Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rozvody odpadního vzduchu - ATREA

Autor: Ing. Tomáš Dvořák
Datum: 24.05.2008 10:41

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na provedení a materiál rozvodů odpadního vzduchu. Atrea doporučuje vše rozvádět ve vnitřní obálce budovy tepelně izolovanými hadicemi, opatřenými SDK zákrytem. Toto se mi však zdá v určitých případech dosti neestetické, ne každý snese SDK "kastlíky" pod stropem.

Zajímala by mě možnost vést odpadní vzduch stejně jako vzduch přívodní podlahovými kanálky vždy nad stropem daného podlaží v podlaze a odvádět vzduch talířovými ventily osazenými ve stropě napojenými na tyto kanálky. Tímto bude vidět vždy jen ventil ve stropě.

Zajímalo by mě:

Pokud zvolím pozinkované potrubí, hrozí riziko koroze tohoto potrubí kvůli chloru obsaženému ve vodě? A i kdyby, vadí vůbec koroze u potrubí odsávaného vzduchu, když tento vzduch nevracíme do místností a průtočná plocha zůstane stejná? Je nutné toto potrubí tepelně izolovat, popř. jakou min. tl . izolace?

Pokud zvolím plastové potrubí (např. MULTIPLAST), nehrozí problémy při betonáži (zborcení stěny tíhou betonu), u betonu se to dá řešit KARI sítí, ale u anhydridu nevím.

Je nějaký problém řešit rozvody v podkroví izolovanými hadicemi nad kleštinami, vím, že tím poruším vnitřní obálku budovy, ale pokud se provede dokonalá těsnost těchto prostupů a rozvody se na půdě zaizolují min. 5cm izolace proč ne ?

Nikde jsem zde nenašel diskuzi, kde by se právě toto řešilo. Vždy jen přívodní vzduch.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Petr Zíka
Datum: 26.05.2008 23:03 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
K poslední otázce: Mám rozvody nad kleštinami, prostupy přes parozábranu byla pěkná pakárna. Kdybych stavěl znova, dal bych kleštiny trochu výš a potrubí komplet pod ně - bylo by to jednodušší. Izolovat musíte, jinak se vám vzduch ochladí ještě před tím, než projde rekuperátorem - počítejte nejméně s 16 cm izolace.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama