Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Infratopení

Autor: Václav Strejček
Datum: 17.01.2008 13:19

Má někdo zkušenosti přechodu z přímotopů na infratopení?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 138   starší >>
Příspěvky
Autor: Martin Fejn
Datum: 13.04.2018 09:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123725
reakce na ...
Dobrý den, řeším teď topení rodinného domu - kompletní rekonstrukce stavení po babičce na venkově. Říkal jsem si, že bych právě do sálavého topení šel, po čtení diskuzí na internetu teď nevím :-) každopádně bych chtěl znát váš názor na sálavé topení ze stropu (nebo stěn), jako alternativa k podlahovce. Není to blbost? Není lepší, když to hřeje odspoda do noh - teplo přece stoupá pak nahoru, ne? Našel jsem si toto: https://4heat.cz/produkt/blife-sadrokartonovy-system-topeni-chlazeni/ . Co si o tomto myslíte? Nemám možnost plynu, jedině pak elektřiny. Přemýšlím tak i nad tepelným čerpadlem...

Autor: Emanuel Volf
Datum: 13.04.2018 10:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
nebojte se infratopení, napište mi na , poradím Vám a dám Vám reference na kterých si to můžete ověřit ve venkovských chalupách.

Autor: Emanuel Volf
Datum: 13.04.2018 10:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
Zdravím paní Šourová, to není problem, tak počkáme až se ozvete a dodáme je třeba týden předem než je budete montovat. Dám je pro jistotu na stranu. Pokud se týká přepínání proudu na ten dražší- tak to funguje tak, že třeba 15 minut jede dražší proud a potom zase ten levný, Elektrárny to teď přepínají podle potřeby, třeba 20 x za den . jde to udělat tak, zapojit , že panely Vám budou topit jen když je levný proud, takže ty čtvthodinky nebo půlhodiny výpadku ani nepoznáte.
Tak zbývá poslat jen ty plánky , abych Vám to zakreslil. Když budete něco potřebovat napište na
S pozdravem, Volf

Autor: Kamil Mitáš
Datum: 13.04.2018 10:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112725
reakce na ...
Dobrý den, já jsem si koupil byt kde byl starý plynový kotel a je to byt nad sklepem... udělal jsem si el. podlahové topení, abych měl teplo od nohou a i kvůli dětem topím v každé místnosti jinak do podlah ... držím si teplotu podlahy na 22-23 C ... wc koupelna 24-25C
Jako hlavní zdroj topení mám infrapanely né příliš krásné, ale od té firmy nakupujeme desky pod prasata tak vím, že jsou kvalitní (sakutus)
Jsem nadmíru spokojen... mám teplo od nohou i od stropu.
Když jsem to řešil sám... tam mi lidi cpali proč dávám to i to...
Ifra mi teplo od nohou neudělá a tím, že je byt nad sklepem vadil jsem na jistotu... Jinak v bytě mám 16 čidel a řešil jsem nejlevnější variantu přes elbock... řídíte si to přes pc...

Autor: Jozef Homola
Datum: 13.04.2018 10:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://4heat.cz/produkt/blife-sadrokartonovy-system-topeni-chlazeni/
Na tomto odkazu píší o nějakých trubičkách ohřátých na 250°C. To by mne zajímalo na jakém principu a co za materál z plastu takové teploty vydrží.
Ideální topení a ještě k tomu pouze sálavé neexistuje. Strop rozhodně na topení není vhodný z hlediska komfortu.
Poznámka:
"Poslední částí je Sádrokartonový panel, 12,5 mm tloušťka, s technologií „Activ Air” na pohlcování formaldehydu"
Žrout formaldehydu tu ještě nebylo. To je opravdu novinka.

Autor: Martin Fejn
Datum: 18.04.2018 11:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123725
reakce na ...
těch 250 stupňů jsem si ani nevšiml :-) to vypadá hodně divoce :-D

Autor: Jozef Homola
Datum: 18.04.2018 12:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Už jsem po tom zapátral a "divoký" je pouze překlad. Zde na obrázku je ta inkriminovaná věta, která nemá na mysli teplotu ale obvod trubičky, který je obepínán plechem. To jenom svědčí o "profesionalitě".

Autor: Mirek Svejda
Datum: 18.04.2018 20:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Přiznám se, že jsem si původně myslel, že se ptáte na elektrické infratopení a že jste se nechal napálit na kecy o výhodnosti. Teprve nyní jsem si všiml, že píšete o teplovodním topení. V případě rekonstrukcí se obvykle předělává i podlaha a pak je logicky jednodušší použít podlahové topení. To, zda je vhodnější stropní topení je věc osobního názoru. Pokud se rozhodnete pro strop, tak se ještě poptejte na tento systém
http://www.klimatop.cz/system-3
V podstatě je to klasický SDK strop, jen se místo CD profilů použije profil s kapsou pro uložení trubky.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 13.04.2018 11:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Především by Vás měly zajímat tepelné ztráty domu po rekonstrukci. Pokud neuděláte zásadní zateplení a nedostenete se z TZ pod 4 až 5kW, tak radši zapomeňte na topení čistě eletřinou a je jedno zda se bude jednat o podlahové, stropní, infra nebo pozlacené super topení.

Autor: Emanuel Volf
Datum: 19.04.2018 11:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
Nedoplatíte se na tepelném čerpadlu, 200 tisíc Vám nestačí, výhodnější máte infrapanely elektrické, kupte je od jakékoliv konkurence všechny jsou dobré, nechte si dát elektrickou sazbu D45d a zapomenete co je starost s topením. I tu podlahu budete mít teplou, jen musíte dát panely na strop a nikam jinam. O tom zaizolování má ten pán pravdu, ale můžete udělat vnitřní iziolaci, napište na , poradím Vám podle velikosti domu.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 19.04.2018 11:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pane Volf. Tazatel píše o rekonstrukci starého domu. V tom případě se obvykle řeší řada kompromisů a je dost nereálné dostat se na rozumné TZ (použitelné pro el topení). Takže radit mu, že se má vykašlat na TČ a použít el topení je docela zvrhlost.

Autor: Jozef Homola
Datum: 19.04.2018 11:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Mne by velice zajímalo o kolik °C se takovým panelem na stropě zvýší teplota podlahy.

Autor: Emanuel Volf
Datum: 19.04.2018 12:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
Zvrhlý jsou lidé, kteří mají jen svůj a to ten nejlepší názor podle nich., Zateplit jde i ten starý kamenný dům, i zevnitř, jen chtít a vědět jak.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 19.04.2018 13:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Mám nepříjemný pocit, že ten jediný nejlepší názor máte Vy. Konkrétně zhruba řečeno = kupte si ode mě infrapanely, nic jiného nepotřebujete a je jedno zda máte starý nezateplený nebo NED dům. Starý dům se samozřejmě nechá zateplit. Velice často je ale ekonomičtější zbavit se vlhkosti, zateplit nejhorší místa, vyměnit okna a pro topení použít buď automat na uhlí, nebo TČ. Prostě zdroj s nízkou cenou za energi.

Autor: Pavel Charvát
Datum: 31.07.2018 15:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127254
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,
infrapanely ve starých stavbách lze použít. Podobných realizací máme od roku 2005 po celé ČR a SR mnoho, ale také jsme po zaměření našimi techniky některé stavby odmítli realizovat!

Důvodem může být velmi vysoká vlhkost zdiva, vysoká průvzdušnost konstrukce okny/dveřmi, nedostatečný příkon či podpětí v síti a další faktory. Návrh je třeba svěřit odborné firmě.

Pokud máte zájem o realizaci funkčního sálavého vytápění prověřenými infrapanely s certifikací a odolností vůči poškození i vlhkosti s možností instalace na stěny i strop tak, aby bylo dosaženo nejvyšší účinnosti a příjemné tepelné pohody, kontaktujte nás na emailu a zajistíme zdarma zaměření / výpočet a návrh příkonů infrapanelů Wellina rakouského výrobce Redwell Manufactur GmbH a nabídku na realizaci na klíč.

Autor: Pavel Počátek
Datum: 08.02.2017 14:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108352
reakce na ...
Dobrý den, děkuji i já za Vaše zkušenosti s infrapanely. Pro mě poněkud zneklidňující je fakt, že mnou oslovení znalci, dokonce i jeden profesor se ztotožňují s panem Homolou a dalšími mírnými kritiky tohoto systému. Samozřejmě na rozdíl od propagátorů tohoto systému a těch, kteří jej doma a jinde užívají.

Mí konzultanti se mě poměrně lapidárně zeptali, chceš být zevnitř ohříván vlnami? Nejrychleji se ohřívají tělesa obsahující vodu, tedy člověk je dokonalý objekt ohřevu. Proto se toto topení používá spíše v průmyslových halách, skladech, kde není člověk záření vystaven delší dobu. Kdyby to bylo topení převratné a bezproblémové, jistě by se využívalo daleko více, než dosud. Uvidíme po letech, jak se lidé vystaveni tomuto záření budou cítit. Třeba to bude OK, ale třeba ne...a kdo se chce tohoto experimentu zúčastnit, udělá to.

Kolem je cca 19 stupňů, ale mně je teplo, možná je poměr pocitů a okolní teploty jiný, ale nějak tak to je. Máte ale pravdu, když je chladno a my na sluníčku, je nám také tepleji, než by nám mělo být, když je kolem, nebo ve stínu, zima.....

Jen se stále ptám, když to je fajn, je nám teplo, proč se to nerozšířilo. Proč já stále topím, na absolutním venkově, v domě zhruba zatepleným jako Vy, přímotopy a 12 kW krbem Bonart a Gonay... Také mě infra topení láká...ale

Mějte se hezky.
Pavel

Autor: Jan Kasik
Datum: 08.02.2017 20:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124610
reakce na ...
Zdravím Vás Pavle,

panely mají certifikaci o zdravotní nezávadnosti. Pravda může to být stejné jako zaručeně čerstvé a nezávadné potraviny ze supermarketu, ale tak je to dnes se vším.
Těžko říct kolik domácností v Evropě se ubírá cestou infratopení. Samotného by mě to zajímalo. Při snaze získat co nejvíce informací o infratopení jsem narazil na firmy ze Švýcarska, Česka, Rakouska, Německa, Velké Británie, Norska a dalších zemí, které infratopení léta prodávají a pochybuji, že jsou jejich cílovou skupinou průmyslové objekty.
Zatím jsem neregistroval případ, že by někomu vlivem infrapanelů vyrostl "hřib" v hlavě a na to, aby se nežádoucí účinky prokázaly je infratopení v oběhu již dostatečně dlouhou dobu. Ale nechci spekulovat, nejsem odborníkem. Na trhu jsou dnes dostupné spousty produktů a technologií, každý si může vybrat dle libosti.
Kromě infrapanelů jsem zvažoval i elektrické radiátory s akumulací, ale to už je trochu jiná kapitola. Každopádně chci letité klasické přímotopy obměnit něčím co bude alespoň o trošku úspornější a "čistější" topení.

Mějte se. Honza

Autor: Jozef Homola
Datum: 08.02.2017 20:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Topení s mírnou převahou sálavé složky se vyrábí možná 100 let. Samozřejmě, že je jako takové zdravotně nezávadné pokud se nepřekročí limity dotykové teploty nebo osálání v nějaké blízké vzdálenosti. Na to ve vyspělých krajinách jsou dosti přísné limity. Fima FRENGER je takovou nejstarší a o jejich výrobcích jsme se učili už ve škole a to bylo hodně dávno.
http://www.frenger.co.uk/products/electric-heating/energostrip-radiant-heating-panel.html
http://www.frenger.co.uk/contact-us.html

Co je potřeba si všimnout, že se to nejlépe hodí jenom někam a má to své opodstatnění. Další věcí je, že se dává přednost vodě nebo páře v trubkách a to proto, že to umí v létě chladit. Když je to ve velkých a rozlehlých místnostech, tak to pracuje jen když je potřeba a vůči podlahovému topení to má výhodu okamžitého náběhu a i doběhu. Jiná známá firma DEVI to propaguje jak je vidět na snímku a to nepotřebuje komentář. Druhý snímek je Frenger.

Autor: Miroslav Hloušek
Datum: 10.02.2017 16:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124630
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den přeji, dovolte mi, abych se podělil o mé praktické zkušenosti s volbou, realizací a zkušenostmi s vytápěním

Jsem člověk, který se rád přesvědčí v praxi, tzn. diskuze je hezká věc, ale vlastnost nás - pepíků- je taková, že všechno víme všechno nejlépe, nikdy jsme z toho na vlastní oči neviděli - ale jsme pupku světa..

Mé shrnutí s volbou, nákupem a provozními zkušenostm u infrpanelů

Jako každý z nás - pepíků (pojďme si dělat ze sebe trochu legraci :) jsem řešil ze všech stran, jaký zdroj tepla zvolím pro vytápění RD po totální rekonstrukci.
Možné varianty:
1) plyn - nákladné na pořízení (kotel, rozvody) - náchylné na provoz (neznám nikoho, komu by bezvadně fungoval alespoň trochu lepší pln. kotel alepsoň dva roky bez závad) - hnusný suchý vzduch - drahé na provoz - zavrhnul jsem, vázáno na ropu
2) kotel na tuhý - neměl jsem místo na kotelnu a technickou místnost
3) el, kotel - drahé na prvovoz
5) tepelné čerpadlo - ekonomická investiční hovadina - strašné náchylné na poruchovost...vysokotlaké části apod.
4) krbovky s výměníkem - které nakonec v r. 2008 zvítězily - sám jsem si spájel systém a vše napojil - 2 dny práce
5) již v té době jsem slyšel o infrapanelech - líbilo se mi to, ale bylo to v té době velmi drahé a nikdo pořádně nic nevěděl...

Jak jsem tak začal "zelenat", s příchodem rodiny mi nebylo jedno, co tady po mě na matičce zemi zůstane. Začal jsem se orientovat v ekologických technologiích, kdy vše začalo tím, jak mě štvalo, kolik žralo mé auto a že se s tím realitvně často jezdilo do servisu (AUDI ALLROAD,nájezd za rok cca 70 tis).

V r. 2013 jsem se naštval a vykopnul Audi do světa a pořídil jsem Toytu Pius, což hybrid s nabíjením do zásuvky (baterie cca 5kW? dojezd na el. cca 25km), Tím se vše odstartovalo, postavil jsem si dvě malé OFFGRID FVE a vše jsem završil tím, že jsem vykopnul radiátory a krbovky (topili jsme briketami, cca 11 tis/sezona) a do celého baráku jsem pořídil topné obrazy.

A proč jse se rozhodl pro TOPNÉ OBRAZY?
U kamaráda jsem to poprvé viděl a cítil na vlastní kůži - samozřejmě jsem tomu nevěřil, vždyť jsem čeký "pepik". Navštívil jsem výstavu mdoerní vytápěni a bylo tam hned několik firem s infrapanely - tady jsem na vlastní kůži pocítil jaký je rozdíl v infrapanelech, kdy při stejném příkonu skleněné panely pocitově topily tak o 50% méně oproti infrapanelům s korundovým povrchem. O principu IR zaření netřeba psát, je toho tady všude několik mega..Pozor také na výběr firmy - já jsem na doporučení kamaráda navštívil nezmiňovanou firmu ze Semil, která to komplet i vyrábí a snad mají certifikaci český výrobek tuším. Spočítali to a za tři týdny mi dovezli obrazy, které jsem si sám navrhnul (potisk obrazů mými orbázky) a i nainstaloval (sice jsem měl instalaci v ceně, ale pár děr jsem ještě zvldádnul). Instalace mi zabrala tak dvě hoďky po celém baráku.

spočítané nároky a obsah objednávky

instalovaný výkon v infrapanelech - cca 5kW (to je přece to první, co by nás mělo trknout, podstatně menší příkon=úspora)
8 x infrapanely s potiskem a hrubým korundovým povrchem
8x bezdrátový přijímač
2x bezdrátový termostat


Mé zkušenosti s jednou kompletní zimou a jednou neúplnou zimou - je to samozřejmě subjektivní...ale na vlastní kůži...

- byl jsem na sebe naštvaný, že jsem ty radiátory nezrušil už dříve a proč?

1) podstatně jsem zvelebil domov, kdy doma máme pro nás krásné obrazy , které ještě k tomu topí
2) naprosto nulové otravování se s tím, kdo zatopí v kamnech, kdy zatopí, proč tady nejsou brikety, mám topit na tři hoďky, když jdeme za chvíli spát , že je ráno doma zima apod.
3) za sezonu jsme spotřebovali cca 6,5MW, což je 750,-Kč měsíčně
4) neřeším revize komínu, čišětní komínu, nově revize kamen, smrad z kouře, když se přikládalo...
5) nic nesmrdí, necvaká, nehučí, ty obrazy jsou bez jakýchkoliv součástek (pozor na rámy - musejí být dřevěné)
6) životnost uváději 20 let bez korunové investice !!!!záruku mi dali 5 let -- to bylo pro mě nejdůležitější - že ta firma už má nějkaou historii, a jelikož jsem eko šílenec a ukazoval jsem majitelovi moje technologie, dokonce mě nechali kouknout do vývoje a výroby
7) zcela bezobslužný provoz, kdy situaci monitoruji a upravuji na dálku telefoenm /brikety přikládat přes telefon opravdu nejdou :)

Ty panely mě tak dostaly, že jsem nainstaloval dva panely 360W k bazénové hale na strop a nyní máme špičkový tepelný komfort v bazénové hale při koupání a následném poflakování se na lehátku (celoroční bazén, vytápěný 180ks vakuovými trubicemi, akumulační nádrž v zemi 3m3, vypádky slunce nahrazji tep. čerpadlem vzduch/voda /vyzkoušeno do -8st, kdy ještě "dávalo"

Díky těmto obrazům se nám podstatně zvýšil "topný komfort" a dneska je máme už i v práci...

DETAILNÍ INFORMACE K INSTALACI INFRAPANELŮ

objem vytápěného prostoru - cca 230m3
navrhovaný a instalovaný výkon v infraobrazech - cca 5kW /bez bazénové haly/
jednotlivé místnosti a výkony:

obývák s kuchyní - 2x360W, 1x720W
koupelna - 1x540W i horkovzdušný panel
dětský pokoj 1 - 1x900W
dětský pokoj 2 - 1x540W
ložnice - 1x360W
knihovna - 1x360W
prádelna - 540W - tam máme i horkovzdušný panel

roční náklady spočítané firmou -
necelých 10000,-Kč
spotřeba el. - 7290kW/rok

skutečné náklady - cca 800,-Kč měsíčně, čili se moc nesekli..

Ještě si dovolím informovat o technologiích, které máme nainstalované na našem domě vč. investičních nákladů .viz foto


1)rekuparece - objem 180m3, deskový výměník, kapilární termostat, ruční reostat pro otáčky ventilátorů
- jednotku jsem koupil v polsku - cca 18.000,-Kč, rozvody hliníkové natahovací trubky v kombinaci s novodurem -max. 21.000,-Kč za vše ( včetně výdechů apod) - kdo z vás viděl rekuperaci uvnitř, tak si musel mockrát říci, proč je to tak předražené? Dva motory, většinou deskový výměník a pár ptákovinek? Nyní mám dům osazen čidelm kvality vzduchu EVE a měřím kvalitu vzduchu a autmaticky nebo manuálně mohu spínat přes Iphona /to ej rozdíl oproti topení v kamnech) rekuperaci

2) solární ohřev TUV vody -cca 50 ks vakuových trubic s vyústěním do beztlaké (ano, čtete správně) akumulační nádrže - cena cca 15.000,-Kč - trubice, solární kontroler s čidly a čerpadlem - 3500,-Kč (aliexpress), nerezové vlnovce, odvzdušňováky - odhadem 8.000

3) BEZTLAKÁ akumulační nádrž 500L (foto) (2X nabíjecí výměník, 1x vybíjecí výměník 60kW pro TUV)- pro tu jsem se rozhodnul, protože po dvou letech používání mi lehly během třech měsíců dvě nerezové nádrže (200 a 400l) vlivem galvanického článku, nikdy více již tlakovou nádrž v domě !! Nebudu jmenovat firmu od které jsem koupil ten tzv, nerez. Ta druhá -s toou beztlakou nádrží, je u Plzně a v podstatě je jediná, která to vyrábí - životnost 20 let, já ji mám zatím tři roky, mimochodem na termokameře jsem naměřil ztrátu pře d noc z 60 C na 58 ráno !!! /ach ty bolery dražice apod. - brutální ztráty a uchovat teplou vodu je energeticky snad nejnáročnější...
pořizovačka - 19.000,-Kč (nerez stojí 2x tolik !!!!),

4) horkovzdušné panely - to je takový skleník na jižní stěně, kdy tím přitápím v koupelně a v prádelně - máme dvě velikosti - fungují báječně
pořizovačka celkem - 16.000 za oba

5) 2x OFF GRID FVE , jedna na garáži (foto) 1,2kW, druhá - zimní (protože v zimě mi na garáž nesvítí o:(,tak jsem postavil další o výkonu 1,2 kW na zahradě , akumulace do akumulátorů, napájím komplet svícení doma, 2x mrazák, 1x lednice, hybridní sinus. měnič 8kW (i když jsou nabité akku i elektroauto přebytky mi jdou do akumulační nádrže od bazénu (el. patronka)
pořizovačka - panely jsem si dovezl sám z číny -pořizovačka cca 35.000,-Kč,
hybridní měnič- loni jsem měnil za podstatně výkonější - 31.000,-Kč na aliexpressu . v ČR 55.000,-Kč

6) celoroční bazén - vyhřívání 8-9 měsíců v pohodě /musím i chladit/ mi pokryje 180ks vakuových trubic se svodem do akumulančí nádrže v zemi 3m3 - výměník jsem měl vyrobený za 20 minut (samozřejěm vlnovec) , zbytek pokryji tepelným čerpadlem s COP 6,5kW, pro provoz potřebuje i s oběhovým cca 1,1kW

solární trubice - cca 60.000,-Kč, kontroler stejný model jako u TUV - dalších cca 10000 i s vlnovcem - celkem solární ohřev bazénu - cca 70.000,-Kč
tep. čerpadlo i s oběhem - cca 21.000,-Kč

7) malá větrná turbína 600W/24V - třífáz - ta funguje mizerně... čína - 7000,-Kč (dneska bych už nekupoval)

8) hybrid do zásuvky - Prius PLUGIN - 600.000,-Kč - předváděčka - doporučuji si vygooglit moje zkušenosti - super kára, jedno z nejspolehlivějších aut na světě - dlouhodobku mám 2,3l/100 km :), nyní čekám na TESLU 3 :)

CO CHYSTÁM PRO ROK 2017
-přepojení elektriky, abych mohl napájet infraobrazy z FVE, i proto jsem se rozhodnul po ifnrapanely, protože je velmi jednoduché si vyrobit elektriku a přeměnit ji na teplo právě tímto způsobem (mimochodme ty jejich panely umí AC i DC a koukal jsem na web, že už mají infrapanely na 24V - to je mázovina....prostě píchnete na solár, neztrtíte přeměnou DC/AC energii---
- navýšení kapacity akumuátorů
- navýšení výkonu FVE


Přátelé, řádkami nahoře jsem chtěl popsat mou realitu - nikoliv teorii - ptejte se na jakoukoliv z technologií, které jsem instaloval doma, velmi rád uvítám připomínky, zejména máte-li tipy na přepojení elektroinstalace pro ty topné obrazy, kvůli kterým vlastně tyto řádky vznikly...mohu poslat podstatěn víc fotek od všeho...

PŘÍRODĚ ZDAR A NAKOUSNUTÉMU JABLKU TAKY :)

Autor: Tomáš Tomáš
Datum: 18.02.2017 10:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118818
reakce na ...
Dobrý den máte to pěkné, jen mě řekněte kdo vám dodává el. za 1,31Kč/kWh. Já mám sazbu přímotop a platím 3,41Kč/kWh.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 18.02.2017 12:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, odpověď je nikdo, protože je to cena bez DPH a podpory obnovitelných zdrojů. Navíc vy v té vaší ceně ještě máte asi rozpočítaný i paušál. Nejnižší cena za 1 kWh v NT, která se dá sehnat, je kolem 1,7,-Kč + paušál, ale to byste se musel zúčastnit nějaké aukce, která občas proběhne, např. s dTestem.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 18.02.2017 13:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
jubileumplus.cz

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 18.02.2017 19:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, na tom ceníku není nic zvláštního a je dražší, než aukční ceny, nesmíte zapomenout na 495,-Kč/MWh na podporu obnovitelných zdrojů, která není v tabulce u NT a VT vůbec započítána.

Autor: Pavel Počátek
Datum: 20.02.2017 18:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108352
reakce na ...
Pane Kubíčku, promiňte ale odpovídáte jako distributoři elektřiny, když se některého zeptám kolik mně bude stát 1 kWh. Každého přece zajímá cena celkem za kterýkoliv produkt, zboží atp. kompletní. To jako kdyby byl v pekařství rohlík za 1,17 Kč, cena za mouku, ale až u kasy by na Vás vyvalili 3,90 Kč, tedy i s náklady za pečení a mzdu pekaře.

Vždy mě a jistě nejen mě, zajímá cena kompletní, cena kterou zaplatím za 1 kWh. Ať mně to hezky sečte můj dodavatel a ne abych se já po konečné ceně pídil a sčítal všechny ceny za distribuci a pod.

Mimochodem, s D testem se nikdo k lepším cenám nedostal, nebo jen na chvíli, než je, po té co lidi nalákali, nezvedli.

Ony se zázraky prostě nedějí !!! I když nás o nich někdo přesvědčuje...

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 20.02.2017 19:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, tak distributor EE doopravdy nejsem, jen jsem se snažil vysvětlit, jak je to s tou cenou a co v tom není u uvedeného přispěvatele zahrnuto. Jinak souhlasím s tím, že ceníky dodavatelů EE moc přehledně nepůsobí, a to hlavně díky tomu, že některé položky jsou podle spotřeby a jiné zase paušální a podpora obnovitelných zdrojů může být započítána obojím způsobem. Potom, aby se v tom čert vyznal, kolik dá vlastně za 1 kWh.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 21.02.2017 11:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Pane Počátku, to je můj dlouhodobý spor s panem Kubíčkem. On z nějakého záhadného principu do ceny nezapočítá paušály, protože ty byste stejně platil, i kdyby jste elektřinou netopil. Jenže to je lhaní do vlastní kapsy. Nakonec dojde vyúčtování a Vy si podělíte platbu v korunách celkovou spotřebou a jste na 3 korunách českých, ani nemrknete. A pan Kubíček také ne.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 21.02.2017 11:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, to už se probíralo mnohokrát a nesouvisí to s tím, na co jsem reagoval v tomto vlákně, zde šlo hlavně o to, že v tom není započítána daň a podpora obnovitelných zdrojů. Jinak je celkem jedno, zda člověk paušál započítá zvlášť nebo do celkové ceny za 1 kWh, celkové náklady na domácnost to neovlivní. Navíc pro lepší přehlednost výpočtu je lepší, když je paušál započítaný zvlášť, protože pak je jasná cena za 1 kWh pro každého a není rozdílná, jako, když do toho započítáte paušál rovnou, protože zde se pak cena za 1 kWh pro různé domy liší podle celkové spotřeby. Navíc existuje ještě mnoho porovnáních nákladů na provoz domácnosti, kde je nutné cenu za 1 kWh počítat bez paušálu, protože ten je stále stejný, zatímco spotřeba se liší a pak by to ani nebylo možné spočítat (např. když budete porovnávat domy se stejnou sazbou EE ale jinými topnými zdroji, zde je paušál stejný, ale jiná spotřeba, takže těžko to porovnáte bez toho, abyste to oddělil, protože by každému vycházela jiná cena 1 kWh). Jak už jsem ale uvedl, co se týká celkových nákladů na domácnost, je to úplně jedno, jak si člověk nakonec tu 1 kWh rozpočítá, celkové náklady to neovlivní.

Autor: IngJosef Vávra
Datum: 21.02.2017 12:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124442
reakce na ...
Pane Kubíčku uvažujete správně. Ze zcela logického důvodu se ty paušály připočítávat nesmí.
Když už chci být opravdu důsledný, napíšu částky obě. Tedy kolik celkově! činí paušál a za kolik je celkově 1 kWh. Uvádět jen ceny částečné je obchodní trik, bohužel.
PS: Za opravu překlepu dík. Ale jinak koukám.... setrvalý stav :-)

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 21.02.2017 15:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
na tebe nemá cenu ani reagovat. snad akorát jedna věc je jasná: scela je špatně, správně česky je to zcela

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 21.02.2017 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
mám si do nákladů započítat i vratné lahve ?

zobrazuji 1 - 30 z 138   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama