Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zkušenost s tepelným čerpadlem od pana Žeravíka

Autor: Jiří Klazar
Datum: 15.06.2008 20:14

Máte někdo zkušenost s tepelným čerpadlem od pana Žeravíka? Zajímá mě stavebnice, kterou nabízí.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 93   starší >>
Datum: 28.09.2018 10:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Není to hermeticky uzavřený okruh,čili bez papíru nelze...

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 28.09.2018 11:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100165
reakce na ...
Jak to, že to není hermeticky uzavřený okruh?

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 28.09.2018 11:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
pokud je na něm závitové spojení,....

Autor: Petr Kouba
Datum: 28.09.2018 22:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128150
reakce na ...
Nechci Vám do toho kecat, ale TČ od p. Žeravíka dostanete i jako skládačku plně funkční. Tzn. sekundární okruh naplňen a odzkoušen. Také jsem zvažoval, že si TČ sám postavím dle knížky, ale v dnešní době je to už skoro nemožné protože Vám nikdo neprodá chladivo a pokud neznáte nikoho z oboru kdo by Vám to napnil, tak máte smůlu. A takových lidí asi moc nebude, protože každý s kým jsem se dostal do styku je "odborník", ale TČ neskládá, neplní jen montuje dodané zařízení. A nakonec jsem byl rád, že jsem si nechal do p. Žeravíka zapojit i el. rozvaděč. Nechal jsem si jen napojit TČ do stávajícího rozvodu topení a elektrikáře jsem nechal zapojit přívod k rozvaděči TČ a rovnou mi trochu skulturnil rozvaděč v dílně ze kterého byl veeen přivod pro TČ ( kdyby nebyla potřeba revize udělám si sám). Tzn. jedná se o TČ plně připravené pro provoz jen si musí člověk dílčí věci udělat sám nebo domluvit s někým. Já osobně jsem nad tím nějaký cas strávil co nejvíc věcí si řešil sám a díky tomu zase vím co je kudy vedeno a připojeno a proč. V připadě poruchy na to nebudu koukat jak z jara. A pokud jsem si touto prací ušetřil 100 nebo spíše 200 tis. tak mě to za to stálo. Pokud někdo chce full servis bez starostí pořídí si komerční zařízení. Co se týče dotazu k COP, tak toho bych se neobával vzhledem k tomu, že Žeravík (aspoň co vím) konstruuje monovalentní TČ a spousta "odborných" firem bivalentní, tzn. rve tam el. náboje apod. Proč asi? Protože nevěří, že TČ pokryje špičkové nízké teploty. Toť můj názor. Zkušenosti budu mít, až po letošní zimě. Zkušební provoz byl v pořádku. Mám namontované k TČ podružný elektoroměr a dodané teplo jsem chtěl měřit kalorimetrem, ale bohužel jsem věřil jedné české firmě, že mi pošlou vyřazený(nový na toto neni třeba) za 300 KČ a bohužel jen slibovali a pak jsem odjel na měsíc na dovolenou. Za týden se vracím, tzn do topné sezóny, takže nevím jestli ještě budu rěšit. Každopádně bych si chtěl COP změřit, protože kamarádka si pořídila komerční TČ na klíč ale za více jak 3-násobek peněz a věřím, že SCOP bude mít tak poloviční, ale to taky díky tomu, že má systém vzduch-voda a já lepší voda-voda.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 29.09.2018 13:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No pane Koubo,aby jste se ještě nedivil,stačí teplý bonz a ušetřené peníze jsou v čudu.
Legislativa neznalost zákonů neomlouvá.

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 29.09.2018 14:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
Skládačka jak se jí říká od pana Žeravíka má primární chladící okruh odzkoušen a napojen a naplněn chladivem, jako monoblok, tudíž zákazník maximálně propojí ektroinstalaci, popřípadě osoba která má odpovídající kvalifikaci. Do chladivového okruhu, tudíž nikdo nezasahuje a je jen na množství použitého chladiva zda je potřeba revize či nikoli. https://www.eltex-km.cz/cs/ceny

Datum: 29.09.2018 15:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Je vidno,že legislavita není Vaše silná stránka.
Nemáte pravdu.

Autor: Karel Technik
Datum: 29.09.2018 16:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120043
reakce na ...
Dobrý den,
už jsem spíše pasivní účastník těchto diskuzí, ale....
Osobně znám dvě instalace, které dělali AMATÉŘI . jedno je dvojstupňové tepelko, kde první je bazénovka koupená za polovic v Mount...… a druhý stupeň je klasika modul voda-voda. Istalace je většího výkonu, osazená elektroměrem a kalorimetrem. Na to, že tahne teploty až 50 st. má cop z říše snů mnoha komerčních instalací ( celoročně, navíc je v horách), ale stála zlomek.... druhá je taky voda-voda z technologického chladiče asi 20 kW jede již mnoho let a šetří a šetří. A zaplatila se asi za půl roku. V tom je totiž ta krása.

Jedno TČ od žeravíka jsem viděl asi před 10 lety a vím, že jede dodnes. Toho stroje se určitě nebojte. A legislativa....tady kopou hlavně ti, kterým unikají jejich kšefty. Na jízdu taky nepotřebujete řidičák ale auto....za chvíli si budem revidovat i panty u dveří, co se otvíraj víc než jednou denně. Pokud někdo ZBASTLÍ tepelné čerpadlo, něco o tom ví a záleží mu na spolehlivosti = těsnosti. A té nedosáhnete žádným papírem ale jen svědomitou odbornou prací. Pokud firma zapsaná v dotacích ZKUR...VÍ instalaci tak, že ji doplňuje třikrát do měsíce, o ten svatý papír nepřijde, jen ničí zákazníka i s životním prostředím. Takže vidíte, jak diametrálně se liší amatérská ZBASTLENÁ instalace od profesionální zrevidované ZKUR..VENÉ se všemi papíry.....BOHUŽEL....

Datum: 29.09.2018 18:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nejde o to kdo kope a kdo ne.
Taky jsem přeci bastlil.
Legislativu my dva neovlivníme,nevím jak to má ošetřené pan Žeravík,ale normální fa neprodá tč nikomu bez certifikace.

Datum: 29.09.2018 18:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Auto bez těch Vašich zkur*** papírů také nekoupíte, Zrovna tak platí předpisy i na ostatní zařízení. Pokud prodává pan Žeravík TČ bez "papírů", tak bohužel porušuje zákon.

Datum: 30.09.2018 08:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na to, abych si koupil auto řidičák skutečně nepotřebuji. Auto může vlastnit i dítě.

Datum: 30.09.2018 16:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ono to je složitější,pokud jste třeba měl auto v tzv. přepisu a nestihl jste ho přihlásit,tak Vám teď stojí ve stodole bez platného TP.
Ovšem pokud Vám vedle stojí zařízení,které obsahuje chladivo převyšují 5t ekvivalentu CO,tak jste povinnen vést evidenční knihu včetně prohlídek byť zařízení není v provozu.

Datum: 30.09.2018 08:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na to, abych si koupil auto řidičák skutečně nepotřebuji. Auto může vlastnit i dítě.

Autor: bob svaton
Datum: 30.09.2018 09:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
ja myslim ze pani Zeravikova (na tu je psana firma) urcite vsechny potrebne dokumenty ma. stejne napriklad Kipan dodava stavebnice aut a lide si je sestavuji sami. po montazi a revizi jsou vystaveny potrebne dokumenty.

Datum: 30.09.2018 15:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Každá fa pracující s chladivy by měla mít certifikát,což paní Žeravíková nemá.
Schválně píšu by měla mít,protože např. fa frigotech nemá ani ičo a přesto byla oceněna na for archu.

https://www.mzp.cz/dco

Datum: 30.09.2018 16:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
když jsi pako tak to moje IČO neumíš najít. Já štítky mám i měření pro Zelená úsporám. A na práci mám lidi s osvědčením.

Autor: bob svaton
Datum: 30.09.2018 17:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
Žeravíková ma odpovedneho zastupce Antonina Zeravika a ten samozrejme v seznamu je certifikat 0300/18
https://www.mzp.cz/Aplikace/dco.nsf/%24%24OpenDominoDocument.xsp?documentId=535D108650C22B0DC125828E003F5D58&action=openDocument

Datum: 30.09.2018 17:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To je jen oprávnění na montáž (u zákazníka) ne pro výrobu chladicích zařízení.

Datum: 30.09.2018 17:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak samozřejmě to úplně nebylo,neboť je tam krátce letos,což jsem se dnes nepodíval.Tímto je vše OK.

Datum: 01.10.2018 22:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jen drobná reakce:
1) Žeravíkovi měli T. čerpadla zeragistrované v některé vlně Zelená úsporám, tudíž buď mají vše v pořádku nebo zvažujte " teplý bonz" i na stát.
2) Každy kdo instaluje TČ musi splnit legislativu (buď udělá firma nebo člověk sám). U systému voda-voda je to docela pakárna, bo té birokracie je daleko víc, ale když jsou k tomu pomínky, tak se vyplatí nejvíc. Každopádně já osobně a myslím, že i každý kdo sám řešil nekomerční TČ má vše papírově v pořádku, protože jak jste sám poukazoval, soudruzi ještě nevymřeli a stále se řídí heslem žalovat se nemá, ale hlásit se to musí, gór když má někdo něco lepšího :-). Co na tom, že soused Pepa topí PET láhvemi, ten má kotel na tuhá paliva, hajzl Karel si pořídil TČ s lepšimi vlastnostmi a za 1/3 ceny, tak ho zkusím nahlásit ;-).
3) I kdyby byla pravda, že by neměli oprávnění k plnění chladícího okruhu. Bude mě stát stíhat i když mám diesel, který byl softwarově upravovaný a neaplnil legislativu nebo výrobce?

Datum: 02.10.2018 07:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
K bodu 3.
Pokud porušujete legislativu jako provozovatel zařízení obsahující chladiva,tak ano.

Datum: 02.10.2018 07:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
V první vlně ZU bylo tolik výrobků, které nesplňovali podmínky, že nemá cenu se o tom bavit.
Úředník neměl (a ni nemá) šanci vůbec něco kontrolovat, jen zaregistruje podle dodaných podkladů přihlašovatele, za které nese odpovědnost on. Tedy je to podvod dodavatele. (Jako diselgate)

Datum: 02.10.2018 07:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jinak s tou třetinovou cenou a účinností můžeme polemizovat.
Pan Žeravík se velice mýlil v roce 05,že vzducháče nemají šanci se uplatnit.

Datum: 02.10.2018 10:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Švarci a Šalý (pokud není jedna a tatáž osoba) mohli by jste prosím napsat jakých TČ jste prodejci nebo překupníci. Když už se tu propírá jeden výrobce TČ, který má mnohaleté spokojené zákazníky ( zatím si tady nikdo nestěžoval, že by měl s TČ problémy, což by jistě jinak udělal). Tak aby jsme mohli porovnat jak dobré výrobky Vy prodáváte nebo jestli nejste jedni z těch co přeplechují dovoz z Číny a dělají z těchto TČ hogo fogo. Když vidím strašeni a dezinformace lidí, kterým viditelně nekomerční systémy ukrajují z "jejich" koláče, tak si říkám, že je to další důkaz, že to opravdu jde i jinak. Protože kdyby z této konkurence neměli strach, tak by takto nelobovali za komerční většinou (ne vždy) dovezene a předeklované číny.

Datum: 02.10.2018 11:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Koubo, nic nepřeprodávám, vyrábím vlastní.
Pan Švarc prodává značkové.

Datum: 02.10.2018 13:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Koubo,mě to je úplně fuk,jestli dostanete flastra nebo né.
Taky jsem bastlil a musel jsem se podřídit legislativě.
Jinak země-voda,voda-voda jsou pro lidi,kteří mají peníze nazbyt nebo neumějí počítat.
Montuji lg.

Datum: 02.10.2018 19:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Bohužel jsem se ještě nevrátil z dovolené, tak teď z hlavy nevím tep. ztráty domu, protože by mě velmi zajímali Vaše výpočty. Já jsem za celé TČ dal se všim všudy cca 140 tis. včetné posudku apod. Pokud beru, že vzduch voda má vždy nižší účinost minimálně v době, kdy klesne teplota řekněme pod plus 5 °C, tak bych musel tento systém pořídit se vším všudy za cca za 80-90 tis i s bivalentnim zdrojem tedy elektrokotmem. Jste schopen se na tuto cenu dostat? Pokud ano, tak jsem si to špatně spočítal pokud ne tak asi dobře.

Datum: 02.10.2018 20:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Koubo, samozřejmě, že zem-voda má vyšší výkon při nižších teplotách, ale na jaře to je zas obráceně. Takže v celkovém hodnocení se to prakticky srovná.

Datum: 03.10.2018 09:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Šalý, bavíme se o systému voda-voda, tudíž stálá teplota cca 11°C po celou topnou sezónu. Jaké další nevýhody vymyslíte?

Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 03.10.2018 11:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
U systému voda-voda možná, ale tuto možnost a podmínky (vodnatost) má pár lidí.

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 93   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama