Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

KAlkulátor Plateb ZA ELektřinu (interaktivní)

Autor: Petr Lukáš
Datum: 16.02.2008 13:59

Fotogalerie:

Prográmek pro komplexní odhad finanční náročnosti odběru elektrické energie domácností-

zadáte počet osob v domácnosti, typ zástavby, způsob přípravy TUV, způsob vytápění, skladbu domácích spotřebičů, dodavatele elektřiny, a KAPZAEL na základě těchto údajů provede odhad roční platby za elektřinu.

http://files.uloziste.com/b7b44e6285456290/kapzael_v2008100public.xls

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 167   starší >>
Datum: 18.01.2010 17:04 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kalkulátor je geniální!

Bylo by možné přidat možnost nastavení COP pro tepelné čerpadlo? Hodně lidí používá vzduch-voda a ty mají COP nižší než 3.

Děkuji.

Autor: kocina petr
Datum: 18.01.2010 18:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
velmi spravna pripominka.
pan Lukas jiste doda,
jen bych se jeste primlouval v pripade vzduchace zohlednit venkovni teplotu.
v pripade zem je to cca 4 a voda cca 5 :-)

Datum: 18.01.2010 21:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pan Lukáš nic přidávat nebude. Kdo chce laborovat, tak tam má na hraní položky "obecný spotřebič 1 až 3", kde si může nasimulovat co je libo.
Tohle je jen orientační početní pomůcka, né sofistikovaný výpočetní nástroj.

Datum: 05.12.2009 18:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Verze v2010.101

Nakonec jsem přidal i LUMEN - po týdnu čekání už mají ceníky, pro distribuční oblast ČEZ jsou suverénně nejlevnější.

http://files.uloziste.com/7fe14afb194219fd/kapzael_v2010101public.xls

Datum: 04.12.2009 12:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nová, finální verze KAPZAEL v2010.100

http://files.uloziste.com/425edc745d1eb116/kapzael_v2010100public.xls

Změny:

1. Udělal jsem selekci obchodníků, nechal jsem pouze ty nejvýznamnější (krom velké trojky pak už jen UET, BEE, BICORN, CENTROPOL)... To jsou zkrátka nejvýznamnější relevantní hráči trhu elektřiny pro domácnosti, ostatní jsou pouzí příštipkáři, kteří dřív nebo později opět "zmizí ze scény", a nemají pomalu ani teoretickou šanci získat významnější zákaznické portfolio.

2. S ohledem na skutečnost, že čím dál více obchodníků má regionálně diferencované ceny (což já osobně považuji za neférové), překopal jsem celý prográmek tak, aby se to celé zelegantnilo - tj. při volbě např. ČEZ distribuce +CENTROPOL obchodník, už se rovnou přiřadí odpovídají ceny (předtím defacto 3 samostatné volby dle distributora).

3. Někteří obchodníci už nabízí více produktů (např. ČEZ či BEE) - v tomto případě je uvažován ten nejlevnější produkt z nich (avšak neuvažuje se produkt/y související speciálně s náborovými akcemi). Zkrátka běžný, ten *nejlevnější* produkt, který si může bez dalších podmínek sjednat zákazník, který je u daného obchodníka již třeba 2-3 roky.

4. S ohledem na skutečnost, že příspěvek na KVET a OZE (podpora výkupu z obnovitelných zdrojů) začíná nabývat cenově dosti na významu a defacto už tvoří další samostatnou cenovou složku nákladů na elektřinu, je natrendovatelný pro rok 2011 již samostatně.

5. Upravil jsem hodnoty spotřeby pro "oběhové čerpadlo+kotelna", a to směrem dolů.

6. Sazba DPH ve výši 20% se předpokládá pouze pro rok 2010, pro trend roku 2011 se již uvažuje opět 19% (mno uvidíme, zda to bude pravda... :)

Předpoklad cenového vývoje pro rok 2011

Nárůst složky ceny distribuce: +1,3%
Nárůst složky ceny silové elektřiny: +11% (na energetické burze je zatím dokonce +14%)
Nárůst složky ceny podpory OZE a KVET: +80%
Pokles sazby DPH z 20% na 19%

Sumár:
Domácnost v sazbě D02d cca +7% pa (bez uvažování změny podpory KVET a OZE pouze +4% pa...)
Domácnost v sazbě D45d cca +13% pa (bez uvažování změny podpory KVET a OZE pouze +7% pa... ano, tak velký vliv na cenu již mají a budou mít fotovoltaiky!!!)

Datum: 26.11.2009 20:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nová verze, s cenami roku 2010-

http://files.uloziste.com/425edc745d1eb116/kapzael_v2010000public.xls

Co tam již je:

-Kompletní finální ceny ČEZ (distribuce+silovka)
-Ceny silové elektřiny E.ON a PRE zatím pouze z ceníku "dodavatelů poslední instance" (může se ještě +-2% změnit v ceníkových cenách), distribuce už je ale finální
-je zohledněna DPH 20% pro rok 2010

Co tam zatím není (jelikož to není známo):
-Ceny ostatních dodavatelů silové elektřiny

Postřehy (v cenách ČEZ):
V D02d průměrný pokles plateb -2,2%
V D45d průměrný pokles plateb -4,5%

Autor: jez abel
Datum: 16.10.2009 17:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jako nejlevnější dodavatel elektřiny pro tep.čerpadlo je podle tabulek ERU - United Energy Trading.Jsem u EON, přechodem bych ušetřil 2000,- ročně.Opatrně hledám jestli v té kalkulaci není "zakopaný pes".Třeba nějaká sankce při přechodu od EONu nebo naopak drahá aktivace u UET,popř. deaktivace při případném odchodu od UET.Vypadá to snad příliš ideálně,žádnou zradu jsem nenašel - nevíte o něčem?

Datum: 17.10.2009 12:39 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Počkejte až koncem listopadu vyjdou nové ceníky, a pak se teprve rozhodněte.

Datum: 01.05.2009 22:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nová verze 2009.130:

UET vypochodovalo oficiálně se svým ceníkem pro domácnosti (o cca 100 Kč/MWh levnější než Bicorn). Jsou bezkonkurenčně nejlevnější ze všech (což se není co divit, když cenotvorba jde z března 2009).

http://files.uloziste.com/407f0348fce1710f/kapzael_v2009130public.xls

Autor: Petr Puri
Datum: 23.08.2009 11:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den pane Lukes, omlouvam se, pisi bez diakritiky na anglickem notebooku. Mel bych zajem se s Vami osobne sejit a pohovorit o dane problematice. Nemam zajem rozvijet diskuze na tomto blogu. Mam seriozni zajem o osobni schuzku a obchodni jednani. Muj kontaktni mobil je 721175656.

Autor: robo morava
Datum: 02.04.2009 15:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Bohemia Energy :
jak jsem se díval na kalkulačku ERU , tak moje domácnost ušetří u Bohemia energy např.50,-kč (roční odběr něco přes 3MWh),avšak chtějí tzv. aktivační poplatek 300,-Kč !
To je ale sleva,jetě budu doplácet 250,-kč!
Jinak co ten Centropol Energy,díval jsem se,že mají vlastní výrobu elektřiny,takže by mohli patřit do skupiny těch solidních, ne ?
Zvažuji,že bych šel dělat obchoďáka pro nějakou alternativní společnost a právě Centropol mne zaujal nejvíce.

Datum: 03.04.2009 12:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ten aktivační poplatek není nic jiného než provize pro jejich podomní naháněče. Jakmile zaplatíte aktivační poplatek, tak ten jde rovnou do kapsy podomníkovi, který vás zlanařil k BE.

Já jsem u BICORN. Chrenek skrz ME pěkně "vyjebal" s bankama, a BICORN společně se zbytkem impéria kolem Moravia Steel z toho teď náramně těží...

Autor: Radek Vitouch
Datum: 24.09.2009 21:58 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pokud máte zájem o práci, mohu vám nabídnout spolupráci se společností Bicorn. Vitouch 608 376 119

Autor: Lukas Meca
Datum: 18.01.2010 14:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zdravim na netu jsem cetl ze mate delat obchodaka napriklad pro Centropol, muzu se zeptat na Vase osobni zkusenosti s Centropol?dekuji

Datum: 18.01.2010 15:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pokud myslite Centropol
Karlovy Vary v 90 letech,tak to radeji dal.

Autor: Lukas Meca
Datum: 18.01.2010 16:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nevim co delal centropol v 90tych letech.myslel jsem centropol energy........

Datum: 18.01.2010 17:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
centropol energy neznam.
znam jen centropol karlovy vary.pokud nevite o co se jedna,dejte do google.
zrejme jste mladsi rocnik,ktery si nic nepamatuje :-(

Datum: 24.02.2009 10:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
BICORN jede dál.
Od 23/2/2009 jsou subjektem zúčtování na OTE, i registrovaným účastníkem trhu.

Datum: 22.01.2009 09:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nová verze 120.2009

http://files.uloziste.com/a7ca5ce382497c1f/kapzael_v2009120public.xls

Změny:
1. Doplněn ceník 2009 silové elektřiny EEIKA Šafránek (LDS)

Datum: 04.01.2009 12:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nová verze 110.2009

http://files.uloziste.com/a5b0804c3f97a80e/kapzael_v2009110public.xls

Změny:
1. Odebrán obchodník "ENEKA" - asi nějak vyhnili, upřímnou soustrast (stejně ale nebyli nějak extra levní)...
2. Odebrán produkt "Bicorn Benefit" - specifikace produktu nejsou aktuálně veřejně známy (jedná se o cosi levnější elektřinu pro odběratele zaměstnané ve skupině kolem Třineckých železáren a spol.)...

3. Přidán obchodník "United Energy Trading" - ceníky ale nejsou veřejně známy ani přístupné na webu, takže nevím, zda nenabízí elektřinu pouze v rámci vlastní lokální distribuční soustavy, tedy pouze místně omezenému okruhu zákazníků
4. Přidán obchodník "Lumen Energy" - osobně bych se ale vyhnul, a šel radši do Bicornu...

5. Upraveny konstanty cenového trendu pro rok 2010. Krize sice bude dlouhá, ale nové elektrárny se samy od sebe nepostaví, a teď ty problémy se zemním plynem z Ruska... takže počítám pro rok 2010 silovka meziročně +5% až +6% nahoru.

Autor: Jaroslava Šírková
Datum: 03.02.2009 20:47 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
prosím o informaci, hledám nového dodavatele elektřiny, nabízí se mi společnost Lumen Energy, ale všimla jsem si, že ji nedoporučujete, můžu vědět proč? Preferujete společnost Bicron, máte nějaké konkrétní důvody? Ráda bych se vyhla nepříjemnostem. Děkuji J. Šírková

Datum: 05.02.2009 19:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Řekněme, že mám k dispozici informace, které nejsou běžně dostupné...

Datum: 05.02.2009 19:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dobře, ale pokud veřejně nedoporučujete, můžete tedy konkretizovat informace, už právě z důvodu, že nejsou běžně dostupné. Děkuji J. Šírková

Datum: 10.02.2009 14:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den pane Lukáši, na základě Vaší poslední odpovědi jsem e ptala na bližší informace, můžete mě prosím v této věci kontaktovat na mailu . Děkuji J.Širková

Datum: 10.02.2009 19:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: Libor Candra
Datum: 22.04.2009 14:34 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to vypadá, že pan Lukáš (mimochodem neuvěřitelný hulvát) se něčeho zalekl :-D

Autor: Marek Bednar
Datum: 23.04.2009 06:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nchapu?
Lukas je hl. clovek, ktery s necim pomuze hmm ;-)

Datum: 23.04.2009 06:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
taky jsem to nepochopil.hlavne mu musim podekovat za kalkulacky.

Autor: Jaromír Sladký
Datum: 23.04.2009 12:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Spíše bych řekl, že někdo vznesl námitku, že toto není objektivní informace a redakce provedla výmaz.
Pokud si příspěvek pamatuju byl napsán velmi opatrně, leč přesto to nestačilo.

Datum: 23.04.2009 20:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
taktez se pripojuji k automatu co vymaz provedl.
pan Lukas neni rozhodne zadny hulvat.

zobrazuji 1 - 30 z 167   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama