Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tep. cerpadlo vzduch-vzduch

Autor: Radek Froněk
Datum: 27.02.2008 16:59

Ja mohu doporucit tep.cerpadla vzduch-vzduch , kterymi jiz nekolik let vytapim dum 160m2 a dle pomeroveho elektromeru mam k dnesnimu dni od 1.9.2007 spotrebu 2357Kw/h priblizne kazdy rok protopim kolem 6tis(dle zimy).,zaloha na elektrinu je 1450,-.Celkovy tep. vykon tep. cerpadel cini 13,8Kw naklady na porizeni jsou kolem 100tis.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 739   starší >>
Datum: 24.02.2015 14:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116439
reakce na ...
Díky za odpověď :) Zatím jsem domluvený na jedné jednotce verze 25VE umístění mezi obývák a kuchyň. Podle zkušeností pak přikoupíme do 2.NP. Otázka zda na to později najdeme finance ale na druhou stranu se mohou objevit novější modely...

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 24.02.2015 14:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Rád bych Vám věřil,nevím,kolik máte místností,ale to co popisujete,by fungovalo,kdyby byly dveře až po strop.Termín "asi 21st" je v reálu 17-18st.Věřte,že kdyby to bylo tak jednoduché,tak to již dávno montuju.

Autor: Marek Bednar
Datum: 24.02.2015 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Jdu podobnou cestou -> jedna jednotka uprostred domu (v miste schodiste). Teply vzduch stoupa vzhuru a jakmile se otevrou dvere do pokoju, tak se tento vzduch castecne dostane i tam. Pro presnou teplotu v pokojich planuji stenove primotopy, ktere ale instaluji az po zkusenostech s jednou jednotkou. U pasivniho domu se bude teplo lepe sirit po celem dome.

Autor: Josef Zapletal
Datum: 16.06.2015 23:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105248
reakce na ...
Ano samozřejmě toto je dobré řešení u domů , které jsou velmi dobře izolované , vnitřní příčky tím mají mnohem větší prostupnost tepla než plášť domu, jsou to všechno domy ,které se svojí povahou blíží pasivním stavbám, v běžně izolované stavbě toto řešení vyhovovat nebude je třeba vytápět každou místnost. Jen je třeba upozornit , že tímto způsobem lze rozvádět jen teplo nikoli chlad , neboť komínový efekt se u chladného vzduchu nedostaví.

Autor: fany fany
Datum: 24.02.2015 14:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Dobrý den,

o něčem takovém jsem také uvažoval. Můžete prozradit, jakou má to TČ skutečnou spotřebu? Pokud to nějak sledujete. Kde máte venkovní jednotku a jak je dlouhé vedení k té vnitřní? Co hlučnost? S tím "průvanem" jste mě zaskočil. U jednoho známého, který měl podobné zařízení, tak jsem ten "průvan" cítil dost znatelně. Sice to bylo v létě a běželo mu chlazení, ale v zimě je to asi stejné.

Původně jsem měl stejnou myšlenku, umístit vnitřní jednotku do chodby a odtud by proudilo, již s menším "průvanem" do dalších místností.

Datum: 24.02.2015 14:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Myslim, ze ten znamy mel asi nekvalitni jednotku. V praci mame take starsi hlucne jednotky a diky zkusenostem bych si nic takoveho do domu neporidil, ale pak jsem byl na navsteve v dome, ktery mel parapetni jednotku Fujitsu, ktera me presvedcila o uplnem opaku.

Autor: Michal Macek
Datum: 24.02.2015 15:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111273
reakce na ...
Pane Švarci, jestli ten Váš příspěvek je na mne tak vůbec nerozumím kontextu, co píšete. Když říkám asi 21 °C tak tím mám namyslí 21°C +- 0,5°C. Měřeno termostatem v této místnosti a ověřeno rtuťovým teploměrem. Nevím co už dávno montujete...

Pro fanyho, spotřebu zatím nesleduji, do budoucna plánuji podružný elektroměr pro TČ abych si sám nelhal. Vnitřní jednotku mám v západní části domu a venkovní jednotku pak na úplně opačné straně, takže vedení má asi 19 metrů (nediskutujme tu prosím, proč to tak mám řešeno, protože sem to tak chtěl z nějakých důvodů). Hlučnost na 4-tý stupeň (max.)znatelná-používám ji, když není nikdo v domě, na 3-stupeň přijatelná, na 2- stupeň ve dne v podstatě neslyšitelná. V domě ještě nežijeme, takže toto mé hodnocení může být v budoucnu přehodnoceno. Není to průvan, težko se to popisuje, představte si velkokapacitní fén s průřezem ne kulatým ale ve tvaru obdélníku kdy na Vás sálá vedro. Nebudu Vám lhát to teplo cítíte, ale ta rychlost toho proudění není nijak výrazná. Je zde ale možno nastavit dosti podrobně, kam žaluzie budou foukat, klidně pod jednotku, že o tom ani nebudete vědět. Každý máme ty hranice citlivosti trošku někde jinde. Jak říkám, já to jako průvan v tom smyslu neberu a s jednotkou jsme velmi spokojeni. provozní náklady jsou ve srovnání s elektrickou podlahovkou "směšné". Údaje beru z hodin a el. podlahovku sleduji každou místnost zvlášť.

Autor: fany fany
Datum: 24.02.2015 15:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Píšete že máte bungalov 125m2, neuvažoval jste třeba o dvou, či třech vnitřních jednotkách, ale o menším výkonu? Při mých malých TZ by mi asi také stačila nějaká kombi klimoška o výkonu kolem 1,5 kW topení a totéž chlazení.

Přiznám se, že mi jde především o chlazení a to topení by byl jako bonus. TČ vzduch-voda, či voda-voda nepřichází k úvahu. Solárka mi sice ohřejí vodu v létě, ale jinak na topení nejsou a chlazení neřeší.

Ještě by přicházela do úvahy FV, ale opět mi neřeší chlazení. Maximálně ohřev vody. Nejde mi ani tak o nějaké úspory, ale o lepší komfort v létě.

Jeden dealer mi nabízel také tuto značku s tím, že by dal tři vnitřní jednotky s malým výkonem, které by se pouštěly de facto jen dle potřeby. Ale zatím rozhodnutý nejsem.

Datum: 24.02.2015 15:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
xxxx

Datum: 24.02.2015 15:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jaksi nechápu,jak topíte v jedné místnosti na 24st. a v ostatních máte 21 až 21,5st.Kolik máte pokojů?

Autor: Vítězslav Kolek
Datum: 24.02.2015 16:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105249
reakce na ...
Fotogalerie:
Nevím co je na tom k nepochopení. Máme to podobně, s tím že topíme na 23. A máme ještě menší domek..Ano, necháváme pootevřené dveře. Nicméně zatím to není překážkou, protože 2 letého caparta v pokoji úplně zavírat nechceme. Jakékoliv delší ticho je známkou průseru...to určitě znáte.
Výfuk vnitřní jednotky mám nasměrován přímo na chodbu s pokoji. Ano, dům je maličký a zateplený..pokud bychom se bavili o nějakém starém domě s 60tkou zdí, tak ta situace, věřím, bude jiná. V konkrétně našem domě je to topení naprosto výkonově dostačující, pokud by přišly větší mrzy jako -15, napojím kamínka a těch pár dní si uděláme romantiku.

Autor: Jozef Homola
Datum: 24.02.2015 16:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
"Také patřím do davu nechápajících". Někam foukat vzduch jen tak jednoduše nejde. Musí se i odsávat. Dveře pokud nejsou až do stropu tak vždy budou překážkou.

Autor: Michal Macek
Datum: 24.02.2015 18:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111273
reakce na ...
Také nechápu, co je na tom k nepochopení, ale samozřejmě je to neznalostí dispozice domu. TČ jakožto zdroj tepla mám v obýváku, z tama "proudí" do chodby a odtud do všech ostatních místností (samozřejmě za předpokladu, že jsou všechny dveře otevřeny a vzduch může proudit. Touto jedinou jednotkou vytopím celý dům.

Pro Fanyho. S více jednotkami (split) sem od samého počátku nepočítal. Jednak sem chtěl právě mitsubishi a nejslabší model je 25ka. Více nepotřebuji, druhak by to bylo složitější technicky. V každé místnosti mám ještě další zdroje tepla.
Co se týká chlazení tak Vám neporadím. Jestli jste sněhulák a máte rád zimu v domě nebo to chcete na nějaké chlazení provozovny to byste se měl zeptat jinde nějakého profesionála. My v práci chladíme čpavkem...

Datum: 25.02.2015 17:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jsem dnes byl v jednom objektu,který je vytápěn na Váš způsob.Ani zadarmo.

Autor: Jan Drábek
Datum: 25.02.2015 18:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114501
reakce na ...
Pročpak ? Moc hluku, nebo průvanu ?

Datum: 25.02.2015 18:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Všechno.Chodit přes průvanový pás- nádhera.Děcka si stejně tajně dotápějí v pokojíčcích,v koupelně chladno.O ložnici ani nemluvě.A to není zima.Topení je o něčem jiném.

Datum: 25.02.2015 18:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak ono asi bude především záležet na daném domě/bytu, jak jsou jednotky rozmístěné, nastavené atd . . .

Datum: 25.02.2015 18:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kdysi se taky topilo jen v jedné místnosti.A museli jsme být rádi.

Datum: 25.02.2015 18:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
porovnavate hrusky s jabkama

Datum: 25.02.2015 18:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
1) zalezi na tepelne ztrate domu -> cim mensi, tim lepe je rozvedeno teplo
2) na dispozici domu
3) druhy zdroj vytapeni -> primotopy atp., ktere dolazuji pozadovanou teplotu v ostatnich mistnostech

Datum: 25.02.2015 19:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dispozice-hangár.

Autor: Josef Šritr
Datum: 25.02.2015 19:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102352
reakce na ...
...a čím se vytápí hangár?
namontoval jsem již asi 600ks splitových jednotek (převážně od jedné osvědčené bezproblémové značky), z toho zhruba polovinu zakázek na doporučení předchozích zákazníků svým známým a příbuzným. Proč asi?

Datum: 25.02.2015 19:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
U mne jste pil kávu.Kolik by jste mi namontoval jednotek,aby byl v každé místnosti komfort?

Datum: 25.02.2015 19:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na to pití kávy u Vás se již asi nepamatuji... ale znovu se ptám: čím se vytápí hangár? Něčím výkonným co stojí fůru peněz a provoz také. Takže i zde bych tím spíše topil systémem vzduch vzduch, aby byl provoz co nejlevnější.

Datum: 25.02.2015 19:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Někde u Kolína?

Datum: 25.02.2015 20:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Hangár jsem uváděl jako ideální pro klimu.Předpokládám,že většina RD má pokoje.

Datum: 25.02.2015 20:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
teď mě napadá: jsou tady poslední výkonné jednotky made in Plzeň za akční ceny!

Datum: 25.02.2015 20:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
...možná by to stálo za úvahu.

Datum: 25.02.2015 20:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jaké ?

Datum: 25.02.2015 20:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 739   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.