov C. Cerstvy vzduch 27% relativnej vlhkosti pri vstupe do izieb, 217m3 za hodinu,a teplota 9/20,5 stupnov C . K meraniu som pouzival ciachovane pristroje na mnozstvo vzduchu a relativnej vlhkosti vzduchu.
Teraz mi mozete napisat, ucinnost podla vasich vypoctov?
A ked si pozrete dokladne udaje tu: http://thermwet.cz/files/File/dokumenty/Technicky_list_HELIX.pdf , tak budete vidiet Vami dozadovane udaje o ucinnosti.
INAK CELKOVA CENA MOJHO SYSTEMU JE 16000SKK.

S pozdravom Peter.

Datum: 29.10.2009 18:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
grafy vypadají hezky, ale ochybuji o jejich věrohodnosti z důvodu, že pár měření jsem prováděl. Chybí označení konkrétního bodu, a oba dva rekuperátory začínají i končí na shodných hodnotách, což je nereálné
U vašeho zařízení se blíží 85% pro konkrétní bod
jakou délku trubek?

Datum: 29.10.2009 18:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Viete moj nazor je taky, ze ani najlepsi rekuperator nema 99%-nu ucinnost, ale vyrobcvia to tvrdia, len tam zabudnu napisat, ze pri akych teplotach, pri akej relativnej vlhkosti. Ucinnost rekuperatora je kazdu chvilu ina, na kolko sa moze zmenit vonkajsia teplota, vlhkost vzduchu v dome, alebo vonku. Treba zaviest podobny system, ako pri uvedeni hodnot EER a COP pre klimatizacie. A potom kupujuci bude vidiet, ze pri rovnakych podmienkach ktora jednotka je ucinnejsia.

S pozdravom Peter.

Datum: 29.10.2009 18:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
děkuji za váš příspěvek, mluvíte mi z duše.
Hezký den

Datum: 29.10.2009 22:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak proč kupovat drahý rekuperátor s nižší účinností, když mohu mít levnější s účinností vyšší

Datum: 30.10.2009 07:51 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den,

mohol by som dozvediet meno Vasho favoritu medzi rekuperatormi do 250m3 za hodinu? Ucinnost/cena/vykon.

S pozdravom Peter.

<< novější   zobrazuji 91 - 120 z 144   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama