Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

sádrokartonové podhledy

Autor: Klára Kotlánová
Datum: 08.04.2008 08:23

Dobrý den, při rekonstrukci RD budeme dělat sádrokartonové podhledy. Stávající rákosový strop byl sundán a jsou odhalené nosné trámy. Mezi trámy přijde vata, kterou si budeme nakupovat i pokládat sami. Firma má udělat sádrokarton, který si nacenila na 700 Kč/m2. Je to obvyklá cena? Rovněž máme neshody ohledně technologického postupu. Teď je hotový podkladní beton, bude se dělat podlahovka a anhydrid. Já chci dělat sádrokarton po anhydridu a jeho vyschnutí a firma napřed sádrokarton a pak anhydrid. Jako úvod uvádí, že při pokládce sádrokartonu bude potřebovat lešení a tudíž anhydrid poškodí. Nechci aby se sádrokarton poškodil vlhkostí, ale zároveň na anhydrid má být položena již finální podlaha a nechci už používat stěrku. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za všechny rady a připomínky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 47   starší >>
Datum: 08.12.2015 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121288
reakce na ...
Fotogalerie:
toto uchytenie priameho zavesu do stropu jednym stropnym trnom je v poriadku? neohne sa ten zaves, aj ked su tam prelisy?

Autor: Marek Sk.
Datum: 08.02.2010 07:57 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den,
během léta mě čekají stropy ze sádrokartonů svépomocí. Koupil jsem si tedy knížku od Rigipsu, abych vše udělal tak jak se to má. Už se na to těším. Nechtěl bych ale dělat čistě rovné podhledy. Např. v ložnici uvažuji o "dvouórovňových-dvoupatrových" podhledech s nějakým pěkným tvarem, použít pásky s LED žárovek apod... Zatím jsem na internetu žáden postup ani nákres (jak provést takovou montáž) nenašel. Mohli by jste mi poradit, kde bych něco takového mohl nastudovat? Děkuji

Autor: Roman Stepanek
Datum: 06.12.2009 09:20 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
cena 700kč je dost, max do 200kč/metr bez materialu a material doporučuji aby byl dodán investorem což jste Vy
Dělat dřive strop nebo ne...? myslím že když tam přijde ještě parotěsná folie tak by to mělo být v pohodě

Autor: Kaarel Doležal
Datum: 15.12.2009 08:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dobrý den , asi jste upadl a poskodil si myslenkové pochody !!!
1.žádný rozumný sádrokartonář neprachje s materialu zákazníka
2.cena 200 kč , kterou uvádíte je směšná
3.postup prací určí firma provádějíci sadrokarton neboť je zodpovědná za provedenou práci !!
4.cena 700 Kč je v pohodě pokud se jedná o kompletní páci za 1m2 včetně materiálu , ale mohla by být i vyšší 850 Kč stropy nad 3 m jsou již za pomoci lešení a ne skákání po žebříku !

Autor: dan dan
Datum: 04.09.2010 17:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100655
reakce na ...
Tenhle příspěvek mě pobavil. Že by nešly kšefty?
1. Proč?
2. Naopak, cena 200Kč/m2 mně přijde úměrná, v případě ceny pouze za montáž
4. Právě dělám sám sádrokartony svépomocí. Takže vím, jaká je cena a říci si drze o 700 kč/m2 včetně materiálu je na pár facek. Bohužel je asi dost firem, které tuhle cenu požadují běžně.

Autor: Marek Klementa
Datum: 12.02.2019 17:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129609
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Pokud vím tak se ceny pohybují mezi 200 - 300,- Kč pro tzv. zaměstnance - OSVČ pracující pro firmu. Firma, která provádí celou zakázku a ručí za práci provedenou těmito zaměstnanci si účtuje v současné době od cca 700 - 1000,- Kč / m2 vč. materiálu. Cena 700,- Kč / m2 není nijak přemrštěná, vzhledem k tomu, že se ještě před deseti lety sádrokartonové podhledy dělali za cenu 1000,- Kč / m2 a více. Cena materiálu nešla nijak dolů a pokud ano, tak minimálně.
S pozdravem
Marek Klementa

Autor: Jiří Vondrouš
Datum: 05.09.2010 06:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100088
reakce na ...
1.žádný rozumný sádrokartonář nepracuje s materialem zákazníka......Proč??? že by nemohl natáhnout zákazníka na materiálu??

Autor: dan dan
Datum: 06.09.2010 08:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100655
reakce na ...
Tak nějak.

Autor: Michal Šipek
Datum: 19.08.2009 16:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry den. Rozhodně si nenechte dělat dřive stropy. Duvod je jednoduchy... muže se totiž stat že sadrokarton do sebe pohlti vlhkost a zvlni se. Neni však vždy pravidlo ale zaleži na okolnostech a podminek dane stavby. Pokud mohu podotknout cena se mi zda dosti vysoka.

Autor: viktor petera
Datum: 21.07.2008 13:35 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
chlapi od nás montuj SDK stropy úplně v pohodě ve dvou lidech ze štaflí

Autor: viktor petera
Datum: 21.07.2008 13:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
káždá práce má svoje postupy a metody, nemá cenu se dohadovat jestli se to může udělat tak a nebo jinak, sádrokarton se dělá až po mokrých procesech, to je prostě fakt, jakékoli jiné planování je stavební nekázeň, netvrdím že při opačném postupu může být nějaký problém, ale prostě bych se držel postupu tak jak to má být, kdybych vám dělal stavební dozor tak bych na tom určitě bazíroval, je to lepší i v případě uplatňování pozdější záruky na materiál, pokud jde o cenu 700 kč/m2 je to cena odpovídající pokud se jedná o normální desky síly 12,5mm s izolací RIO 160mm, pokud je tam menší izolace a nebo žádná není tak nebrat, ceny jsem vytáhl z rozpočtového programu, ovšem veškeré ceny jsou jenom smluvní a je třeba běžné že v Praze se všechno cení o 15% nahoru oproti ceníkovým cenám

Autor: Vladislav Škvařil
Datum: 17.07.2008 22:09 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pravděpodobně již pozdě reaguji.Sádrokartonové stropy zásadně
až po mokrých procesech,nedovedu si představit jak máte vysoké
místnosti,že je potřeba lešení.Do výšky 3,5 m musí dosáhnout
každý průměrně vzrostlý řemeslník,trpaslík do 3,2 m a stačí mu
na to stavební kozy a 2 fošny.Dělali jsme se synem celkem asi
400 m2 zavěšených SDK stropů a nebyl to až zas takový problém.
SDK jsme šroubovali na dvojitý rošt z CD profilů s roztečí
spodních profilů 40 cm.Nic není takový problém jak se to na
první pohled zdá.Stačí přesně dodržet postupy, které uvádí vý-robce.Pro nás byl nejzásadnější problém malování.Cena 700 Kč/m2
je přímo zdrcující,já bych je bral, kdyby v tom bylo i zateple-
ní o síle 20cm.Vodovzdorný sádrokarton je dražší,ale jistě to
není cena za zelenou barvu.Já jsem ho používal do koupelny
jako druhou vrstvu pod keramický obklad.Jistě to výrobce
nevyvinul ,jak se tu snažíte někteří naznačit jen proto,aby
nás zaživa oškubal.To spíš škubací fimy faturují zelený,ale
montují šedý.
Zateplování zdar,zdrcujícím cenám a jejich autorům zmar!!!!

Autor: Alexander Bernáth
Datum: 20.04.2008 22:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý deň, vo všeobecnosti je vhodnejšie kvôli vlhkosti montovať sádrokartón až po mokrých procesoch, no je to možné aj pred... ale, už som videl aj sádrokartón, ktorý bol poprehýbaný ako drôty medzi stožiarmi... ak chcete realizovať montáž pred anhydritom, trvajte aspoň na tom, aby CD profily dali po 40 cm /norma určuje na podhlady min 50 cm/. Čo sa týka kvality sádrovania, je dôležité ako sa prevedie - treba si uvedomiť, že sádra schnutím zmenšuje objem... mne sa osvedčil tento spôsob - 1. vrstva= podsádrovať spoje/všetky! 2. vrstva= po stvrdnutí prepáskovať, aj medzery pri stenách! 3. vrstva=všetky spoje presádrovať na šírku cca 20-25 cm, 4.vrstva= presádrovať na šírku cca min. 40-50 cm, prebrúsiť... ak sa to rozumne natiahne /t.j. kraje sádry vždy do stratena, lebo čo je navyše, sa musí - zbytočne -brúsiť/, potom sa ani moc nenabrúsim a po vymalovaní nie sú vidieť spoje... prečo nepoužívajú rebríky ale lešenie? koniec koncov, na rebrík si môžu urobiť "papuče" z handier alebo mirelonu...

Autor: Tomáš Svoboda
Datum: 15.04.2008 16:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jenom doplním zkušenost s vlhkostí. V bytě jsem kdysi realizoval SDK v koupelně a v šatně. Nějak to nevyšlo, tak jsem jednu desku na strop koupelny použil bílou místo zelené. Tzn. nevoděodolnou. Nebyla přímo nad vanou a tak na ni voda přímo nestříká, ale páry je v zimě dost. Do dnešního dne se nic nestalo. Proto, jak už někdo napsal, bych se nebál nejdřív udělat sádru.

Autor: Jan Šulc
Datum: 15.04.2008 16:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrá poznáka o tom zeleném sádroši.
Může mi někdo vysvětlit, v čem je tak jiný, tedy krom ceny a barvy? Ano, mé se dávat do koupelen, ale nikde není psáno že šedý (RB) se tam dávat nesmí. Co se s tím šedým v koupelně stane? Rozpadne se? A mimochodem, ať dám šedý nebo zelený, stejně ho budu před nanášením dalších vrstev penetrovat. Tak v čem je ta výhoda?
A ještě něco. Nechal jsem na chatě přes zimu nějaké odřezky zeleného. Asi 1,5 dlouhý kus se prohnul do luku, s vydutím neskutečných 15 cm!! Při pokusu prohnout ho do původní roviny prasknul :(
V čem je RBI lepší než RB, že stojí 2x tolik? Vysvětlí mi to někdo?

Autor: Tomáš Svoboda
Datum: 18.04.2008 11:50 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
No přiznám se, že rozdíl si nepamatuji. Podle mne je ve směsi "něco" přidáno, ale samozřejmě nevím co. Dal jsem tehdy na rady a použil zelený. Tam, kde nevyšel a je bílý (šedý), se ale nic špatného nestalo. Ale možná by to bylo jiné, kdyby na něj stříkala voda (opravdu nevím). A co se týká prohnutí, sádroš prý jde ohýbat. Ale snad se musí nějak máčet a postupně (pomalu) zatěžovat nebo něco. Takže pokud se ohnul časem samovolně, asi díky vlhkosti apod., tak suchý narovnat nepůjde a praskne. Technologii opět neznám, ale vím že se o tom mluví.

Autor: petr kocina
Datum: 22.04.2008 02:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
rozhodne nepredpokladam,ze by se ozval vyrobce RIGIPS.
podle me to stejne nikdo nevi.jestli nekdo pouzil obycejny a ne zeleny do koupelny,tak se nic nestane.
ja tam mam zeleny.nepremyslel jsem tenkrat o tom,asi jsem byl taky zblblej jejich marketingovou masazi :-(

ted si vzpominam,ze pred 10 lety mi delali v koupelne (v panelaku) strop z SDK a pouzili obycejny.je netnuknuty dodnes.

Datum: 22.04.2008 09:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
No právě. Viděl jsem už několik letáků, které nebyly o sádroši, ale třeba o hydroiolaci, obkladech a pod. Nikdy tam nebyl použit zelený SDK.

Datum: 22.04.2008 12:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
skoda,ze jsem si to neuvedomil pri stavbe.rozhodne bych tam ten zeleny po logicky uvaze nedal.
pripada mi to nelogicky cpat tam zeleny.holt se vse na stavbe ohlidat neda.takovy einstain zase nejsem :-))

nastesti je tato jedna vec alespon v mem pripade par stovek navic.coz uz prekousnu :-))
jenze takovych veci jsou na stavbe STOVKY !! a ve finale to pak dela treba 500 000kc a vice.

Autor: Rigips ...
Datum: 23.04.2008 22:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
v podstatě si tam dejte co chcete,vy se na to budete koukat.Každý druh desky je odskoušen na jiné podmínky,takže rozdíl není jen v barvě!Ve vašich podmínkách domácí koupelny vyhoví cokoliv.V případě že je konstrukce extémě zatěžována(veřejné prostory) a je to v projektu tak si nikdo nedovolí to tam nedat protože průšvih je pak na něho.Rigips nikoho do ničeho rozhodně nenutí!!!

Datum: 24.04.2008 10:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Můžete být prosím konkétnější, ať Váš příspěvek nepůsobí jen jako výkřík v hospodě?

Na jaké podmínky jsou jaké desky zkoušeny?
V čem je rozdíl, když ne v barvě (názvu a ceně)?
Co jsou extrémně zatěžované prostory? Zatěžované čím?
Jaký může nastat "průšvih" (např. když místo zeleného dám šedý?)

Předem díky za vysvětlení.

Autor: Walter Walter
Datum: 24.04.2008 11:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Myslím, že tu nikdo netvrdil, že Rigips někoho do něčeho nutí ...

Datum: 26.04.2008 13:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V případě že je konstrukce extémě zatěžována - v tomto s vami souhlasim.koupelna v RD zajiste nebude tento pripad.uvedomil jsem si to pozde.
byl jsem zblblej tim,ze kazdy preci rika,ze do koupelen se musi davat jedine zeleny.skoda,mohl jsem si to na svem dome vyzkouset a dat jen obyc sedy.

Autor: Vladimír Buk
Datum: 25.04.2008 21:38 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Sleduji tuto diskusi kolem zeleného SDK-není to moje hoby, ale přesto jsem se ve volném čase trochu zahleděl do dostupných podkladů a zjišťuji následující:
1) Vlastnosti SDK desek definuje norma ČSN EN 520- tu lze zakoupit za cca 700 Kč
2) Tato norma definuje pro SDK desky především:
* profily hran desek (celkem uvedeno 6 profilů SDK desek).
* druhy SDK desek (celkem 8 druhů)
* pevnost ve smyku (důležitý údaj při užití desek k vyztužení rámových konstrukcí, kde deska přebírá funkci zavětrování).
* pevnost v tahu za ohybu (zajišťuje pevnosti a průhyby desek na podhledech).
* reakci na oheň /tepelní odolnost je vyjádřena tepelnou vodivostí a činí 0,25 W/mK. Zatřídění SDK desek podle rakce na oheň-je podrobně popsáno v normě)
* propustnost pro vodní páry (je vyjádřena difusním odporem proti prostupu vodní páry.
* průvzdušnost (průvzdušnost je stanovena na 1,4.10na6 m3/
(m2.s.Pa), z čehož plyne, že SDK neni vzduchotěsná ani plynotěsná.
* rozměrové tolerance(šířka má toleranci od 0 do -4mm, délka má toleranci od 0 do -5mm, tlouštka má toleranci do + 0,5 mm u tlouštěk do 18mm).
* povrchovou absorpci vody
* celkovou absorpci vody (zavedeny podskupiny H1, H2, H3 s absorpcí vody max 5, 10 a 25%. Zelená deska RBI patří do podkupiny H2 /absorbuje tedy max. 10% vody/).
Marně jsem hledal v materiálech Rigipsu technické údaje pro shora uvedené vlastnosti desek, bohužel nikde nejsou uvedeny. Snad se ozve zástupce Rugipsu a sdělí, kde je možno údaje pro prodávané druhy desek zjistit.

Datum: 26.04.2008 13:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
verte,ze se od nich nikdo neozve :-(

Autor: Vladislav Škvařil
Datum: 17.07.2008 22:22 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Odpověď je prostá : sádrokarton se ohýbá za mokra,po zaschnutí
drží určený tvar.Pokud to víš, tak při pokusu sádrokarton
vyrovnat do původní roviny, musíš znovu použít "mokrý"proces.
Za mokra neznamená,že ho máčíš ve vodě,ale nechá se nasát vodní
pára . Základní vlastnost SDK desek je schopnost příjmat a po-sléze uvolňovat vodu z okolního vzduchu.Tím udržuje mikroklima
v mistnostech.Zelené SDK desky mají tuto schopnost větší,než
šedé.Životnost těchto desek je ve vlhkém prostředí zaručena
na rozdíl od desek šedých,které jsou určeny do suchého prostře-
dí.

Autor: jez abel
Datum: 12.04.2008 09:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ať to bude dělat kdokoliv upozorněte je,nejlépe smluvně, že spoje mezi deskami budou absolutně rovinné.Mám v domě hodně světla a co mi tam ti šohaji předvedli nepřeju nikomu.Neopravitelné, jedině strukturovaným nátěrem stropu.

Datum: 12.04.2008 11:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to je udel SDK stropu.malokdo je chce delat a kdyz, tak si to necha poradne zaplatit.jen brouseni je silena prace.
me sadrokartonari nechteli udelat ani koupelnu za 2 000kc cca 7m2 jen za praci.nakonec jsem to delal sam :-(
dneska holt lidi nechteji delat i kdyz je vsude prace jak na kostele :-(
radeji jsem volil perlinku a stuk.nemusim mit aspon obavy z praskani ve spojich a u sten.

Autor: jez abel
Datum: 12.04.2008 13:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
110 m2 bez materiálu dělali za 8500,-.Jen profily a komplet sdk.Parozábranu jsem dělal sám.Asi jsem od nich za ty prachy kvalitu nemohl chtít.Dělají za 80,-/hod.a jsou i přes tu kvalitu na roztrhání.

Datum: 12.04.2008 03:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
soused vcetne me jsme udelali nejprve stropy z SDK a potom betonovali podlahy.nemusite mit obavy - nic se nekroutilo.
obracene to samozrejme muzete udelat taky.
to mate tak vysoky stropy,ze potrebuji leseni ??
mel jsem na to dva stoly a mezi nimi fosny.pohodova prace - jen ruce bolely a ramena :-(

zobrazuji 1 - 30 z 47   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.