Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

AC Heating

Autor: Lucie Charvátová
Datum: 15.07.2008 14:00

Dobrý den,

stejně jako asi vy všichni, i my řešíme vytápění naší novostavby RD. Máte prosím někdo jakoukoli zkušenost s tepelnými čerpadly od AC Heating? Používal je někdo z Vás už celou zimu a s jakými výsledky? Za odpověď předem děkuji.
Lucie Charvátová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 176   starší >>
Datum: 28.10.2018 00:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128795
reakce na ...
mam od AC heating vytapeni domu pomoci jejich tepelneho cerpadla a zkusenost je velmi negativni. Jsou to spise amateri, kteri sice umi zkompletovat sestavu s tepelnym cerpadlem, ale neumi zajistit servis, neumi poskytnout uzivatelskou obsluhu a nechaji vas na holickach kdyz vam to netopi anebo tece studena voda. Pokud vam prestane system topit na vanoce, mate smulu a musite se odstehovat ke znamym a pockat na pracovni dobu. Navic nemaji servisaky, kteri by na pozadani prijeli a vsechno resi po telefonu. Nejhorsi jejich vadou je skutecnost, ze system v dome se da ovladat pouze prostrednictvim internetu a pokud vam klekne internet, jste zase na holickach. Nemaji zady standardni ovladac, jako maji vsechny ostatni firmy. Pokud nemate dalsi spolehlivy zdroj tepla a ohrevu vody, nedoporucuji tuto firmu.

Autor: Karel Technik
Datum: 28.10.2018 07:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120043
reakce na ...
Dobré ráno.
Hezky VYSTŘIŽENÝ příspěvek...co dodat. Jakékoliv tepelko ( i jiné zdroje...) umí v základním nastavení žít svůj život a majitel do toho celé roky nemusí zasahovat. Ani internet nepotřebuje. Je vidět, že jste svůj systém asi vůbec nepochopil. Pravděpodobně jste (?zbohatlý?) naprostý laik neochotný se čemukoli naučit nebo cokoli pochopit. Pro takové musí být tragédie už jen to, že si pořídí vlastní bydlení....
Problém totiž může vzniknout úplně se vším. Okamžitou reakci na telefonát snad dostanete na číslech 150,155,158....nebo tam, kde si platíte dohled 24/7/365....

PS : S ACheating nemám nic společného, ale znám spousty majitelů čehokoliv technicky současného, kteří se projevují jako Vy....

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 28.10.2018 07:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Karle nezlobte se, podle mne je Váš příspěvek dtto z druhé strany. Zkuste se vžít do situace zákazníka, který má poruchu, a on se max dozví , že možná Vám to někdo přijede opravit.

Autor: Milan Minarik
Datum: 28.10.2018 11:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128795
reakce na ...
Reakce typu pana Karla Technika jsou bohužel obrazek nasi spolecnosti. Namisto zdvořilé a slusne diskuze, agresivni reakce a dehonestace názorového protivnika. Samozrejme ze takovyto diskuter jedna vždy skryte jako anonym Karel Technik, protože narozdil ode mne se stydi uvest jmeno. Na druhé strane je dobře, ze tito hulvati se vždy svým projevem sami charakterizuji a jejich názory se tim zneverohodnuji a v diskuzi je muzeme proto ignorovat.
Ja jsem svůj příspěvek o AC heating napsal v situaci, kdy mame s topenim delší problémy a servis AC Heating k nam nemůže poslat technika, protože pry mají moc práce s novymi instalacemi. V patek nam topeni uplne vysadilo, v dome mame vnoučata a všichni se choulíme u krbu a koupat se jezdime k pribuznym. Nerikam, ze tepelna cerpadla AC Heating jsou spatna nebo nevykona, pouze upozornuji, ze pokud se pokazi a mluvim o celem systemu trubek, regulaci a vymeniku a cerpadel, Servis AC Heatingu nereaguje ochotne ani rychle a s tim by mel každý, kdo uvazuje o instalaci AC Heating pocitat.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 28.10.2018 12:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
On pan Karel to tak dozajista nemyslel...
Pravda je,že podstatnou vinu nese zákazník.
Většinou vidinou nepodstatných věcí - ovládání siemens,wifi,švédský výrobek atd. přehlídnou to podstatné - dokonalý servis.
Svého času se zdejší odborníci vysmívali Zdendovi na výměný způsob tč.
Znáte lepší systém opravy v pátek odpoledne při -10st?
Pokud mě trvá vlastní nahození nového tč na špalky včetně dopojení hodinu,tak výměnu odhaduji na 33 minut včetně kávy.U podmínek kotlíkovky,kdy musíte zničit starý zdroj,je to velmi podstatná věc.
A o tom to je.

Autor: Jakub Šafanda
Datum: 29.10.2018 15:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100165
reakce na ...
Mě celekem překvapuje, že nemáte nějakou zálohu. Možná náte krb alr tou si TUV nepřipravíte. Proč ji nemáte? Bak byste se nemusel stěhovat k příbuzným.

Datum: 29.10.2018 17:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to by mne ani ve snu nenapadlo doporučovat lidem přemístění kotelny ze sklepa do obýváku.

Datum: 29.10.2018 17:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kdo tady mluví o kotelně? Já nedoporučuji krb ale patronu do bojleru.

Datum: 29.10.2018 18:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nepozorně jsem to přelouskal.
Aniž bych to chtěl,tak můj systém s předehřevem vlastně umožňuje ohřev TUV nezávisle na tč.

Autor: Filip Filip
Datum: 29.10.2018 18:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Kopíruju to z jiné rubriky. Můžete mě prosím odpovědět ?

Chlaďař, který mě bude montovat klimatizaci mě tvrdí, že délka propojovacího potrubí mezi vnitřní a venkovní jednotkou musí být několik metrů. Já ale chci potrubí co nejkratší, protože vnitřní jednotka bude na jedné straně stěny a venkovní jednotka na straně druhé. Odhaduji, že přímé propojení bude cca 50 až 80 cm dlouhé. On chce potřebnou délku dosáhnout tak, že to potrubí smotá za venkovní jednotku. Není to náhodou kravina ? Díky

Filip

Datum: 29.10.2018 18:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Každý výrobce má jiný požadavek,běžně se doporučuje cca 3m.

Datum: 29.10.2018 18:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Díky. Ještě praktický dotaz - jak to řešíte, aby se délka dodržela a nebylo to namotáno za venkovní jednotkou, což není zrovna moc estetické. Já potřebuji, aby obě jednotky byly nad zemí a tím bude ta venkovní jednotka aspoň trochu méně náchylná na odcizení. Proto ji nechci dát na zem. Ono je to v chatové oblasti a tuším, že tam více nebudu, jak budu. Díky. Filip

Datum: 29.10.2018 18:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Posune se umístění jednotek.
Sinclair snese i to kratší potrubí.

Datum: 29.10.2018 18:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky. A co snese Sencor ?

Datum: 29.10.2018 21:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Není lepší na tom potrubí udělat "Z" (tedy třeba 2 lomení) kvůli dilataci a eliminaci vibrací? Já mám také TČ hned za zdí ale udělal jsem tam 2 lomení. Tím jsem se dostal na nějaké 2 metry.

Autor: Karel Technik
Datum: 29.10.2018 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120043
reakce na ...
Dobrý večer pane Minaříku.
Dovolím si ještě jednou reagovat na Váš příspěvek.
Oživil jste po 8 letech téma AC ... jen proto, abyste tuto značku pošpinil. Jinak jsme se z Vašeho příspěvku nic nedozvěděli. Jen to , že netopí, dokonce na vánoce, jakýkoliv dotaz jste nevznesl, nechcete o ničem diskutovat. Dokonce jste to opepřil tvrzením, že netopí při výpadku internetu. Ano, to je přesně obraz dnešní doby....pokud skutečně máte s topením problém, neumíte ho ani nazvat jaký a v dalším příspěvku píšete, že jste očekával radu či plodnou diskuzi. O čem jako???
Např. včera jsem byl asi na pět let staré instalaci LG, kde servis diagnostikoval vadu desky a chtěl ji vyměnit jako celek( cca 8 tis + práce). Cena materiálu na opravu desky nepřesáhla 50 Kč, ale majitel to alespoň uměl pojmenovat.....Ale to se Vám určitě stalo i třeba s autem.....místo ložiska za 3k diferenciál za 120 k....a v tomto oboru to všem přijde normální....
Nezlobte se na mne jestli jsem se Vás nějak dotkl, ale jinak jsem na Váš úvodní příspěvek reagovat nemohl.

S úctou Ing. Karel ....( technik je skutečně jen přezdívka).

Autor: Robert Gult
Datum: 08.01.2010 00:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den! Od června roku 2009 mám namontováno TČ AC Heating, proto se s vámi podělím o pár poznatků. Byl jsem totiž před tím ve stejné situaci, jako spousta z vás, kteří lačníte po informacích a tady jsem se toho zatím moc nedozvěděl, kromě fundovaných diskusí o tom, proč by to mělo, nebo nemělo fungovat, ale konkrétního nic. Snad to někomu pomůže. Podotýkám, že nejsem nejtechničtější typ, proto vám zde napíšu moje spíše uživatelské dojmy.
Mám čerpadlo AW16 a dům o ztrátě cca 9KW (novostavba). V celém domě je podlahovka a čerpadlo mám pouze pro topení. Je pravda, že jsem asi mohl použít "slabší" TČ, ale cenový rozdíl mezi 12KW a 16KW nebyl nijak propastný a já jsem chtěl, aby čerpadlo bylo schopné vyhřát dům i ve větších mrazech bez bivalentního zdroje.
Pro AC Heating jsem se rozhodl po tom, co jsem si nechal vypracovat nabídky od snad všech dodavatelů TČ. AC je cenově někde uprostřed, reagovali na poptávku téměř okamžitě (což se o některých, možná renomovanějších, říct nedá-od některých nemám do dnes...) a hlavně mi ihned nabídli recenze. Asi šest lidí i s kontakty. samozřejmě jsem je oslovil. Nemluvili v superlativech, spíš říkali, že to prostě funguje a to mně stačilo a hlavně to neznělo jako naučené fráze...
Tak a teď k vlastní montáži.
Dva montéři přijeli kolem 8 hod. Podotýkám, že firma sídlí v Plzni a já bydlím na jižní Moravě. Chovali se profesionálně, prostě bez přestávek dělali, nic nechtěli, dokonce ani neměli přestávku na oběd. Měl jsem tam v té době i topenáře se kterým v pohodě spolupracovali. Montáž ukončili kolem 21 hod. Vše mně předali, vysvětlili.
Ovládání termostatu je absolutně jednoduché, vlastně to má jen dvě tlačítka pro nastavování teploty, toť vše. Zapomeňte na nějaké programování dnů, či týdnů, nebo snižování teploty v noci. Ono to u podlahovky stejně nemá význam. Dlouho trvá, než se ochladí, dlouho než se ohřeje.
Co mě překvapilo bylo to, že pokud je čerpadlo pod proudem, tak ve vnitřní jednotce neustále jede oběhové čerpadlo. Myslel jsem si totiž, že nechám TČ pořád zapnuté, třeba jako plynový kotel, a ono se spustí, až bude potřeba, až klesne teplota v místnosti. Ono to samozřejmě jde, ale potom vám tohle oběhové čerpadlo bude neustále žrát proud (má příkon 84W) a bude se zbytečně honěním studené vody v topení opotřebovávat. Proto jsem TČ zapnul až s první potřebou topit a od té doby jede.
A co mám k funknčnosti ? Asi to, že to funguje:) Mám nastavenou teplotu na 23st. a tu tohle čerpadlo udržuje a zvládá to bez elektrokotle i v těchto extrémních mrazech. Nejvíce jsem měl naměřených -21st a čerpadlo pořád vyrábělo vodu 40st. teplou. Vnější jednotka si mění výkon, podle toho jak potřebuje, se stoupající venkovní teplotou klesají otáčky kompresoru i ventilátorů=klesá hlučnost. Teplotu vody do topení to pouští dle potřeby, takže někdy mám na displeji 28st., někdy 42st., maximum to dokázalo, při zkoušce po zapojení, ohřát vodu na 58st.
Co je pro mě důležité je to, že se o čerpadlo nemusím starat, udržuje mi teplotu, jakou jsem si nastavil a topí to i v mrazech. Co je míň příjemné, je nutnost si vzpomenout vypnout čerpadlo až nebude potřeba topit, kvůli tomu oběhovému čerpadlu. Mohli tam vymyslet nějaké automatické vypínání... Jinak jsem zatím spokojený.
Doufám, že to někomu pomůže...

Autor: kocina petr
Datum: 08.01.2010 09:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
jiste by pomohlo,jenze jste neuvedl podstatnou vec a to je spotreba elektriny pro TC v techto mrazech.zvlaste pri tech -20st

Autor: jez abel
Datum: 08.01.2010 13:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
to je správná otázka,já si zkusím tipnout.Při -20C to bude ne méně jako 200kWh za 24hod.Tedy nejméně 600Kč - hlavně že to funguje!Tak nějak to bude i při -10C.

Datum: 08.01.2010 13:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A jak jste spokojený vy, se svým čerpadlem ? Dejte slovo k tématu!

Autor: Mirek Nep
Datum: 09.03.2010 15:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, mám stejné TČ jako pan Gult a na rozdíl od něj dvanáctiletou zkušenost s TČ zem-voda Eufor, kdy jsem pravidelně v týdenních intervalech zaznamenával spotřebu. V rámci letošní silné zimy mohu konstatovat, že oproti předchozímu TČ je spotřeba méně než poloviční a nepřesáhla 45kW/den. Podlahová plocha je 220m2. Naprostá spokojenost, termostat je nastaven na 24 stupňů a TČ tuto teplotu udržuje bez pomocného elektrokotle i při -24 stupních venkovní teploty (i když to je asi za hranicí pro použitý zdicí materiál Porotherm bez dodatečného zateplení).

Autor: jaroslav Šalý
Datum: 09.03.2010 17:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pro jakou výpočtovou ztrátu objektu???

Autor: Mirek Nep
Datum: 10.03.2010 11:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, vypočteno je to na 11kW.

Datum: 08.01.2010 13:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Spotřebu jsem neměřil, není pro mě totiž podstatná. Čerpadlo už mám, topí. A i pokud bych zjistil, že žere víc, než by mělo (mimochodem, jak to zjistím ? Mám to s čím porovnat ?), odmontovat si ho kvůli tomu asi nenechám. Určitě to bude míň, než elektrokotel nebo plynové topení. Už jen díky snížené sazbě na 22hod. denně. Až mi v dubnu přijde vyúčtování elektřiny, rád se s vámi podělím.

Datum: 08.01.2010 19:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pro mne naopak spotřeba tč podstatná je.Proto mám právě pro případ nízkých teplot krbokamna,těmi topím cca 40 dní a tím "drasticky"snížím financování vytápění.El.pro TČ mě tak přijde na 4000Kč za top.sezonu.Vás to přijde na desetinásobek.Tak nějak.Co se týče hluku,nebudu dělat reklamu,ale moje tč jde stejně neslyšně při plném výkonu jako při nízkém - to by mělo být samozřejmostí.Ideální zákazník kterého nezajímá spotřeba tč ani top.faktor.Abyste se nedivil spotřebě jako elektrokotel.

Datum: 08.01.2010 20:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jen reklamu udělejte a napište jaké čerpadlo máte. O tom tohle fórum přece je. Zatím váš příspěvek vypadá, že jen chcete zpochybnit (možná nejen) AC Heating. S ničím jiným jsem se v těchto diskusích doposud, až na pár výjimek, nesetkal. Někdo chce vědět něco o tom nebo tom typu TČ a už tu máme spoustu nekonkrétních pochybovačných příspěvků, jak to bude určitě špatné a nevýhodné. Mně je AC Heating víceméně fuk jen mám od nich TČ a to topí. Proto odpovídám na výše uvedený dotaz. Tepelný faktor i spotřeba je na webu. Pokud má TČ spotřebu při -20st. stejnou jako elektrokotel, nevadí. Jak už jsem psal, jako bivalenci mám právě elektrokotel... Hlučnost u tohoto TČ je opravdu v závislosti na výkonu (což mi přijde logické). Nejtišší je, kupodivu, když je vyplé:)

Autor: stepan 001
Datum: 08.01.2010 20:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mam také tohodle Carriera a hluk je se sluchátky na uších opravdu neslyšitelný jak v nízkém, tak i vysokém výkonu. A taky jsem si ho pořídil abych měl doma špínu, smrad a lítal se dřevem. A už nemluvím o tepelné pohodě, no super. Nejvíc šetřím když neběží, to je přece jasný.

Datum: 09.01.2010 10:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
asi tak...:)

Datum: 09.01.2010 10:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
tak nějak, při tep.ztrátě Vašeho domu byste se se dřevem ulítal - já protopím za den 2 kbelíky.Tvrdím že při vyšších TZ se nevyplatí vzduchové tep.čerpadlo s "elektrokotlem" ale jednoznačně plyn.To poznáte, za pár let s vývojem cen elektřiny.Pánové, pokud slyšíte od tep.čerpadla něco jiného než foukání ventilátoru, potom ty "hýtingy a karýry" vraťte.Ty doby kdy kompresor klapal už jsou pryč.Reklamní příspěvky typu dotaz-odpověď se tady množí jak houby po dešti, nejsou kšefty?

Datum: 09.01.2010 12:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Tak znova, i pro ty vzadu. Jaké máte čerpadlo vy, že kritizujete. Nebo že byste byl dealer nějaké konkrétní společnosti..? Možná by si někdo rád přečetl taky o jiném a, jak vidím, tak mnohem lepším a nehlučném čerpadle, než je AC Heating.
Rozhodně jsem si čerpadlo nepořizoval, abych při ho při nějaké teplotě radši vypínal a topil krbem, který ani spousta lidí nemusí mít. Tohle nekonkrétní "žvatlání", kterého je tady plno, už mě fakt přestává bavit.

zobrazuji 1 - 30 z 176   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.