Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Revize spalinových cest v teorii a praxi

Autor článku: Ing. Waltr Sodomka
Plné znění článku: Revize spalinových cest v teorii a praxi
Anotace článku: Revize spalinových cest je neopominutelnou součástí uvádění spotřebičů do provozu. Mezi veřejností, a to i odbornou, jsou dosud zakořeněny informace, které vychází ze staších předpisů a neodpovídají současnému stavu. Článek nezaujatě komentuje hlavní předpisy, které s revizí spalinových cest souvisí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
revizeJiří Piskora04.02.2014 23:03
Re: Odkouření plynového kond. kotleJozef Homola03.02.2014 13:17
Odkouření plynového kond. kotleBohuslav Vintr03.02.2014 10:05

Příspěvky
Předmět: revize
Autor: Jiří Piskora
Datum: 04.02.2014 23:03 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 109010
reakce na ...
Rád bych objasnil některé mylné informace z tohoto článku, který v principu nechci zpochybnit, protože ochrana zdraví a majetku před vznikem požáru je asi všem normálně smýšlejícím prioritou.
Zaráží mne ovšem konstatování, že většinou OSVČ obchází zákony a tak na ně raději pozor. Takže POZOR uvědomte si, že živnostník ze zákona ručí za své konání a provozování živnosti veškerým svým majetkem naproti různým s.r.o. nebo renomované a.s. u které někdy ani nedohledáte majitele jenž ručí jen svým vkladem a po krachu založí poměrně vesele novou renomovanou společnost. Takže podle mne. Jsou slušní a solidní řemeslníci a není jich málo, jsou i obchodní společnosti za které se nemusí majitelé stydět ale jsou i šejdíři, kteří jsou rádoby laciní a kvalitní ovšem řemeslo braň se. Jak jste asi pochopili jsem živnostník ( už 22 let ) ale nechci házet všechny do jednoho obalu.

Předmět: Odkouření plynového kond. kotle
Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 03.02.2014 10:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100268
reakce na ...
Jedna věc je revize spalinové cesty při uvedení spotřebiče do provozu.
Dokonce se dá uvažovat o potřebnosti revize i při změně spotřebiče. I když zde je to už spornější. Je to potřeba i když je záměna za spotřebič stejné třídy ( C za C, nebo B za B) stejného, nebo menšího výkonu ? A co kdyby byl plynový kotel vyměněn za ten stejný typ?
Nicméně hlavní otázka je na nutnost pravidelné každoroční kontroly (a čištění) spalinové cesty plynových kotlů. Včetně provedení C. Neboť takto byla také vykládána nová vyhláška o čištění a kontrolách komínů.
Tak tedy revizi spalinové cesty při uvedení kotle do provozu mám. Jsem povinen ještě navíc nechat odkouření každý rok kontrolovat kominíkem ? Jedná se plynový KK s děleným odkouřením s nasáváním přes fasádu a odkouřením nad střechu plastovými trubkami procházejícími dutinou původního komínového tělesa.
p.s. V článku mi chybí definice sopouchu. Moje odkouření je v celé délce kouřovod i když prochází komínovým tělesem ? Podle mne tam totiž žádný sopuch není. Od kotle jsou totiž bez přerušení už pouze plastové trubky spojené jedna s druhou a nic jiného.

Předmět: Re: Odkouření plynového kond. kotle
Autor: Jozef Homola
Datum: 03.02.2014 13:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Mám sice spotřebič B ale i tak mne opětovná povinná kontrola stála více jak 10% z ceny kotle a více jak 2x to co požadoval technik uvádějící kotel do provozu. A to jsem vyměnil kotel za stejný kotel výkonově i stejný výrobce. Kominík si za 5 minut vzal 1425 Kč a to se ani nepodíval do komína (ale jsem jej pak přinutil), protože jen se mrknul na otvor ve dveřích technické místnosti. Vyžadoval ale dokumentaci ke komínu nebo výpočet. To jsem odbyl tím, že mu jej za 5 minut udělám a optal jsem se jej jaký by měl mít tah, když kotel vyžaduje 2 Pa. Pak mne technik od plynoservisu ještě vyčinil, že na komíně není štítek. Tato praxe, kdy kominík nepoužije žádný přístroj a ani se nepodívá do komína je jen taková ukázka zbytečnosti některých úkonů. Jak vypadá komín před kontrolou po deseti letech jsem vyfotil aby každý měl představu jak strašně je "zanesený".

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama